Autokross: D-3A Baltijas kauss – tikai Latvijā

Viesturs Saukāns  02.03.2011 16:45 3

D-3A bagiju klases Baltijas kauss atgriežas pie saknēm – par spīti Baltijas statusam visi pieci posmi paredzēti Latvijas trasēs – Smiltenē, Priekulē un Mūsā. Tam ir pamatojums – regulāri dalībnieki šajā klasē ir tikai Latvijā un Igaunijā, savukārt Igaunijā nav atbilstošu autokrosa trašu. Šajā gadā Baltijas kausa rīkotājs, kas šajā gadījumā ir LAF Krosa komisija, atteicās no Lietuvas trasēm, jo valsts gadiem ilgi nepiedāvā regulārus sportistus. Savukārt likt Igaunijas sportistiem doties uz Lietuvu, ja tas neveicina seriāla izaugsmi, nešķiet racionāli.

Savulaik uz Latvijas čempionāta bāzes veidotais Baltijas kauss jau sastāvēja tikai no posmiem Latvijā. Tas apmierināja gan Latvijas, gan Igaunijas dalībniekus, savukārt jau tobrīd minimāla interese bija no Lietuvas dalībniekiem. Vēlākā izplešanās arī Lietuvas virzienā nenesa rezultātu.

Pirms šīs sezonas pastāvēja versija, gluži kā salonauto klasēm, atteikties no Baltijas kausa idejas un D-3A klasi pazemināt līdz Latvijas čempionāta līmenim. Taču igauņu dalībnieki bija ar mieru saglabāt Baltijas statusu, par spīti visai nacionāli noskaņotajam kalendāra sakārtojumam.

Baltijas kauss D-3A

24. aprīlis, 1. posms, Smiltene, Tepera trase

18. jūnijs, 2. posms, Priekule, Pilskalnu trase

06. augusts, 3. posms, Priekule, Pilskalnu autotrase

28. augusts, 4. posms, Smiltene, Tepera autotrase

10. septembris, 5. posms, Bauska, s/k Mūsa

 • Kristaps

  Kāpēc bagiji nekad nav startējuši – un nestartēs Brenguļos?
  Par d3 pievienošanu – ideja bija, bet tad laikam nekā?
  Cik braucēju varētu būt no Latvijas puses regulāri?

  • Brenguļi, liekas, nav īsti tām jaudām un plašumiem atbilstoši, tāpēc bagisti baigi neraujas uz turieni. Protams, var jau teikt, ka F-1 brauc pa Monako, kāpēc gan ne D-3A bagiji Brenguļos. Bet nu piespiest nevienu tur braukt nevajag, ja negribas. :) Un arī Monako F-1 ir perversija, tīri glamūra dēļ, no modernas F-1 trases tur nav ne smakas.
   Par D3 pievienošanu — būtu lielāka šādu auto interese, neviens, liekas, šķēršļus neliktu. Domāju, ja Jānis B vai Juris K gribētu paprovēt, diez vai kāds baigi aizliegtu.
   Par LAT braucējiem – hvz. Valda klasisks uzstādījums: “ja nebūs seši, tad nebrauksim!” Uz ko gan atbilde — nebrauksiet, nebūs seši! :D Nu tāds baigais pūlis jau neveidojas, bet kaukas drusku būšot.

 • Kostiks

  … iespējams būtu vel viens bagis ja pievieontu!

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Autocross.lv radošā pauze uz nenoteiktu laiku ***