Autokross: Jānis Boks: „95%, ka būsim uz starta Portugālē”

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
08.03.2011
22:13

Latvijas autokrosa pēdējo gadu viena no spožākajām zvaigznēm Jānis Boks vēlreiz apstiprināja rudenī pausto ideju, ka ar jauno D-3 klases bagiju plānots aizvadīt šā gada Eiropas čempionātu, vai vismaz iesākt to ar pirmo posmu Portugālē. „Mašīna top, tikko no Holandes atgādāju sagatavoto motoru un dodu 95%, ka būsim uz starta jau Portugāles posmā. Katrā gadījumā mūsu gatavošanās saistāma ar čempionāta pirmo posmu.”

Eiropas čempionāts startēs aprīļa vidū Foškoa trasē Portugālē.

Pašlaik notiek nopietna gatavošanās arī Māra Līča nometnē. Boks zināja stāstīt: „Māris beidzot būs ticis pie ilgi gaidītā jaunā motora, tā kā jau šis būs ievērojams solis uz priekšu. Komanda mašīnu pārbūvē krustām šķērsām un, ja negadīsies kļūdīties, Līča rezultāti noteikti uzlabosies. Tur viss būs kārtībā!”

Kā vienmēr, noslēpumā tīta ir brāļu Jura un Andra Kuļikovsku situācija. Skaidrs, ka komanda idejiski gatavojas, taču komanda spiesta atzīt, ka visu izšķir ne tikai vēlme, bet arī laiks, bet laika daudzo darbu dēļ ir pavisam maz. Savukārt Boks uzmundrina tautiešus: „Nezinu, cik ātri viņiem izdosies tikt uz starta, taču zinu, ka Kuļikovski ir ļoti gudri speciālisti un, ja iespējas ļaus, viņi parādīsies un būs izdomājuši kaut ko interesantu. Kāpēc lai tā atkal nebūtu, piemēram, vēl viena pārsteidzoša ceturtā vieta Mūsas posmā?”

Nesnauž arī salonauto klases braucēji. Aldis Zēbergs jau pieteicies starptautiskajai sportista licencei, kas nozīmē, ka Mūsas posms ir viņa minimālā programma šim gadam. Savukārt slepus pirmos apgriezienus izdziedājis arī Jāņa Bogdanoviča leģendārais Ford Focus – tas Jāņa garāžā ieguvis sporta mašīnas iespaidu pēc smagās 2009. gada avārijas Latvijas posmā. Tiesa, komanda nav īpaši optimistiska savās iespējās. Faktiski visi līdzekļi tiek investēti mašīnas būvē, bet naudas, lai veiktu kādu ievērojamu Eiropas čempionāta programmu faktiski nav, vismaz šobrīd. Tāpēc Bogdanoviča šobrīd pirmā un vienīgā cerība – spītīgi likt Focus mašīnai sasniegt Mūsas posmu un tā A fināla finišu.

Jebkurā gadījumā pēc ziemas klusuma sāk mosties informācijas plūsma no mūsu starptautiskajām brigādēm, kas vieš cerības uz visai interesantu gadu.

Pierašanas nolūkos: Eiropas autokrosa čempionāta salonautomašīnu klase šogad sauksies Touring Autocross, bijusī D-3A klase būs Buggy 1600, bet bijusī D-3 klase šogad būs Super Buggy. Iespējams, šoreiz izdevušies nedaudz saprātīgāki un „tirgojamāki” nosaukumi nekā pērnais D-TAX, kā tika nodēvēta D-1/Touring Autocross.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv