Autokross: LAF Krosa komisijas „Relax” kauss finiša taisnē

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
19.07.2013
13:45

Vecpilī pēc pāris nedēļām tiks aizvadīts LAF Krosa komisijas kausa izcīņas priekšpēdējais – astotais – posms. Sacīkste, kurā, visticamāk, saasināsies cīņa par kopvērtējuma uzvaru starp Andi Kļavu un Jāni Dreimani.

Apbrīnojami, ka pēc tik daudzām sacīkstēm – ziemas pieciem posmiem un divām vasaras sacīkstēm – starp abiem ir tikai četri punkti, pašlaik Andim par labu. Skaidrs šobrīd arī tas, ka neviens cits uzvaras dalīšanā vairs nepiedalās – Inta Jeršova pakaļdzīšanās kopvērtējumā beidzās iepriekšējā posmā turpat Vecpilī, kad tehnisks defekts neļāva Intam tikt līdz finālam.

Lai kā arī beigtos Kļavas un Dreimaņa duelis, sajūsmina, ka LAF Krosa komisijas kauss zināmā mērā pilda savu funkciju kā relaksējošs pasākums meistariem, krosu iepazīstinošs pasākums un treniņš jaunajiem. Ints Jeršovs uz jautājumu, ar kādu domu viņš stājas uz starta kausa posmos, atbild: „Autosportā galvenais ir braukt, kilometri, apļi. Vienalga, ar ko, vienalga, kur. Jābrauc. Tā ir pieredze, tās ir sajūtas. No otras puses, šajā kausā tik labi var just atbrīvotību, ar kādu sportisti cīnās. Gaisotne ir krietni brīvāka un dalībnieku parkā attiecības vienkāršākas, jo nav čempionāta spriedzes un obligāto uzdevumu rezultātu tabulā. Kā lieliska atpūta šis kauss ir perfekts, čaļi vienkārši dabū braukt pa labu trasi – kas var būt labāks! Manā gadījumā kopvērtējums – nedomāju, ka tas spēlē lomu (saruna notika vēl pirms Vecpils posma, kad Jeršovam bija cerības arī uz uzvaru).

Labs piemērs ir Jānis Dreimanis, kurš, tāpat kā Kļava, centīgi aizvada vienu posmu pēc otra. Ja viņš šogad aizvadītu tikai čempionātu, viņa pieredze autokrosā būtu divi posmi, plus dažas sacīkstes, ko kausa izcīņās Jānis veicis iepriekšējos gados. Šobrīd viņa pieredze ir deviņas sacīkstes – gandrīz piecreiz vairāk.

Šobrīd LAF Krosa komisijas kausā startējuši 29 sportisti. Kurioza situāciju Junioru kausā (vecumā līdz 21 gadam): Uz starta septiņās sacīkstēs stājušies seši juniori, katrs savā sacīkstē. Līdz ar to pieciem no viņiem ir 20 punkti par uzvaru. Tas, kurš uz kausu atbrauks otrreiz, visticamāk, kļūs par Krosa komisijas kausa labāko Junioru!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv