Autokross: Čempionātā Jeršovs iznīcina Subaru, klasēs – intriga

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
20.06.2011
10:44

(LAF ziņojums medijiem) Latvijas autokrosa čempionāta posms, kas risinājās Priekulē, Pilskalnu trasē, uzvaru 1600 klasē guva Reinis Lilienšteins (Salacgrīva), 2000 Super uzvarēja Reinis Nitišs (Jēkabpils), Open klasē — Raimonds Jerāns (Salacgrīva), B600 bagijos — Jānis Baumanis (Mārupe), D12 – Andris Jurciņš (Smiltene). Baltijas kausa D-3A bagiju klasē labākais igaunis Remē Rāmets. Par dienas centrālo notikumu kļuva Inta Jeršova avārija Open klasē, kā rezultātā ievērojami sasists viņa Subaru – pilnpiedziņas vēstnesis Latvijas čempionātā.

Open klasē Priekulē startēja divas pilnpiedziņas automašīnas – bez Jeršova arī lietuvietis Stepons Jančauskis ar VW Golf II 4×4. Līdz ar to papildu grūdienu guva čempionāta šā gada ideja – Open klasei, kas līdz šim gadam bija aizmugures piedziņas klase, pievienot pilnpiedziņas automašīnas. Lai arī pirmajos posmos pirmajam eksperimenta dalībniekam Jeršovam neveicās, Priekules trase bija ātra un ļoti atbilstoša viņa tehnikas iespējām. Ints to pierādīja, braucienos metoties cīņā ar klases līderiem Jāni Kozlovski un Raimondu Jerānu. Tomēr otrajā kvalifikācijā Jeršova mašīnai tika aizmests ar dubļiem logs, kā rezultātā Ints netrāpīja pagriezienā un apmeta pusotru kūleni.

Neveiksme piemeklēja arī čempionāta līderi Kozlovski – pēc neliela balstiekārtas bojājuma sākās problēmas ar pusasu noturību, kā rezultātā no trim kvalifikācijām Jānis finišēja tikai vienā. Dramatiskā cīņā nonākot vadībā A finālā, čempions atkal bija spiests izstāties ar pusass defektu. Uzvaru guva viņa principiālais konkurents Raimonds Jerāns, tādā veidā iegūstot visai nozīmīgu pārsvaru kopvērtējumā. Aiz Jerāna otro vietu guva Jančauskis, bet trešais pēc izcilas cīņas ar tehniski pārākiem konkurentiem – ogrēnietis Imants Kolomenskis ar VAZ 2101 automašīnu.

Latvijas čempionāta kopvērtējumā Jerānam 43 punkti, Kozlovskim – 33, bet trešajā vietā Māris Rusmanis ar 18 punktiem.

1600 klasē pēc neveiksmīgiem pirmajiem diviem posmiem dominēja Reinis Lilienšteins, uzvarot visos braucienos. Arī izšķirošais A fināls tika veikts pārliecinoši un Lilienšteinam nebija konkurentu. Dramatiskāka cīņa noritēja par nākamajām pozīcijām: Andis Vanters (Valmiera) ilgstoši aiz sevis turēja igauni Janno Liguru un čempionu Andri Priedīti. Pēdējā apļa sākumā Ligurs atrada risinājumu kā tikt Andim garām, un sasniedza otro vietu. Vanters, izmisīgi mēģinot atgūt zaudēto, tomēr samierinājās ar trešo vietu.

Klases cīņa šosezon lieliska: uzvaras trijos posmos guvuši trīs dažādi braucēji (Priedītis, Andis Kļava, Lilienšteins), bet kopvērtējuma vadībā nonācis Ligurs. Neveiksmi piedzīvoja līdzšinējais līderis Kaspars Silenieks – pēc starta aizvadījis skarbu kontaktcīņu ar Kļavu Kaspars izlidoja no trases un finišēja pēdējais.

Kopvērtējumā Liguram 32 punkti, Priedītim – 30, Sileniekam – 26, Kļavam – 23, Lilienšteinam – 21, Vanteram – 20 (par uzvaru posmā piešķir 15 punktus). Šobrīd jebkurš no viņiem, pēc aizvadītas pussezonas, pretendē uz čempiona titulu!

2000 Super klasē pēc atraktīvām cīņām kvalifikācijā A finālā dominēja Reinis Nitišs. Iespējams, cīņa par uzvaru būtu asāka, ja Intars Spīķis laicīgāk būtu ticis garām Aināram Kenigsbergam – Spīķim nepietika laika Nitiša noķeršanai. Reinis pirmais, Intars – otrais, Ainārs – trešajā vietā. Nitišs un Spīķis līderi arī kopvērtējumā – attiecīgi, 29 un 27 punkti. Trešo vietu šobrīd dala Kenigsbergs, Uģis Kaimiņš un Gints Astrauskis – visiem pa 16 punktiem.

B600 bagiju klasē uz uzvaru pretendēja Otto Vočtavs, Kaspars Bumbiers un Jānis Baumanis. Tomēr stabilāku dienu aizvadīja pirmā posma uzvarētājs Baumanis (B600 klasei atšķirīga kalendāra dēļ šis bija tikai otrais posms). Jānis izrāvās vadībā arī A finālā, pārliecinoši noturot pozīciju līdz finišam. Arī otrās vietas ieguvējs Bumbiers pozīciju sasniedza stabili, savukārt cīņā par trešo vietu labākais izrādījās mājinieks, priekulietis Valters Zīverts.

Latvijas čempionāta kopvērtējumā Baumanim divos posmos divas uzvaras un 31 sasniegts punkts. Tuvākais sekotājs – Bumbiers ar 20 punktiem, bet trešo vietu dala Vočtavs un Aigars Liškovskis ar 15 punktiem.

D12 smago automašīnu cīņā visas dienas garumā līderis bija smiltenietis Andris Jurciņš, kurš aiz sevis A finālā atstāja igauni Tāvi Pindisu un pēdējo divu gadu Latvijas čempionu Bruno Leimani. Situācija kopvērtējumā ieguvusi īpatnēju pavērsienu – ar motora defektu izstājās pirmā posma uzvarētājs Kristaps Eglītis.

Čempionāta vadībā ar 27 punktiem nonācis Jurciņš, aiz viņa otrais – Leimanis (22), trešais – Eglītis (19).

Baltijas kausa D-3A bagiju cīņās uz starta stājās viens no Eiropas autokrosa čempionāta top-15 braucējiem Māris Līcis. Taču sacīkste izrādījās neveiksmīga – pēc pāris kļūdām kvalifikācijas braucienos sekoja izstāšanās A finālā tehnisku problēmu dēļ. Uzvaru sasniedza igaunis Remē Rāmets, bet uz pjedestāla kāpa arī Jānis Ščerbickis un Oskars Eglītis.

Priekules sacīkšu rezultāti un kopvērtējumi šeit:

http://localhost/autocross/?p=3344

Latvijas krosa sabiedrība turpina cīņu: 26. jūnijā Mūsas trasē notiks autokrosa kausa izcīņa vieglajām automašīnām, kā arī kārtējā folkreisa sacīkste. Savukārt Latvijas čempionāta ceturtais posms norisināsies 6. augustā turpat Priekules trasē.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv