Autokross: Līdz startam 2 dienas! VAZ Klasika un 1600

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
22.04.2016
11:25

Latvijas un Baltijas čempionāta starts jau klauvē pie durvīm un satraukto prātu nervu šūnām – drīz! Autocross.lv klašu apskatā – VAZ Klasika un 1600.

VAZ Klasika: Čempiona pozīcijas apdraudētas?

VAZ Klasika klasē, kurā startam pieteikušies 14 dalībnieki, prognozēt līderi līdz šim šķita visvienkāršāk, salīdzinājumā ar pārējām kategorijām. Lai arī konkurence liela un pērnais top-4 spēkos ļoti līdzīgi, Arnis Odiņš šķiet galvenais sezonas favorīts. Tomēr vakar saņemtas ziņas, ka mašīnas regulēšanas procesa laikā čempiona žigulim piezagušās ļoti nopietnas elektrības problēmas. Precīzāk – problēmu vairs nav, jo elektrība nodega. Lielais jautājums – vai komanda paspēs atjaunot auto un, cik tas izdosies, nezaudējot konkurētspēju?

Ja Odiņš paklūp, kas ir viņa galvenie konkurenti? Līdz šim, kad jākomentē klases līderu pulks, allaž pirmie kandidāti atbildei uz šo jautājumu ir Edijs Zimza, Kalvis Tēts un Imants Kolomenskis – ļoti spēcīgi braucēji, turklāt nu jau visi ar savām uzvarām LČ posmos. Tomēr, vērojot dalībnieku sarakstu un, atceroties atsevišķas pēdējo pāris gadu epizodes, skati pavēršas arī igauņa Heinara Lehtsāra virzienā. Igauņu trakulim ir tikai viena problēma – sadegšana brīdī, kad ir iespējams uzvarēt. Tā ir klasiska problēma – līderpozīcija brauciena laikā iedod apjukumu un informācijas trūkumu, ko ar šo līderpozīciju tagad iesākt? Un kādreiz šo situāciju sportistiem izdodas pārlauzt. Personīgā pieredze…

Noteikti spēlētājs, vēl bez visiem minētajiem, būs arī Andris Krieviņš – noteikti pjedestāla pretendents. Izjukusī pērnā gada sezona viņa kandidatūru šķietami atbīdījusi otrajā plānā, tomēr viņš var pārsteigt ar cīņām par vadošajām pozīcijām.

Atgriežoties pie igauņu tēmas – sarakstā ir vairāki braucēji, kuru spēku samēri nav zināmi. Varbūt latviešiem Lehtsārs ir vēl tikai mazākā no problēmām…

1600: Garšīgais pēckrīzes periods

Vērojot krosa pēdējo desmitgažu norises, gandrīz ar baudu jāuztver klasēm uzkrītošās dalībnieku skaita krīzes. Tāpēc, ka nākamās sezonas sākumā viss būs daudz labāk. Kārtējo reizi 1600 klase izpilda triku, kādas sezonas beigās nonākot uz iznīkšanas sliekšņa, bet jau pēc pusgada sarūpējot dalībnieku sastāvu, kas liek krāmēt somas pirmā posma aplūkošanai.

Čempions Rūdolfs Bogens spēris saprotamu un saprātīgu soli 2000 Super klases virzienā. Vicečempions Raimonds Mūrnieks ir, bronzas medaļnieks Andis Kļava ir, kādā brīdī būs arī Kaspars Silenieks un Reinis Lilienšteins, vismaz fragmentārā režīmā. Plus klases debitanti, pāris atgriešanās… Ar 1600 klase viss kārtībā, jau Smiltenē būs interesanti!

Pirmajā posmā intriģējoši būs vērot, kā sacīksti no pēdējās rindas sāks Andis Kļava, kavētā pieteikuma dēļ. Cik tālu aizmuks Raimonds Mūrnieks, pieņemot, ka laika kontrolē viņš sev neko nesabojās? Cik izturīga būs jaunā mašīna Jānim Liderim, ņemot vērā, ka pirms pāris dienām testos tik piedzīvota avārija? Ko ar mežonīgi ātro auto paveiks debitants Pēteris Āboliņš? Cik savu vietu konkurencē pratīs atrast Jānis Grīnvalds? Un patiesībā intriga, ko būs sabūvējis Mareks Dainis, pārsēžoties uz jaunuzbūvētu Hondu? Atceroties Mareku folkreisā, viņš nav lēnākais no braucējiem. Lēnākā krosā bija viņa iepriekšējā mašīna.

Precizējot prognozi – gaidāms Mūrnieka un Kļavas duelis, taču ir vieta pārsteigumiem minēto braucēju izskatā.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv