Aptauja

Šovasar visvairāk gaidu:

Rezultāti

Loading ... Loading ...
Kopvērtējumu līderi

Latvijas autokrosa čempionāts
Noslēguma kopvērtējums


1600
01Kļava57
02Vanters52
03Troika43

2000 Super
01Miščenko62
02Zobens46
03Kenigsbergs37

Open
01Brediks77
02Kozlovskis46
03Jeršovs40

VAZ Klasika
01Kolomenskis53
02Odiņš48
03Maševskis41

B600
01Bumbiers63
02Zīverts49
03Koivs44

Eiropas autokrosa čempionāts
Noslēguma kopvērtējums 


TouringAutocross
01Karai130
02Fejfārs107
03Vibornijs102
ncBrediks0

Buggy 1600
01Šžabo110
02Muzils103
03Budlmaijers94
12A.Kuļikovskis31
23Baldiņš8
34Līcis4
43Ščerbickis1

Super Buggy
01Štūbe130
02Hinenkamps103
03Hanāks101
04Boks78
16Grencis21
26J.Kuļikovskis7

Eiropas rallijkrosa čempionāts
Noslēguma kopvērtējums


01Nitišs227
02Rahmatuļins187
03Linnemans185
35Safonovs6

SuperCar
01Timerzjanovs185
02Žannē156
03Hansens145

TouringCar
01Tohils212
02Larsons170
03Častorals168


LAF KK autokrosa kauss
Noslēguma kopvērtējums


01Kļava136
02Dreimanis134
03Jeršovs97


LAF Folkreisa Ziemas kauss
Noslēguma kopvērtējums1.Starks68
2.Vācietis67
3.Ēķis67LAF Folkreisa Vasaras kauss
Noslēguma kopvērtējums01Starks87
02R.Dainis82
03Ēķis79NEZ rallijkrosa čempionāts
Noslēguma kopvērtējumsNEZ 1600
01Staponkus64
02K.Navicks54
03Porietis38

NEZ 2000
01Sandmo68
02Roirass52
03Ziedāns44

NEZ Open
01Froshaugs64
02Salstens62
03Jensens48

NEZ 4WD
01Gudžjūns40
02Gliks31
03Gilis24


Autokross: Atskaite līdz startam – 4: B600 cīņa par izdzīvošanu

Trešdiena, 23. aprīlis, 2014.

B600 bagiju klase šā gada Latvijas čempionātu sāks visai bažīgi, jo pilnu sezonu savā izpildījumā šobrīd garantē četri, maksimums – pieci dalībnieki. Kvorumam katrā posmā vajag sešus. Izdosies vienam otru pavilkt visa gada garumā?

Smiltenei pieteikušies septiņi braucēji: četri, kuri plāno pilnu sezonu – Valters Zīverts, Beate Klipa, Keivo Koivs un Liene Sproģe, kā arī čempions Kaspars Bumbiers, Aigars Liškovskis un Dāvis Aupe. Vēl rezervistos paliek Dmitrijs Kabanovs. Paredzamo neregulāro braucēju stratēģija nav „negribas”, vīru darba specifika ir tāda, ka uz sacensībām var tikt, var arī netikt. Ar to mūsdienās ir jārēķinās un skaidrs, ka ikdienas darbs civilajā dzīvē diemžēl ir galvenais uzdevums, pārmest nevar.

Un tomēr saglabājam cerību, ka šis kvorums tiks izkombinēts, kāds kādam pēdējā brīdī steigsies palīgā, lai sastāvs būtu pilnvērtīgs. Un tad izdosies arī čempionāts, izdosies klasei sevi pierādīt, ka tā ir nepieciešama. Un vispār – Latvijā šo auto vajadzētu būt vairāk nekā desmit, gan atradīsies risinājumi.

Jāatzīst, ka šajā laikā, kad B600 kā ievainots zvērs guļ pie zemes, vērotāji nekautrējas to vēl paspārdīt, sakot, ka savā būtībā šī klase Latvijā tomēr ir mākslīgi radīta un ne visai loģiska, vērojot valsts autokrosa attīstību gadu garumā. Buggy 1600 klasei var atrast loģiku, jo tā audzis kross jau kopš padomju laikiem. Pat kroskartiem var atrast loģiku, jo aktīvi darbojamies NEZ sistēmā, kur tuvā Skandināvija ir pārbagāta ar šo tehniku, tāpēc zināmas skaidas atlec arī Baltijas virzienā. Arī Beta bagijam var atrast skaidrojumu caur Eiropas čempionāta ideoloģijas bīdītājiem čehiem. Arī tikko pieminētais JuniorBuggy nu jau šķiet ar zināmu loģiku – debitantu klase pirms „loģiskās” Buggy 1600. To visu noskaitot, kāds jautāja – kāda ir loģika B600 Latvijā? Tas, ka ar šo mašīnu brauc Francijā, Spānijā un Portugālē? Un?

Tā ir diskusija un viedoklis, var piekrist, var nepiekrist. Varbūt patiesībā viss būtu noticis, ja neuznāktu vispārējā finanšu situācija, tāda, kā pēdējos gados. Lai cik finansiāli zemas izmaksas būtu šīs tehnikas uzturēšanai (ja tā ir), tas tomēr ir visai nopietns sports, kuram vajag gan laiku, gan naudu. Varbūt vienkārši nepaveicās, ka neizdevās klasi iesakņot Latvijas krosa augsnē. Bet varbūt šis ir klusums pirms vētras – pirms trim gadiem gandrīz tika aizklapēta ciet 2000 Super klase, bet VAZ klases nepieciešamība kā čempionāta kategorija ilgi tika apšaubīta – abas šīs klases Smiltenes dalībnieku sarakstā kopumā aizņem vairāk nekā trešdaļu no visiem dalībniekiem. Varbūt arī B600 sapurināsies un celsies vēlreiz.

Un tomēr, uz Smilteni pošas septiņi braucēji, kuru pulkā ir favorīti, ir favorītu biedi un ir braucēji, kuri var pārsteigt.

Favorīti līdzšinējie – Kaspars Bumbiers un Valters Zīverts, pērnā gada Latvijas čempiona titula dalītāji. Un patiesībā visi pārējie ir tie, kuri var uzvarēt ne tikai gadījumā, ja abi līderi izstājas, bet arī tiešā cīņā. Pērn to pierādīja gan Klipa, gan Koivs, gan Aupe, savu uzvaru ilgi gaida un būtu pelnījis Liškovskis (Marijampoles uzvara bija vairāk nekā perfekta, Zīvertu noturot aiz sevis visa fināla garumā), arī Sproģes apļu laiki ir lieliski, vienīgi tos jāsaliek septiņus pēc kārtas, lai finālā izdodas labs rezultāts. Tātad secinājumu daļā rakstām: Bumbiera un Zīverta duelis, bet ar lielu iespēju, ka kāds abiem vienkārši aizbrauc garām.

Kā izrādi skatītājiem šo klasi nedrīkst norakstīt nekādā gadījumā. Cita lieta, ka sportistiem iekšienē jākomunicē un jāmotivē vienam otru nepadoties un stāties uz starta!

Folkreiss/Autokross: Nedēļa līdz Ludzas posma pieteikumu termiņa beigām

Trešdiena, 23. aprīlis, 2014.

Līdz 30. aprīlim turpinās pieteikšanās LAF Folkreisa Vasaras kausa pirmajam posmam un LAF Krosa komisijas kausa septītajam posmam, kas 3. maijā norisināsies Ludzas autotrasē. Pašlaik pieteikumu birums ir minimāls, tomēr pēc kontaktiem ar sportistiem noprotams, ka gluži bez ieskaites šis posms folkreisā nenoritēs. Tie, kuri šovasar plāno cīnīties par uzvaru kopvērtējumā, gatavojas izmantot iespēju gūt šos dārgos punktus.

Skaidrs, ka ierastajam folkreisa un autokrosa kausa kolektīvam Ludzas posms ir sarežģīts kumoss, jo sacensību norise ir tālu no ierastajiem cīņu maršrutiem. Tomēr sportisti gatavojas cīņām un, lai arī dalībnieku rekordi noteikti netiks laboti, braucēju pulks solās būt cienījams.

LAF Krosa komisijas kausa dalībnieki vēl nav pauduši plānus masveidā doties Latgales virzienā. Tomēr katrs čempionāta dalībnieks šajā dienā būtu zelta vērts, jo no šo sportistu viedokļa varēs smelties pieredzi trases tālākajā attīstībā.

Lūgums sportistiem nevilcināties ar pieteikumiem, jo organizatoriem būtu nepieciešams maksimāli ātri uzzināt plānoto dalībnieku skaitu (pasākums jāsavieno ar vietējām kluba aktivitātēm).

Autokross: Grencis juniors uz Eiropas JuniorBuggy?

Otrdiena, 22. aprīlis, 2014.

Latvijā ievests pirmais Eiropas autokrosa JuniorBuggy klases bagijs, ar kuru brauks SuperBuggy braucēja Ervina Grenča 12 gadus vecais dēls Justs. Paredzēts, ka debiju Eiropā juniors varētu piedzīvot jau pēc mēneša, Eiropas čempionāta posmā Bauskā. Savukārt pirmo reizi Latvijas līdzjutējiem jaunais braucēja un bagija apvienojums varētu būt ieraugāms pat šonedēļ Smiltenē.

Ervins Grencis un komanda nedēļas nogalē pabija Čehijā, aizvadot ne pārāk veiksmīgu Čehijas čempionāta posmu – valmierietis izstājās jau laika kontrolē motora defekta dēļ. Tomēr brauciens sarūpēja arī labu ziņu – uz mājām atvests JuniorBuggy auto.

Laikā līdz Smiltenes posmam tiek risināts, kādā formā ļaut Justam aizvadīt treniņu sacīksti. LAF Krosa komisijas iekšienē domas dalās, vai pievienot junioru kādai no esošajām bagiju klasēm (B600 vai Buggy 1600), startējot ārpus ieskaites. Pašlaik balsojums novedis pie idejas Justam ļaut startēt kopīgos braucienos ar B600 klases dalībniekiem, lai gan tehnika kardināli atšķiras. Lai arī JuniorBuggy un B600 tehnikai ir līdzīga atļautā motora darba kubatūra, Eiropas bagijs ir ar visu riteņu piedziņu un drīzāk līdzinās Buggy 1600. Savukārt startēšanu pie lielās klases ierobežo fakts, ka Justam ir tikai 12 gadi, bet Baltijas autokrosā darbošanās trasē sākas no 14 gadiem. Konkurence un mašīnu svars B600 klasē ir mazāks, līdz ar to teorētiski mazinās jaunā braucēja drošības riski.

Pašlaik apzināti arī visi pieteiktie B600 braucēji, kuriem dots laiks apdomāt, vai ļaut Grencim junioram startēt kopā ar LČ dalībniekiem. Jāatzīmē, ka šādu atļauju var saņemt tikai ar visu klases dalībnieku piekrišanu.

Jebkurā gadījumā tiesnešu un citu iesaistīto uzdevums būs maksimāli garantēt atšķirīgās tehnikas netikšanos ar kādas klases pozīciju dalītājiem, lai šāds ārpuskārtas braucējs neietekmē rezultātus gan posmā, gan teorētiski čempionātā. Savukārt laika kontroles braucieni var dot priekšstatu, kur JuniorBuggy novietot braucienu startā – pirmajā vai pēdējā rindā. Tomēr debitanta svētdienas plānus izšķirs B600 braucēju lēmums un sacensību galveno tiesātāju spriedums.

Šajā gadījumā lielākā problēma ir nevis tehnikas atšķirības (ar pielīdzinātu minimālo svaru šis auto pilnībā atbilstu Buggy 1600 klasei), bet gan braucēja vecums – 12 gadu vecumā sportists neiekļaujas nevienā Baltijas ieskaitē, pat folkreisā nē. Tas ir zināms paradokss – Eiropā 12 gados var startēt vienā no ātrākajām klasēm visā grunts autosportā, Latvijā šajā vecumā spīd, pie veiksmes, CK 125 kroskartu klase, kura Smiltenē nepiedalīsies. Tomēr tādi ir vēsturiskie noteikumi un centieni samazināt ātro klašu dalībnieku minimālo vecumu tomēr ir nopietni apsverams moments.

No otras puses – Latvija jau tuvākā mēneša laikā var iegūt absolūti legālu un daudzsološu Eiropas autokrosa kausa dalībnieku. Tāpēc kopīgi jāatrod risinājums veicināt šāda braucēja attīstību un pēc iespējas veiksmīgāku viņa debiju starptautiskajā arēnā.

JuniorBuggy klasei Eiropas autokrosā ir Eiropas kausa izcīņas statuss. Šajā klasē startē sportisti vecumā no 13 gadiem (arī 12 gadus veci, ja 13 gadi paliek attiecīgajā gadā). Justam Grencim šobrīd ir 12 gadi, bet tuvākā dzimšanas diena ir oktobrī, tātad atbilst JuniorBuggy klasei. Cik zināms, juniors ir pamēģinājis gan motosportu, gan patrenkājis tēva bagijus, tā kā gluži no skolas sola pa taisno bagijā Justs netiek sēdināts.

Tehniski bagiji ir ļoti ātri – 600 kub. cm pilnpiedziņas auto Mūsas posmos uzrāda rezultātus, ar kuriem Buggy 1600 laika kontrolē dažs iekļūtu par top-10. Saprotams, šīs klases izcelsme ir Čehija, bet tālākā klases lobēšana pirms pāris gadiem noveda pie oficiāla Eiropas kausa izveides.

Autokross: Atskaite līdz startam – 5: Beta bagiji

Otrdiena, 22. aprīlis, 2014.

Astoņi pieteikumi Beta bagijos – pieci debitanti! No līdzšinējā Latvijas Bērnu čempionāta dalībnieku sastāva kaujas gatavībā palikuši Everts Henilāns un Krišs Miķelis Aploks, kā arī kaimiņmeitene Kamila Kuraite. Vai tas nozīmē, ka čempionāta pirmās vietas jau sadalītas – laiks rādīs. Galvenā ziņa – ar vai bez Lietuvas jauno braucēju palīdzību, klasē būs kādu laiku nebijis sportistu sastāvs.

Jāpiebilst, ka trīs Lietuvas braucēji – Kamila, un debitanti Skaiste Prašukaite un Normants Lepšis (dēls B1600 klases braucējam Ričardam) varētu būt regulāri viesi Latvijas čempionātā.

Henilāns, spriežot pēc pēdējo gadu snieguma, šogad uzskatāms par galveno favorītu, ja vien kāds no debitantiem neparādīs īpašu sniegumu. Šogad ceļš uz čempiona titulu ir vaļā, jo skatuvi pametuši pēdējo gadu Beta bagiju valdnieki Daniels un Ričards Špaki.

Aploks pērn strauji progresēja un, lai arī atsevišķos posmos gadījās pa kādai braukšanas kļūdai, jaunais sportists būs regulārs pjedestāla pozīciju pretendents.

Par debitantiem. Pārsteigums no Jeršovu ģimenes – pērn debitējušo Kitiju nomainīs jaunākais brālis Marks. Šķiet, jaunā dāma pastiepusies un būs izaugusi no Beta bagiju kokpita. Zināmā mērā žēl, jo Kitija šogad varētu būt interesants spēlētājs pjedestālu dalīšanā! Ko rādīs Jeršovs juniors?

Arī pārējie divi debitanti ir autosportā jau esošu sportistu dēli. Markuss Ūtēns ir 2000 Super klases fragmentārā dalībnieka Anda Ūtēna atvase. Arī Andis svētdien gribēja būt uz starta, taču dažādu apsvērumu dēļ startēt nevarēs.

Savukārt Linards Jasons ir aprindās zināmā Raivo Jasona juniors. Raivo LAF ietvaros zināms kā Alda Zēberga viens no tehniķiem, pats aizvadījis pāris cīņas folkreisā.

Šķiet, tieši debitantu sniegums sarūpēs lielāko intrigu pirmajos posmos, jo „veterānu” spēku samērus uzrāda iepriekšējo sezonu rezultāti. Un tas, ka Beta bagiju klase pirmajā posmā pārliecinoši pārlēkusi kvoruma atzīmei, ir īpaši iepriecinoši. Noprotams, ka no Latvijas sportistu puses šis vēl nav klases galīgais sastāvs.

Autokross: Atskaite līdz startam – 6: D12 un Buggy 1600

Pirmdiena, 21. aprīlis, 2014.

Šo svētdien Smiltenē startē Latvijas un Baltijas autokrosa sezona, ar ko tiek ievadīts vairāku mēnešu garais maratons krosa veidu sacensībās Latvijā un pasaulē. Apskatām klases, kuras mūs sajūsminās 27. aprīlī Tepera trasē. Abas Baltijas klases D12 un B1600.

D12 un Buggy 1600 Smiltenē būs vienīgās, kurām būs tikai Baltijas čempionāta ieskaite, nacionālais seriāls abām kategorijām nenotiek. Līdz ar to vidējais dalībnieku sastāvs nacionalitāšu ziņā ir raibāks.

D12: Atdodiet igauņus!

Tomēr D12 šobrīd nedaudz pārsteidz ar dalībnieku skaitu un sastāvu. Ja Latvijas daļa ir līmenī, no septiņiem pieteiktajiem sportistiem piedāvājot piecus, tad allaž spēcīgie Igaunijas braucēji sarakstos ir minimālā skaitā – divi. Turklāt, lai arī savās mājās Mēlis un Marguss Hirsniki ir spēcīgi braucēji, viņi nekad nav pilnvērtīgi metušies Baltijas cīņās. Savukārt ierindā nav pēdējo gadu principiālie pretinieki –Tāvi Pindiss, Olari Sārnīts, Vaiko Samms un citi. Latvijas puse pagājušajā nedēļā centās uzņemt kontaktus ar kaimiņiem, taču pagaidām konkrēta atbilde par iespējamiem dalībniekiem nav. Joprojām gan pastāv versija, ka Igaunijas braucēji uzradīsies neilgi pirms gaidāmās cīņas. Iespējams, ne tikai igauņu – arī mūsējo rindās ir sportisti, kuri var pārsteigt ar pēdējā brīža pieteikumiem.

Ja pieņemam, ka šīs klases dalībnieku sastāvs tomēr jau ir zināms, favorīti mūsējie – Andris Jurciņš, Bruno Leimanis un Aldis Grantiņš – lieliska trijotne, kas pirms pāris gadiem priecēja Latvijas čempionāta cīņās.

Jānis Polis un Alvils Igovens kaujas gatavībā – sportisti, kuri allaž ir gatavi sagaidīt līderu kļūdas.

Buggy 1600: Lietuvieši salauzīs?

B1600 klasē deviņu sportistu sastāvs – pieci latvieši, trīs lietuvieši un viens igaunis. Latvija pēdējos gados bijusi šīs klases lielvalsts Baltijā, taču jau pērn šis statuss sāka šūpoties, jo izcilus apgriezienus uzņem Lietuvas sportisti. Māris Līcis pērn tika galā ar Tautvidu Urbu un Ričardu Lepši. Taču pēdējo gadu atklājums Urba šogad sēdīsies jaunā bagijā, kam, pēc loģikas, būtu jābūt labākam par pērn izmantoto auto. Ja tā – šis būs grandiozs duelis, turklāt Māra favorīta statuss var izrādīties visai nestabils.

Pērn šķita, ka Lepšis šajā kompānijā tomēr ir nākamais pēc labākajiem, lai gan vienalga mežonīgi ātrs. Arī mums ir tāds pats kaujinieks – Intars Grandāns jau pierādījis, ka prot piesegt komandas biedra Līča pozīcijas, turklāt arī pats var būt ātrāks gan par Māri, gan visiem pārējiem. Joprojām neprognozējams ir Ervina Grenča statuss: B1600 nav viņa sezonas prioritāte, turklāt pēdējos gados Smiltenes posmi viņam nav sarūpējuši labāko pieredzi. Tomēr kā pjedestāla pretendents valmierietis noteikti jāmin.

No visas kompānijas visstabilāk brauc Jānis Ščerbickis, ja iztur tehnika. Šī stabilitāte var būt labs ierocis situācijās, kad ātrākie draiskuļi lauž riteņus un met kūleņus. Savukārt pavisam neprognozējams būs igaunis Ivo Sults – spēcīgais braucējs sagatavojis jaunu bagiju un, ja ilgā būvniecība būs bijusi veiksmīga, arī viņš var cīnīties par pjedestālu.

Kad Tomass Zavarskis kopā ar Urbu sāka startēt Baltijas cīņās, abi šķita spēkos līdzīgi. Taču sezonas laikā Zavarskis sāka zaudēt pozīcijas un izlaida posmus. Līdz ar to rodas sajūta, ka viņš zaudējis vietu favorītu pulkā. Bet var pārsteigt. Un, j par pārsteigumiem, tad jāmin arī Grenča komandas biedrs Jānis Brikmanis, kurš pirms gada Smiltenē izmantoja sajukumu un kāpa uz goda pjedestāla – šajā klasē viss ir iespējams.

Tomēr uzvaras dalītāji, šķiet, būs četri minētie – Līcis, Urba, Grandāns un Lepšis.

Autokross: EČ Mūsas posmā trīs Latvijas TouringAX braucēji

Pirmdiena, 21. aprīlis, 2014.

Sporta komplekss Mūsa izplatījis šā brīža pieteikumu sarakstu Eiropas autokrosa čempionāta otrajam posmam, kas Bauskā norisināsies maija otrajā pusē. Bez jau prognozētajiem bagiju braucējiem sarakstos arī citas labas ziņas – startam salonautomašīnu TouringAX klasē gatavojas trīs Latvijas sportisti: Agris Brediks, Aldis Zēbergs un Lauris Unāms.

Līdzjutēju viedokļi par to, kura ir interesantākā klase EČ ietvaros, allaž dalījušies – vieniem patīk bagiji, citiem salonauto. Šā gada Mūsas posms būs labs kompromiss, jo trim bagiju klasēm (Buggy 1600, SuperBuggy, JuniorBuggy) līdzās pastāvēs divas salonmašīnu grupas – Eiropas TouringAX un Nacionālā klase, kurā tiks sapulcētas priekšpiedziņas automašīnas līdz 2000 kub. cm. Turklāt salonmašīnu vērtību šogad pacels trīs latviešu starts Eiropā.

Kaujā plāno atgriezties Aldis Zēbergs, kurš pērn Mūsas posmu izlaida, bet šogad cītīgi gatavojas maija sacīkstei. Pērn vienīgais mūsējais sarakstos šajā klasē tika atstāts tobrīd krosa debitants Agris Brediks, taču viņa debija nebija veiksmīga, jo jau brīvajos treniņos sacensību apturēja motora defekts. Starp citu, pirms tam piedzīvotais kūlenis Baltijas čempionāta posmā Marijampolē un sekojušais Mūsas defekts bija pēdējās vērā ņemamās neveiksmes Agra krosa karjerā – sekoja stabils sniegums Latvijas un Baltijas čempionātā, kā arī pjedestāls Rallycross Challenge posmā Čehijā.

Lauris Unāms gatavojas debitēt Eiropā ar Subaru Impreza automašīnu. Laurim starptautiskie izaicinājumi nav biedējoši – krosa karjeru viņš sāka pērn ar dalību NEZ rallijkrosa čempionāta posmā Mūsā.

Jāpiebilst, ka arī kopējais pieteikumu skaits Mūsas posmam salonautomašīnu klasē ir vērā ņemams – jau šobrīd sarakstos ir 17 dalībnieki, kas šai klasei ir labs rādītājs. Viss iet pa spirāli – atgriežas laiki, kad šajā klasē toni nosaka Čehijas braucēji – septiņi pieteikumi.

Pašlaik no 24 pieteiktajiem SuperBuggy braucējiem tikai viens Latvijas braucējs – Ervins Grencis. Taču startam gatavojas arī Juris Kuļikovskis. Jānis Boks nav ļāvies kārdinājumam šogad tomēr startēt un sarakstos viņa nav, diez vai arī būs.

Arī Buggy 1600 klasē pieteikti dalībnieki, no kuriem divi Latvijas braucēji – Māris Līcis un Jānis Ščerbickis. Vēl pievienosies Andris Kuļikovskis, vērosim, vai būs vēl kāds (skati pavēršas Intara Grandāna virzienā).

Jāpiebilst, ka dalībnieku pieteikšanās Mūsas posmam par nepaaugstināto dalības maksu turpinās līdz 11. maijam, tāpēc sportistu saraksti kļūs garāki.

Autokross/Rallijkross: Agris Brediks fragmentāri Eiropā

Pirmdiena, 21. aprīlis, 2014.

2013. gada Latvijas un Baltijas autokrosa čempions Agris Brediks izsvēris savus šīs sezonas plānus. Vēl bez Latvijas un Baltijas autokrosa sacensībām Agris plāno startēt Eiropas autokrosa un RallycrossChallenge sacensībās.

Starpsezonā tika izskatīta iespēja aizvadīt pilnu RallycrossChallenge seriāla sezonu, taču gluži visi posmi šogad netiks apmeklēti: „Uz pirmo posmu Francijā noteikti nedošos, arī par otro sacīksti Ungārijā neesmu drošs. Sākums būs Baltijā – Smiltene, Mūsa, rallijkross Vilkičos, kas būs RallycrossChallenge trešais posms. Tālāk skatīsimies pēc situācijas.”

Brīdī, kad Brediks (pēdējā dienā) pieteicās startam Smiltenē, konkurenti, šķiet, noelsās, redzot galvenā favorīta parādīšanos sarakstos. Tomēr sezona Open klasē var izrādīties interesantāka nekā varētu likties tehnisko noteikumu dēļ, kas šogad kļuvuši nedaudz palīdzošāki aizmugures piedziņas prototipiem. Cik ļoti ar 32 mm restriktoriem vājākas kļūs turbo mašīnas, rādīs Smiltenes posms. Protams, Brediks saglabā galvenā favorīta statusu jebkurā gadījumā.

Autokross: Oficiāli – 94!

Piektdiena, 18. aprīlis, 2014.

17. aprīļa pieteikumu termiņš Smiltenes posmam pusnaktī apstājās pie 94 dalībniekiem. Turpmāko pieteikumu sūtītāji, ja tādi būs, Smiltenē varēs startēt, taču bez laika kontroles braucieniem.

Par līderi pirms šīs sezonas kļuvusi 2000 Super klase, kura sapulcējusi 19 pieteikumus. Pārsteidzoši otrajā vietā ar 17 pieteikumiem VAZ Klasika. Pēdējo pieteikšanās dienu aktivitātes trešajā vietā izvirzīja Open ar 15 sportistiem, ceturtajā vietā 1600 klase ar 12 sportistiem. Deviņi Buggy 1600, astoņi Beta bagiji, septiņi B600, arī D12 septiņi dalībnieki, kas, savukārt, nedaudz nepatīkams pārsteigums.

Tomēr pieteikumu sāga turpināsies, šķiet, līdz pat nākamās nedēļas svētdienas rītam, jo atļauts pieteikties ir līdz beizamam brīdim, vienīgi ar sportiskajām sankcijām. Mūsu kā līdzjutēju uzdevums – vērtēt, kas ir tie varoņi, kuri 27. aprīlī mūs priecēs ar lieliskām cīņām Smiltenē!

Autokross: Vai pēdējā pieteikumu diena pārsteigs?

Ceturtdiena, 17. aprīlis, 2014.

Ceturtdiena, 17. aprīlis ir pēdējā pieteikšanās diena, lai 27. aprīļa Latvijas un Baltijas čempionāta posmā Smiltenē varētu startēt bez nolikumā paredzētajām sankcijām. Ceturtdienas pēcpusdienā dalībnieku skaits sasniedzis 91, gaidāmi vēl daži papildinājumi. Vai būs pārsteigumi?

Šobrīd visās klasēs sasniegts kvorums – arī bīstamās klases Beta, D12 un B600 droši pārsoļojušas sešu sportistu atzīmei un atrodas mērenā drošībā, katra ar septiņiem pieteikumiem.

Visas sešas Latvijas čempionāta ieskaites klases – 1600, 2000 Super, Open, VAZ Klasika, B600 un Beta – var lepoties ar lieliskiem pērnā gada medaļniekiem: visi pērnie LČ godalgu ieguvēji ir kaujas gatavībā! Lieliski, ka labākie nebaidās no konkurentu izaicinājumiem (sarakstos vēl nav Open klases bronzas medaļnieks Ints Jeeršovs, taču plānots, ka braucējs būs).

Par to, kuriem vēl jāpiesakās – tiek gaidīts Jeršovs, ģimene tiks pārstāvēta arī Beta bagijos. Autocross.lv komentāros noprotams, ka 1600 klasē uz starta varētu būt Jānis Nikels, tehniku gatavo Aleksandrs Ņikitins. Iespējams, konkurentu spiedienu neizturēs VAZ klases viens no favorītiem Kaspars Salnājs – ar viņu tiekot strādāts! No prognozētajiem sportistiem uz šo posmu nepaspēs sagatavoties Jānis Lideris (1600) un Andis Ūtēns (2000 Super), kurš ģimenes godu aizstāvēt kaujā sūtīs junioru Markusu Ūtēnu Beta bagijos.

Nekādi grandiozi pārsteigumi netiek prognozēti, taču joprojām neskaidra situācija ar D12 klasi – Igaunijas sportistu plāni šobrīd nav prognozējami. Klusa cerība, ka arī Lietuvas sportistu pulks nav izsmelts uz šo posmu, lai gan dienvidnieku sastāvs pa visām klasēm kopā ir lielisks, pusotrs desmits braucēju, lieli un mazi.

Pieteikšanās turpinās līdz pusnaktij. Gaidām pārsteigumus!

Autokross: Pēdējās pieteikumu dienas!

Otrdiena, 15. aprīlis, 2014.

No otrdienas rīta līdz pieteikumu termiņa beigām atlikušas trīs dienas. To laikā tiks noskaidrots Latvijas un Baltijas autokrosa čempionāta pirmā posma Smiltenē dalībnieku sastāvs, kurš līdz 27. aprīlim vairs mainīsies tikai niansēti. Pieteikumu termiņš noslēdzas ceturtdien, 17. aprīlī, pl.23:59. Raksts top brīdī, kad pieteikušies 73 dalībnieki.

Pirms izšķirošajām dienām klašu sastāvu aprises jau kļuvušas puslīdz skaidras, tomēr praktiski katrā klasē vēl gaidāmi papildinājumi. 1600 klasē desmit pieteikumu, no kuriem trīs ir Lietuvas braucēji. Jāatzīst, ka, ja nebūtu Baltijas ieskaites un kaimiņu braucēju, septiņu latviešu sastāvs šajā klasē raisa uzmanību – vai dalībnieku sastāvu pendele no augošā 2000 Super nesāks svērties 1600 klases virzienā. Acīm redzot, viss plūst un mainās un, ja vēl pērn 1600 klase bija vadošā dalībnieku skaita ziņā, tad šobrīd priekšpiedziņu pulks pārcēlies uz 2000 Super. Nepaies ne divi gadi, kad, iespējams, atgriezīsies sarunas par klašu apvienošanu, kā tas bija pāris gadus atpakaļ, kad nīkuļoja divu litru klase. Tomēr pieredze rāda, ka pret šādu šūpošanos jāizturas bez panikas.

Tiesa, nojaušams, ka 1600 klasē vēl varētu būt pieteikumi.

2000 Super klase otrdienas rītā priecē ar 17 pieteikumiem, turklāt tikai viens no pieteiktajiem braucējiem ir Lietuvas braucējs. Tātad mūsējo pa pilnam, turklāt tas vēl varētu nebūt viss. Arī minimālais lietuviešu sastāvs pašlaik liek domāt, ka kaimiņi nav teikuši galavārdu Smiltenes sakarā, jo tieši šī klase šķiet prioritārā kaimiņos. Par klases atdzimšanu patiess prieks.

Open cīņās 11 pieteikumu, trīs lietuvieši, pārējie Latvijas braucēji. Vēl nav pieteikumu no pērnā gada līderiem – nav neviena medaļnieka: ne Agra Bredika, ne Inta Jeršova, ne Jāņa Kozlovska. Par čempionu pašlaik precīzu ziņu nav, bet abi pārējie gatavojas ļoti cītīgi. Ja pieņemam, ka vismaz vēl divi dalībnieki būs, arī Open klase pārvelsies pāri grupu sadales robežai.

VAZ Klasika, protams, ir šīs starpsezonas lielais pārsteigums. 15 dalībnieki, turklāt arī šeit vēl gaidāmi pāris pieteikumi. Trīs no viņiem Lietuvas braucēji, taču visas sezonas kontekstā viņi jāieskaita pie mūsējiem, jo pieteikušies dalībai visā čempionātā. Lietuvā šī klase, šķiet, beigusi savu pastāvēšanu, un kaimiņu VAZ braucēji nav sajūsmā par cīņām citu – spēcīgāku – klašu ietvaros. Līdz ar to interesantāks kaimiņiem šķiet Latvijas čempionāts. Ierindā arī viens Igaunijas sportists.

B600 klasē joprojām iepriekš minētie seši dalībnieki, kas pats par sevi ir labs rādītājs, ja salīdzinām ar pesimistiskajām prognozēm. Tomēr, lai Smiltenes kvorums būtu drošībā, prasītos vēl pa kādam pieteikumam un, šķiet, joprojām ir pamats cerēt, ka papildinājumi būs.

Septiņu dalībnieku pulks pieteicies Baltijas Buggy 1600 klasē – labi, tomēr vēl gribas cerēt uz pāris braucējiem no kaimiņvalstīm.

Pašlaik bēdu ieleja Beta bagiju un D12 klasēs. Tomēr arī šeit būs papildinājumi. Beta bagijos pieteikti divi debitanti no Lietuvas, kā arī vēl viens debitants Linards Jasons no mūsējiem. Taču kaujas gatavībā vēl tiek gaidīti četri pieredzējušākie latviešu bērneļi.

D12 startam gatavi četri Latvijas braucēji, no mūsējiem varētu būt vēl pa kādam. Taču pārsteigumi gaidāmi no Igaunijas braucējiem, kuri allaž sagaida pēdējo brīdi, piesakoties visi reizē (pārstāvis iesūta sarakstu).

Pašlaik ierakumos sēž komandas, tomēr skaidrs, ka vienības būs. Cīņai gatavojas pērnā gada medaļnieces SK Ogre, Autocross.lv Autokrosa komanda un SK Autocross.lv II, būs arī SK Vecpils, citas jau pērn bijušās un šogad debitējošās vienības. Nojaušams, ka komanda būs gan brāļiem Daiņiem, gan Rūdolfam Bogenam un Mārim Rusmanim, varbūt ir vēl kādi plāni.

Lielisks LČ Junioru kausa sastāvs – pirmajam posmam gatavojas vismaz 11 dalībnieki, kuri dzimuši 1993. gadā vai vēlāk.

Pēdējās trīs dienas pieteikumu frontē būs intriģējošas! Un tad desmit mokpilnas dienas, gaidot Smiltenes cīņas!

PS – LAF Folkreisa Vasaras kausa dalībniekus iemidzinājusi gatavošanās Smiltenes cīņu vērošanai, tomēr atgādinām, ka sezona sāksies jau nedēļu pēc krosa cīņām – droši drīkst pieteikties!

| v4.0 7-`12| © 2014 Autocross.lv , visas tiesības paturētas | Log in |
redaktors: Viesturs Saukāns viesturs@autocross.lv
dizains / tehniskā puse: Krišjānis Saukāns krisjanis@autocross.lv

Pārslēgt uz mobilo vrsiju