Autokross: D-3A Baltijas kauss – tikai Latvijā

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
02.03.2011
16:45

D-3A bagiju klases Baltijas kauss atgriežas pie saknēm – par spīti Baltijas statusam visi pieci posmi paredzēti Latvijas trasēs – Smiltenē, Priekulē un Mūsā. Tam ir pamatojums – regulāri dalībnieki šajā klasē ir tikai Latvijā un Igaunijā, savukārt Igaunijā nav atbilstošu autokrosa trašu. Šajā gadā Baltijas kausa rīkotājs, kas šajā gadījumā ir LAF Krosa komisija, atteicās no Lietuvas trasēm, jo valsts gadiem ilgi nepiedāvā regulārus sportistus. Savukārt likt Igaunijas sportistiem doties uz Lietuvu, ja tas neveicina seriāla izaugsmi, nešķiet racionāli.

Savulaik uz Latvijas čempionāta bāzes veidotais Baltijas kauss jau sastāvēja tikai no posmiem Latvijā. Tas apmierināja gan Latvijas, gan Igaunijas dalībniekus, savukārt jau tobrīd minimāla interese bija no Lietuvas dalībniekiem. Vēlākā izplešanās arī Lietuvas virzienā nenesa rezultātu.

Pirms šīs sezonas pastāvēja versija, gluži kā salonauto klasēm, atteikties no Baltijas kausa idejas un D-3A klasi pazemināt līdz Latvijas čempionāta līmenim. Taču igauņu dalībnieki bija ar mieru saglabāt Baltijas statusu, par spīti visai nacionāli noskaņotajam kalendāra sakārtojumam.

Baltijas kauss D-3A

24. aprīlis, 1. posms, Smiltene, Tepera trase

18. jūnijs, 2. posms, Priekule, Pilskalnu trase

06. augusts, 3. posms, Priekule, Pilskalnu autotrase

28. augusts, 4. posms, Smiltene, Tepera autotrase

10. septembris, 5. posms, Bauska, s/k Mūsa

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv