Autokross: Jānis Boks: „Tehniski nav revolūcija, bet evolūcija noteikti!”

Viesturs Saukāns  10.04.2012 21:33 9

Jānis Boks, tāpat kā citi Latvijas krosa braucēji, gatavojas startam Eiropas autokrosa čempionāta pirmajā posmā Francijā. Šobrīd vienīgais SuperBuggy Latvijas pārstāvis ziņo, ka darba pirms čempionāta starta vēl ir daudz, tomēr paredzēts izmēģinājumu kārtā startēt nedēļu pirms Francijas posma arī Baltijas kausa posmā Smiltenē. Tehniski nav grandiozu izmaiņu, tomēr tehnoloģiski uzlabojumi bagijam ir ieviesti.

„Šobrīd vēl tālu līdz kaujas gatavībai, taču līdz Smiltenes posmam vajadzētu paspēt būt uz riteņiem,” prognoze Jānis. „Smiltenes sacīkste, kurā es ar lielo bagiju varēšu startēt kopā ar Buggy1600 klasi, tikai ārpus ieskaites, man ir svarīga. Esam izplānojuši bagijam pārbūvēt aizmugurējo piekari, kas nebūs nekas revolucionārs, tomēr noteikti vērā ņemama novitāte. Pēc šādas pārbūves būs svarīgi pirms Francijas pārbaudīt vadāmību un mašīnas uzvedību, izmēģināt startus. Sliktā ziņa – vairs neražo vienu riepu modeli, kuru bijām atklājuši līdz šim kā ļoti svarīgu.”

Lielā mērā Boka teiktais nozīmē, ka pirmo reizi daudzu gadu laikā lielās klases bagiju redzēsim ārpus Mūsas trases – tiem, kas dosies skatīties sacīksti uz Smilteni, būs, ko pavērot. Turklāt, Jāņa starts kopā ar Baltijas spēcīgākajiem B1600 braucējiem varētu būt interesants pasākums klašu spēku salīdzināšanai.

Boks arī komentēja šī pavasara pārsteiguma – Ervīna Grenča došanos uz Franciju – izredzes. „Tas, ko redzēju rudenī Bauskā, kad Grencis debitēja bagijos un guva uzvaru visos braucienos, bija gana iespaidīgi un nevar būt runas par kādu izteiktu veiksmes faktoru – tas bija labi padarīts darbs ar lielisku rezultātu. Protams, izskatījās, ka mašīnai ļoti piemērota bija Mūsas trase – ar attiecīgu starta laukumu, apļa specifiku. Māris Līcis todien bija ātrāks, bet Grencis tika ar konkurentu galā. Tomēr liekas, ka konkrēti ar tās gatavības mašīnu Eiropā kopumā būtu pagrūti cīnīties. Nezinu, cik viņš un komanda ir strādājuši pie bagija, tāpēc nevaru komentēt, vai ir kāds vērā ņemams progress, vai nē. Vērosim! Katrā gadījumā gan Mārim, gan Ervīnam šis varētu būt pateicīgs gads, jo vairāki spēcīgi 1600 klases braucēji ir pārgājuši uz mūsu SuperBuggy. Domāju, ka A fināls latviešiem Buggy 1600 būtu iespējamāks nekā pērn.”

 • Pilots

  Grencis vēl beigās savā klasē uzbrauks augstāk kā boks! :devil:

  • Pilots

   Ja jau Grencim nav tehnika, tad rodas jautājums kur Līča meistarība, kur viņa Eiropas bagijs, atbrauca viens pilots Zaļā bagijā un parādija kā tā lieta jādara!

   • Kostiks

    tehniskajos sportos vis nav tik viennozīmīgi- tas tev nav kerlingot, kur visu izsaka mesiterība…

    • Kostiks

     Mārim nevienam nekas nebij japierāda(to viņš ir apguvis). Un nobrauca kartīgu treniņu, nevis plēsa pēcpusi pušu, lai tiktu kādam garām.

     • Pilots

      Smiltenē redzēsim kā zaļais lido! :)

 • Kostiks

  Zēl tik zilibalatais nebūs :)!

  • ...

   Pēc vienas nobrauktas gonkas nav jēdzīgi spriest par citām uz priekšu tādā pat virzienā! Apstākļu sakritība. Par to, vai “Zaļais” mums tagad viskrutākais, spriedīsim pēc šīs sezonas, vai vismaz vēl pāris nobrauktiem posmiem.

  • Intars

   Francijā būs :-D

   • Kostiks

    Nu teshi tāpēc, Smiltebe nebūs ;)

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Autocross.lv radošā pauze uz nenoteiktu laiku ***