Autokross: Baltijas kauss – bagijiem un vēl pieciem latviešiem

admin admin
03.08.2010
20:44

Spriežot pēc pieteikumiem sestdienas Priekules sacīkstei, zināmu fiasko piedzīvo Baltijas autokrosa kauss. Ja neskaita D-3A bagiju klasi, kas kaut nedaudz atbilst sportiskiem dalībnieku skaita nosacījumiem, pārējās Baltijas kausa klases ir katastrofālas. Katrā – D-1A, 2000 Super un Open – pieteikušies tikai Latvijas braucēji, kopumā pieci. Īpatnēji, ka lietuvieši, kuri visaktīvāk propagandēja šo kausu un izveidoja to, šobrīd var lepoties ar viena bagiju braucēja Raimunda Pupieņa pieteikumu. Divi varianti – vai nu seriāls ir iznīcis knapi sācies, vai nu sestdien mūs gaida pārsteigums dažu nepieteikto, atbraukušo kaimiņu izskatā. Jebkurš no šiem variantiem vēsta, ka Baltijas kauss pirmajā sezonā ir nesagatavots un nekvalitatīvs.
Tomēr apskatīšanas vērta ir D-3A klase, kurā pieteikti seši sportisti – arī nav daudz, tomēr ar ieskaiti un pietiekami internacionālu sastāvu. Baltijas kausa ietvaros tiksies Eiropas čempionātā startējošie Māris Līcis un igaunis Kristijans Rajamē. Pirmo reizi kopš Mūsas Eiropas sacīkstes trasē redzēsim vēl divus igauņus Ivo Sultu un Remē Rāmetu. Uz pjedestālu noteikti pretendēs arī minētais Pupienis un Jānis Ščerbickis. Jāatzīst, ka šajā nelielajā dalībnieku pulciņā ir visai sarežģīti prognozējams iznākums, ja vien Līcis beidzot nebūs atradis un uzlabojis savu tehniku. Katrā gadījumā Māris Eiropas sacīkstēs allaž bijis priekšā Rajamē, kurš gan, var izrādīties, nebūs ātrākais igaunis sestdienas sacīkstē. Jāatzīmē, ka kopvērtējuma līderis pēc pirmā posma ir Pupienis, otrais – Priekules sarakstos neesošais – Virgilijs Noreika. Tikai tad Māris Līcis.
Ja nu tomēr salonauto klasēs cīņa izveidosies, jāpiemin, ka pirmajā posmā Lietuvā 2000 Super klasē uzvaru guva Vains Žulis, Open (šajā klasē Baltijā pilnpiedziņa startē kopā ar aizmugures piedziņu) – Vitaljus Plastinins. D-1A Priekules posms grauj rekordus, jo Lietuvā nebija neviena dalībnieka, Latvijā pieteicies Reinis Lilienšteins. Malači Latvijas sportisti par gatavošanos arī Baltijas ieskaitei, taču kopumā skumīgs skats Baltijas autokrosa kausu.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv