Autokross: Aivis Egle: „Autokrosa auto – jauns izaicinājums!”

Viesturs Saukāns  26.04.2013 21:38 1

  Autokross, Ziņas

Prospeed ziņojums medijiem

Svētdien, 28. aprīlī, Smiltenē Tepera startēs 2013. gada Latvijas autokrosa čempionāts. Savu dalību gan Latvijas, gan Baltijas un NEZ ieskaitēs pieteikuši 103 dalībnieki.

Sportisti Tepera trasē cīnīsies 10 ieskaites klasēs. Šogad Open klasei,  kurā startē aizmugures piedziņas vai priekšpiedziņas automašīnas ar motora tilpumu līdz 4000 cm3, ir pievienojies jauns dalībnieks – autokrosa sporta gaitas, startējot ar  Mitsubishi Lancer Evolution 8, ir nolēmis uzsākt Agris Brediks. Līdz šim Agris ir veiksmīgi piedalījies rallija supersprinta sacensībās, kur vairākas reizes ir kāpis uz uzvarētāju pjedestāla 4 WD + klasē.

Agra Bredika automašīna ir sagatavota vairākkārtējā Latvijas rallija čempiona Aivja Egles Prospeed darbnīcā. Ņemot vērā to, ka autokross Aivim Eglem nepavisam nav svešs (Egle ar panākumiem ir startējis Latvijas čempionātā autokrosā, 1999.gadā ieņemot 3.vietu, bet 2000. gadā kļūstot par valsts čempionu autokrosā), kopā ar pieredzējušajiem Prospeed mehāniķiem, ir izdevies uzbūvēt ātru un konkurētspējīgu autokrosa mašīnu.

Pats Agris Brediks ir apmierināts ar sagatavošanās posmu: „Izdevās mašīnu atvieglināt, ir vēl pāris sīkumu, kurus atrisināsim pēc pirmajām sacīkstēm. Sākumā jāpamēģina, tad arī būs zināms, kas un kā jādara tālāk.”

Aivis Egle atzīst: „Šis mums kā  profesionālai sporta auto būvēšanas darbnīcai ir jauns izaicinājums. Daudzi tehniskie risinājumi tika ņemti no rallija pieredzes, tomēr atšķirīgo tehnisko noteikumu dēļ jāievēro arī autokrosa normatīvi. Ar šo auto ir plānots startēt gan  Latvijas, gan arī Baltijas rallijkrosa čempionātā. Esam patiesi priecīgi izmēģinot savus spēkus arī šādā virzienā, kas ļaus mums piedāvāt jaunus pakalpojumus autokrosa sabiedrībai.”

One response to “Autokross: Aivis Egle: „Autokrosa auto – jauns izaicinājums!””

  1. Kristaps VAZ #3 says:

    gan Latvijas, gan arī Baltijas rallijkrosa čempionātā

    Es kaut ko esmu palaidis garām?

Your email address will not be published. Required fields are marked *

pievieno komentāru