Autokross: Čempioni – Raimonds Jerāns, Reinis Lilienšteins, Intars Spīķis, Jānis Baumanis

Viesturs Saukāns  12.09.2011 12:04 3

(LAF ziņojums medijiem) Sestdien Bauskā, Mūsas trasē noslēdzās Latvijas autokrosa čempionāts un Baltijas D-3A bagiju kauss. Par Latvijas čempioniem šogad kļuvuši Raimonds Jerāns (Open klase), Reinis Lilienšteins (1600), Intars Spīķis (2000 Super) un Jānis Baumanis (B600). Par Baltijas kausa ieguvēju D-3A klasē kļuva igaunis Remē Rāmets. Pēdējais posms sarūpēja vairākus pārsteigumus: debitējot D-3A klasē Baltijas spēcīgākos braucējus aiz sevis atstāja Ervīns Grencis, bet 2000 Super klasē labākais bija otro Latvijas čempionāta sacīksti aizvadošais Toms Ziedāns. Pārējās klasēs uzvaras Lilienšteinam (1600), Aldim Zēbergam (Open), Kasparam Bumbieram (B600), Danielam Špakam (Beta), Dāvim Tobiasam (CK 125), Daiņum Pilipavičam (VAZ Klasika).

Latvijas čempionāta 1600, 2000 Super, B600 un Open klasei, kā arī Baltijas D-3A klase šis bija pēdējais sezonas posms. savukārt bērnu un jauniešu klases Beta un CK 125 šosezon aizvadīs vēl divas sacensības.

1600 klasē Reinis Lilienšteins (Salacgrīva) pēdējo posmu aizvadīja pārliecinoši, un ar ceturto uzvaru pēc kārtas sasniedza Latvijas čempiona titulu. Viņa galvenais konkurents Andris Priedītis finišēja sestajā vietā, nesastādot konkurenci jaunajam čempionam. Otro vietu pēdējā posmā sasniedza igaunis Janno Ligurs, kuram līdz ar šo panākumu izdevās kļūt par vicečempionu. Priedītim čempionāta bronza, bet pēdējā sacīkstē uz pjedestāla kāpa arī Kaspars Silenieks, gūstot trešo vietu.

2000 Super klasē par čempiontitulu spēkojās Intars Spīķis (Rīga) un Reinis Nitišs (Jēkabpils). A finālā no starta vadībā izvirzījās Toms Ziedāns, viņam pakaļ dzinās Nitišs, bet starts nebija veiksmīgs kopvērtējuma līderim Spīķim. Situācija bija ļoti saspringta, jo titula dalīšanas cīņa bija ieguvusi saasinājumu. Tomēr jau otrajā aplī Nitiša mašīnas motors neizturēja un Reinis ar grūtībām sasniedza finišu otrajā vietā. Ziedāns, līdz ar to, guva pārsteidzošu uzvaru, aizvadot tikai otro sacīksti Latvijas autokrosa čempionātā. Trešais finišēja Ainārs Kenigsbergs, arī sezonas kopvērtējumā izraujot bronzas medaļu.

Intars Spīķis aizvadīja sarežģītu, tomēr labi izplānotu sacīksti. Dienas gaitā piedzīvojas tehniskas neveiksmes, finālā viņš veica rezervētu braucienu, apzinoties, ka sasniegtā piektā vieta būs pietiekama Latvijas čempiona titula sasniegšanai. Intars kļuvis par čempionu nākamajā gadā pēc tam, kad šīs pašas klases uzvaru sasniedza viņa brālis Jānis Spīķis.

B600 klasē galvenie titula pretendenti bija Jānis Baumanis (Mārupe) un Otto Vočtavs (Ventspils). Abi finālā aizvadīja skarbu cīņu, kuras rezultātā Jānis guva otro, bet Otto – trešo vietu. Līdz ar to par čempionu kļuva Baumanis, Vočtavam vicečempiona tituls otro gadu pēc kārtas.

Pēdējā posmā uzvaru sasniedza baušķenieks Kaspars Bumbiers. Šī uzvara ļāva nokļūt kopvērtējuma trijniekā un izcīnīt bronzas medaļu.

Open klasē Raimonds Jerāns (Salacgrīva) bija nodrošinājis čempiona titulu pirms pēdējā posma, savukārt otrā vieta bija Jāņa Kozlovska rīcībā. Cīņā par bronzas medaļu Māris Rusmanis guva piekto vieta, ar ko pietika kopvērtējuma trešās pozīcijas nosargāšanai.

Sacīkstē pirmo reizi šajā sezonā piedalījās Aldis Zēbergs un lietuvietis Darjuss Tamašausks. Abi startēja ar pilnpiedziņas mašīnām, kas ātrajā Mūsas trasē izrādījās ātrākas par kopvērtējuma līderu aizmugures piedziņas prototipiem. Zēbergs guva pārliecinošu uzvaru, Tamašausks – otrais, čempions Jerāns – trešais.

Sensācija tika piedzīvota D-3A bagiju klases Baltijas kausa pēdējā posmā. Savu pirmo sacīksti autokrosā pēc desmit gadu pārtraukuma aizvadīja savulaik salonauto klasēs braukušais Ervīns Grencis (Valmiera). Par spīti lieliskam dalībnieku sastāvam, kad trasē spēkojās gandrīz visi vadošie Baltijas bagiju braucēji, Grencis uzvarēja divos no trim kvalifikācijas braucieniem un palika nepārspēts arī finālā. Aiz viņa otro vietu guva igaunis Maido Rūsmans, bet trešais – lietuvietis Vitauts Kurs.

Kopvērtējuma līderis pirms šī posma igaunis Remē Rāmets sasniedza tikai sesto vietu. Taču, tā kā neveiksmes piedzīvoja arī citi uzvaras tīkotāji, Rāmets sasniedza Baltijas kausu. Otrais kopvērtējumā Jānis Ščerbickis, trešais – Kurs.

Latvijas bērnu čempionātā Beta bagijiem posmā uzvaru guva Daniels Špaks, aiz sevis atstājot Evertu Henilānu un Kristiānu Rihteru. Kopvērtējumā Špaks nostiprinājies līderpozīcijā, bet Rihters nostabilizējis otro pozīciju.

Latvijas jauniešu CK 125 klasē uzvaru sacīkstē guva NEZ Ziemeļeiropas kroskartu čempionāta līderis Dāvis Tobiass, pietuvojoties Latvijas čempionāta vadošajam braucējam Dzintaram Ramatam. Ramats guva otro vietu, bet trešais – Emīls Misiņš.

VAZ Klasika klases kausa izcīņā uzvaru guva lietuvietis Daiņus Pilipavičs, aiz sevis atstājot Latvijas braucējus Imantu Kolomenski un Kasparu Salnāju.

 • Kristaps

  Skatoties uz Bauskas posmu bija prieks redzet cik Latvija nodarbojas ar Autokrosu… ja tads pats sastavs bus nakam sezonas visiem posmiem loti iespejams autokross vel saglabas savu statusu ka Latvijas cempionats un tuvako gadu laika neparvertiisies par Kausa izcinu atseviskas klases.
  Loti iepriecinaja D3a dalibnieku skaits sosezon tas bija lielakais dalibnieku skaits.
  Ja tads dalibnieku skaits paliktu kaa minimums, tad pat musu braucejiem M.LIcim un D.Aupem nebutu, ka pamatprincips piedaliities EČ jo finansiālā zina tas ir LOTI NEIZDEVIGI….
  Kontaktejoties ar Alko Team un Kesha Motorsport parstavjiem piedalisanas EČ ir tikai tadēl ka Baltijas limeni nav konkuret spejigi sportisti lai varetu izvidot pienacigu cempionatu…un sacensibas notiek tikai 3 trasees.
  Par to jau jasak domat LAf… kas pagaidam klusee un neko pienacigu nevar piedavāt…
  Runajot par Jaunatnes iesaistisanu autosporta(ari autokrosa) mums ir tikai Beta bagiji bet berni no viniem izaug 2-3 gadu laikaa kur pec tam??????
  jaseez majaas un jaapaugas lidz vares startet vai kross kartos vai B600 ..???
  Gribetos dzirdet LAF komentarus sajaa jautajuma..
  Paldies E.Maiselim ar sagadatajiem Autokrosa Svetkiem…

  • sking

   tiesaam, tie ir kaa sveetki, paldies.

 • Juris

  Lūdzu Maiss mana pēdējā nauda, nez tiesnešiem un apkalpojošam personālam arī jāmaksā par iebraukšanu Maisa valstībā?

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Autocross.lv radošā pauze uz nenoteiktu laiku ***