Autokross: Autokrosa un Folkreisa „supervīkends” Vecpilī!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
11.06.2013
15:04

Mēneša beigās, 29. un 30. jūnijā, Vecpils autotrasē notiks grandiozi autokrosa un folkreisa svētki divu dienu garumā. Galvenās nianses, par kurām sportistiem un līdzjutējiem būtu jābūt kursā.

*Čempionātam un folkreisam atsevišķas dienas: Latvijas čempionāts sestdien, folkreiss svētdien

*Neskatoties uz sestdien aizvadīto Latvijas autokrosa čempionāta posmu, svētdien arī LAF Krosa komisijas autokrosa kauss

*Beta bagiju posms pārcelts no svētdienas uz sestdienu

*Svētdien pieaicināti Buggy 1600 bagiji

Par visu pēc kārtas. Lai gan šāda versija pastāvēja, 29. un 30. jūnijā nebūs apvienotais Latvijas čempionāta un LAF Folkreisa Vasaras kausa posms, kā tas bija pērn un būs šogad, piemēram, Mūsas trasē. Latvijas čempionāta sacīkste sāksies un beigsies sestdien, savukārt folkreisa dalībnieki pirmo reizi sajūgu atlaidīs svētdienas rītā.

Tajā pašā laikā jāņem vērā, ka autokrosa braucēji var veikt divas sacīkstes vienā nedēļas nogalē. Izbraukušies sestdien čempionātā, dalībnieki laipni aicināti palikt uz svētdienu, lai par minimālām izmaksām aizvadītu LAF Krosa komisijas kausa posmu. Vienīgi šādu plānu realizējot lūgums laicīgi (līdz 26.06.) pieteikties startam otrajā dienā – atgādinu, ka sekretariāta darba ziņā labāk ir pieteikties un vajadzības gadījumā atsaukt dalību, nevis uzrasties sacīkstē bez pieteikuma. Protams, mājās netiks sūtīti arī pēdējā brīža lēmumu pieņēmušie. Starp citu, varbūt otrā diena ir laba iespēja čempionāta mašīnās sēdināt mehāniķus, vai citus mazāk startējušos dalībniekus. Taču arī šim procesam jāsagatavojas laicīgi (apdrošināšana, ārsta zīme, noteikumu zināšanas). Tāpēc apsveriet iespējas un gatavojieties! Protams, vienmēr pastāv iespēja, ka tehnika netiek līdz otrajai dienai, taču tas viss būs redzams un saprotams.

Pirmie pieteikumi Krosa komisijas kausa posma pieteikumi jau saņemti – spītīgi viens otram pretī stājas seriāla līderi Andis Kļava un Jānis Dreimanis!

Izmaiņas kalendārā Beta bagiju posmam – sacīkste notiks nevis svētdien kopā ar folkreisu, bet gan sestdien kopā ar Latvijas čempionātu! Paredzams, ka šajā posmā būs ieskaite un uz starta stāsies visi pieci aktīvie dalībnieki.

Tāpat iepriekš neizsludināts jaunums ir Vecpils autotrases kausa izcīņa Buggy 1600 bagijiem, kas notiks svētdien, kopā ar folkreisu un Krosa komisijas posmu. Bagiji Vecpilī jau veikuši „ārkārtas” sacensības, kad divi lietuvieši ar B1600 mašīnām spēkojās kopā ar Latvijas B600 bagijiem pērn rudenī. Dalībnieki – aicināti (par B600 iespējām palikt uz otro dienu un startēt kopā ar B1600 vēl ziņosim)!

Pieteikumu termiņi, lai cīņas aizvadītu bez sankcijām: Latvijas čempionāta posmam pieteikšanās līdz 19. jūnijam, bet LAF Folkreisa Vasaras kausam un LAF Krosa komisijas autokrosa kausam, arī B1600 – līdz 26. jūnijam. Atgādinām, ka šajās dienās arī Vislatvijas Līgošanās, tāpēc sportistiem jāpiefiksē, lai brīvdienas neizjauc ierasto dienas un pieteikumu sūtīšanas ritmu!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv