Autokross: Latvijai jauns čempions – Andris Jurciņš!

Viesturs Saukāns  07.08.2011 16:39 1

  Autokross, Ziņas

Par 2011. gada Latvijas autokrosa čempionu D12 klasē kļuvis Andris Jurciņš, liecina provizoriskie kopvērtējuma aprēķini. Priekulē, kas bija D12 klases ceturtais posms no pieciem, Jurciņš guva pārliecinošu uzvaru, savukārt ne sevišķi spīdošu sacīksti aizvadīja viņa sīvākie konkurenti – līdzšinējais čempions Bruno Leimanis un igaunis Tāvi Pindiss. Rezultātā posmu pirms čempionāta beigām Jurciņš izveidojis 17 punktu lielu pārsvaru pār tuvāko sekotāju Pindisu, savukārt pēdējā sacīkstē Smiltenē sasniedzamais maksimums ir 16 punkti (15 par uzvaru plus viens par uzvarētu kvalifikāciju).

Smiltenietis Jurciņš daudzas sezonas pavadījis smago automašīnu cīņās, taču Latvijas čempionātā piedalījies neregulāri, lielāku uzsvaru liekot uz Igaunijas čempionātu. Šogad sezona sākās ar trešo vietu Smiltenē, kam sekoja uzvara Priekulē-1, otrā vieta Hinsā un vēl viena uzvara Priekulē-2.

Šobrīd otrajā vietā nostabilizējies Pindiss, bet Leimanim būs jāatgūst sešu punktu deficīts, ja cēsiniekam ir svarīgi sasniegt vicečempiona titulu. Jāatgādina, ka Leimanis kļuva par Latvijas čempionu 2009. un 2010. gadā, sīvā cīņā ar smiltenieti Kristapu Eglīti.

Dalies ar šo ziņu