Autokross: Kas ar pilnpiedziņām Open 2500?

Viesturs Saukāns  27.03.2017 11:27 5

Revolūcijas un tautas sacelšanās piedzīvojusī Open 2500 klase šogad kļuvusi pieejama tikai ar atmosfēriskajiem dzinējiem startējošām mašīnām. Līdz ar to paplucināts pilnpiedziņas auto skaits – vismaz tā varētu domāt. Tomēr jaunā sezona var sagādāt pārsteigumus.

Pērn klasē, kad vēl bija atļauti turbomotori, uz starta ar 4WD stājās čempions Lauris Unāms, Ints Jeršovs, debitēja Jānis Veģeris, bet viens Subaru sezonas laikā mainīja pilotus – Jāni Auguli nomainīja Einārs Juškovskis.

Jeršovs šogad gatavs cīņām, cerībā, ka beidzot izdosies sagrupēt spēkus čempiontitula sasniegšanai. Darba gan vēl daudz: “Līdz sezonas sākumam mašīna vēl cītīgi jābūvē,” saka Ints. “Šim procesam ziemā jau gājām cauri ar rallija auto, kad tika pārbūvēts viss sīkumos. Tas ir laikietilpīgs pasākums, taču mums izdevās sagatavoties Latvijas rallijsprinta čempionāta ziemas posmiem. Šajā seriālā viens no mūsu konkurentiem šogad uzlicis augstu latiņu, kas lika man veikt arī pamatīgu treniņu darbu starp abiem posmiem. Arī tas deva ļoti daudz, jo jau otrajā sacīkstē tikām līderim līdzi.”

Pirmajā posmā Alūksnē Jeršovs guva ceturto vietu savā klasē, otrajā posmā Sarmā – otrā pozīcija.

“Ziemas rallijsprinta pieredze rāda, ka darbs gan ar tehniku, gan braukšanu nes acīmredzamus rezultātus. Tāpēc jāgatavojas,” noslēdz Jeršovs.

Pērnā gada pēdējās cīņas – Čempionu krosa Brenguļos – laikā piedzīvotā iespaidīgā avārija nesusi interesantus lēmumus arī Armanda Pārupes nometnē. No vecās mašīnas pāri palika praktiski tikai drošības karkass. Virsbūve bija šķība un nelietojama, sasisti svarīgi mezgli. Tas viss novedis pie plāna jauno auto gatavot jau kā pilnpiedziņas mašīnu! Turklāt debijas sezona nesusi daudz mācību par Volvo sagatavošanu un atvieglošanu. Tehnika būs ieguvusi plastmasas virsbūves daļas, “bagijiskāku” virsbūves sagatavošanu. Arī Pārupem darba vēl daudz, taču komanda strādā.

Visbeidzot par pārsteigumu plāno parūpēties arī čempions Unāms, kurš Smiltenē gatavojoties doties cīņā tieši Open 2500 klasē. Ja tā, sezona būs aizraujoša, ņemot vērā arī vienas ass piedziņas auto līderu bruņošanos.

Tikmēr cīņām gatavojas arī Open 4500 braucēji, to skaitā Jānis Borševskis, Jānis Veģeris un ziemā debitējušais Armands Plūme.

 • Fanuks

  open 2500 ir liela iespēja būt lielā skaitā

  Piem -Jeršovs,Unāms,Pārupe,Dreimanis,Kozlovskis,Zembergs,Iesalnieks,Skribis,Troika,Rusmanis, Ašmanis,Līgotnis,Saulītis,Upenieks + varbūt kāds jauns debitants?

  Open 4500??
  Brediks,Veģeris,Plūme,Borševskis,Augulis,Juškovskis,Bružs,Strēlis,Zēbergs, +Debitants kāds un Lietuvietis kāds???

  • JM#16

   Visādi vēl var gadīties! Cerēsim uz to labāko un pēc iespējas vairāk braucēju abas klases!

  • Rieksti

   Būtu forši redzēt Uģi Oliņu openos. Ziemā atraktīvi džeks vālē!

   • Fanuks

    Būtu jā! Bet šamējais savu būmeru pārdevis
    Šogad izlaidīs,būs monstru sabūvējis un 2018 domāju ka laidīs openā ;)

 • HarryVanLee

  Hmmmm…. pārsteigumi?…. labi, labi….. ;)

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Autocross.lv radošā pauze uz nenoteiktu laiku ***