Autokross: Čempionāta ārzemnieki – līmenī

Viesturs Saukāns  25.04.2011 20:37 0

Latvijas autokrosa čempionāta cīņas uzsāka arī četri Igaunijas braucēji un viens lietuvietis. Bilance Smiltenes posma finišā nav peļama – Janno Ligurs 1600 klasē guva pārliecinošu otro vietu, Keivo Koivs B600 klasē sasniedza trešo vietu. 1600 klasē piekto vietu guva Andre Kurgs, bet septītais pēc tehnikas defekta palika Andress Balodis. Savukārt negaidīti uz sacīksti ieradās arī lietuvietis Egidijs Kedrovs, sasniedzot Open klases piekto vietu.

Īpaši jāizceļ Ligurs un Balodis – lielajā konkurencē 1600 klasē abi bija līderu vidū visas dienas garumā. Arī Balodim bija visas iespējas nokļūt uz pjedestāla, taču patraucēja kontaktcīņas ar latviešiem, kā arī A fināla vidū uznākušās tehnikas problēmas.

Koivs lielā mērā nokļuva uz pjedestāla kopējās B600 drāmas rezultātā – pēc līderu izkrišanas no sacīkstes kādam trijniekā tomēr bija jāfinišē. Taču arī Keivo sniegums nebija peļams – piesardzīgs vēl treniņos viņš ar katru braucienu kāpināja tempu un ne tuvu nebija lēnākais savā debijas sacīkstē bagiju klasē.

Iespējams, Andre Kurga startu 1600 klasē ierobežoja tehnika, jo iepriekš bija piedzīvots spilgtāks jaunā igauņa sniegums. Šajā gadījumā stabilitāte ļāva apbraukt izstājušos un defektu dēļ ātrumu zaudējušos konkurentus.

Savukārt Kedrovam jau pēc definīcijas bija sarežģīti konkurēt ar latviešu prototipiem – klasiskais BMW ar grūtībām stājās pretī plakanajām mašīnām. Taču lietuvieša sniegums bija stabils un atraktīvs, bet kopējam azartam viņam izdevās interesanta cīņa ar Latvijas VAZ klases braucējiem.

Būs interesanti pavērot, cik un kurš no šiem dalībniekiem turpinās Latvijas čempionātu. Cik zināms, visi minētie ir gatavi aizvadīt ja ne visu, tad lielāko daļu seriāla.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Valmiera, Brenguļu autotrase, 09.09.2017. Čempionu autokross LAF Folkreisa Vasaras kausa 6. posms LAF Krosa komisijas autokrosa kausa 12. posms Nolikums Pieteikums - FR Pieteikums - komanda Pieteikums - ČK/KKK Dalībnieki FR (44) Dalībnieki ČK/KKK (29) ČEMPIONU SKAITĪTĀJS! (52)