Autokross: Jānis Boks: „Veiksme, labas apdzīšanas, parāds Hinenkampam”

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
22.07.2013
11:18

Pēc otrās vietas Eiropas čempionāta posmā Francijā Jānis Boks Autocross.lv pastāstīja, kā ticis līdz šim panākumam. Lai gan ceļš uz pjedestālu šķiet vienkāršs, Jānis atzīst, ka šī bijusi viena no spilgtākajām sacīkstēm viņa karjerā.

„A finālā startēju trešās rindas ārmalā. Tā arī turēju ārējo malu līdz pirmajam līkumam, un sapratu, ka priekšā braucošie stumjas virsū iekšmalai, notiek sadursmes un visi paliek lēnāki – tā arī nesapratu, kas īsti tur notika. Drīz pēc tam dažas mašīnas jau slīdēja uz ārmalu, kāds uztrieca apmalē Villiju Albēru – arī nebija skaidrs, kas notiek. Braucu un redzēju tukšās vietas, tiku visiem cauri un biju trešajā vietā. Skaidrs, ka arī veiksme stāvēja klāt. Trase bija nolaistīta, kas man bija izdevīgi, jo kvalifikācijā slapjā trasē jau biju braucis. Tālāk – sekoju Štūbem un Hinenkampam, ar kuru pēdējā laikā mums bijušas nepatīkamas sadursmes un man bija iekrājušies daži parādi attiecībā uz viņu. Sevišķi pēc Novapakas posma, kur viņa rupjais sitiens pirmajā kvalifikācijā man praktiski iznīcināja visu sacīksti. Tad nu biju gatavs parādu atdot – visai sirsnīgi viņam uzsitu, pabīdīju malā un aizbraucu. Mēģināju turēt līdz Štūbem, taču, liekas, viņš bija kādu pussekundi aplī ātrāks, turklāt man mašīnai kāpa temperatūra. Redzot, ka aizmugurē viss mierīgi, atlaidu Štūbi un mierīgākā tempā braucu uz finišu. Skaidrs, ka esmu priecīgs par rezultātu, ilgi nāca!”

Jānis atzīmē, ka ne tikai fināls bija aizraujošs: „Sestdien pirmajā kvalifikācijā sanāca neticama ciņa ar francūzi Difūru, neko tādu vienā braucienā nebiju piedzīvojis. Es viņu, cīņā par pirmo vietu, apdzinu trīs reizes, viņš mani – divas. Cīņa bija asa, ar kontaktiem, taču bez pārkāpumiem un rupjībām. Tas bija brauciens, kas sagādāja īpašas emocijas, gan man, gan viņam, abi bijām sajūsmā pēc finiša. Otrajā kvalifikācijā no starta aizbraucu trešais, tad pakāpos uz otro vietu, biju pat līderis. Taču aiz pagrieziena bija apstājies Keržkas bagijs, kuru nepamanīju un pie tā apstājos. Kamēr sameklēju atpakaļgaitu, kamēr atgriezos cīņā, biju nokritis uz sesto vietu. Atlikušajā brauciena daļā atkal apdzīšanu kolekcija un finišā otrā vieta! Īsāk sakot, pa šiem gadiem apdzīšanas esmu iemācījies ļoti labi, vēl atliek beidzot tikt galā ar startiem. Kopumā – neaizmirstams posms!”

Nav šaubu, ka Boka sniegums atkal atdzīvinājis interesi par Eiropas autokrosa čempionāta norisēm, kas strauji noplaka, kā rāda Autocross.lv ziņu apmeklējumu statistika. Saprotams, šīs vasaras dominators Reinis Nitišs skatus pavērsis Eiropas rallijkrosa čempionāta virzienā. Boks atzīst: „Tas ir loģiski, ka līdzjutēju un pārējo uzmanība mazinās uz disciplīnu, kurā nav augstu rezultātu. Ceru, ka turpmāk izdosies atkal sarūpēt līdzjutējiem ko labu!”

Jānis Boks pēc šī posma Eiropas čempionāta kopvērtējumā nonācis astotajā vietā, tikai četrus punktus atpaliekot no ceturtās pozīcijas.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv