Autokross: Nitiša zaudējums – vienas nepareizas pārslēgšanās cena

Viesturs Saukāns  25.04.2011 20:39 15

2000 Super klases fināla pēdējā aplī uzvaru izrāva debitants Intars Spīķis, lai gan lielāko brauciena daļu vadībā pavadīja cits Latvijas autokrosa čempionāta debitants Reinis Nitišs. Jēkabpilietis uzvaru zaudēja, pēdējā apļa otrajā pusē nepareizi pārslēdzot ātrumus – secīgajā pārslēgšanā Reinis no otrā ātruma trāpīja uzreiz ceturtajā. Ar to pietika, lai Spīķis aiznestos Nitišam garām. Pirmais uzbrukuma mēģinājums notika jau apli iepriekš, kad Intars Reinim uzbruka bīstamā vietā – tramplīna iekšmalā. Pēc nelielas sadursmes Spīķis gan atcēla uzbrukumu, izvairoties no lielākas avārijas.

Kopumā Nitiša debija vērtējama ļoti atzīstami – Reinis demonstrēja stabilu braukšanu, prata izvairīties no sadursmēm, kvalifikācijas braucienos guva divas uzvaras.

 • Pilots

  Cik dzirdēts, Spīķis neaizvadīja nevienu treniņu, takā viņa sniegums ir augst vērtējams+ kārbas defekts!
  Reinis arī rādija labu sniegumu!

 • hahol

  To pašu var teikt par Uģi Kaimiņu,kurš no Tiltiņiem īrē mašīnu un nekādus treniņus arī nav aizvadijis….takā ir iespējas augt,kopumā šī klase būs jautra+Kenis,kurš dažbrīd arī bij ātrs ,bet tehnika patraucēja..

  • Pilots

   Kaimiņš visu ziemu gāza! Intaram katrs aplis bija kā trenniņš, bet jā klase kopumā sagādās loti baudāmu sezonu, ja protams savāksies kvorums!

 • hahol

  visu ziemu :-D tu laikam domā-sacīksti Raunā un Brenguļos,un vispār Brenguļos viņam bij nopietnas problēmas ar stūrēšanu,tāpēc nesanāca pilnvērtīga gonka….un vispār,tomēr ir starpība starp šiemabiem,jo Intars jebkurā brīdī var iekāpt mašīnā un izbraukt,bet Uģis to izdarīt nevar,tur uzreiz galdā rublis jāliek

  • Pilots

   Es no malas, nezinu ne cik Intars ir trenējies, ne Uģis, bet ziemā Kaimiņš figurēja pa autocros.lv

 • Fetels

  So klasi vajadzetu papildinat ar tadiem braucejiem ka Kasparovici,tad paskatisimies ka brauks Intars,Kaimins,Nitiss,es domaju,ka tad jus te nesedetu un nerunatu cik kurs ir trenejies,vai kurs nav trenejies!Kasparovics visus apspeletu!

  • Pilots

   Fetel ej brauc formulā, to ka kasparovičs prot ”uzšaut” to mēs visi zinam! :) Un ko Kasparoviči izdarīja, pagāšgad otram Spīķim? :D
   Gudriniek visi tavi nosauktie ir debitanti, un gāž pēc pilnas programmas, takā nav objektīvi spriest kas būtu, ja viņš būtu .!

  • pirags

   varbūt pats varētu iesēsties un visiem parādīt kā jāmauc :giggle:

 • pirags

  hahols kautko baigi bliež :-)

 • Pilots

  Izskatās ka Reinis nesaslēdzās trešajā braucienā nevis finālā, to var redzēt pirmajā aplī! :)

  http://www.youtube.com/watch?v=QHxTDYCUUzM

 • Lācis

  Par ko cepiens? Izlasot rakstu sanāk, ka uzvarēt būtu pelnījis Nitišs, ja tikai būtu pareizi saslēdzies. Ja nemāki pareizi saslēgties, tātad neesi pietiekami labs braucējs. Tik pat labi jebkurš cits būtu varējis uzvarēt, ja tikai viss būtu pareizi sakritis ar tehniku un nebūtu līkas rokas. Protams cieņa jaunajam Nitišam, bet nu pats vainīgs, ka sapinās.

  • Pilots

   Taisnība, tā jau jebkurš varētu pēc gonkas pateikt, man negāja motors tapēc zaudēju līderpozīciju, bet tas tā, gaidam nākamo posmu.!

 • Tris gudrie

  Kaimins jau ari nesasledzas vairakas reizes finala,bet neviens jau vinam to neparmet,sie visi brauceji ir zalie gurki,viniem vel macities un macities!pieredze nak ar laiku!

 • Čaļi, jūs i labie! :) Bet, ja par 2000 Super, man personīgi ir lielais prieks, ka klase neizbeidzās šogad vēl nesākusies un baigie malači ir čaļi, kas bij Smiltenē uz starta. Ja godīgi, 3 dienas pirms pieteikšanās beigām es domāju, ka hanā ir šai klasei un domās viņu biju izslēdzis no prāta. Bet tak sagāja! Un par tādu kļūdu kā pārslēgšanās — tā ir sūrā ikdiena un ziņa ir par to, kas tieši nomainīja līderi A finālā, nevis par to, ka kāds māk vai nemāk braukt. Atcerieties, Raimonds Jerāns pagāšgad Priekulē pēdējā aplī arī nesaslēdzās un palaida Plastininu garām — angļiem ir izcila un konkrēti nodrāzta frāze: “that`s racing!” Tieši tāpēc autosports ir kruts — ar pārsteigumiem! Bet vispār prieks par Smiltenes gonku — org laba, trase laba, dalībnieki labi, skatītāji labi, pašam prieks un mute smaida!

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Valmiera, Brenguļu autotrase, 09.09.2017. Čempionu autokross LAF Folkreisa Vasaras kausa 6. posms LAF Krosa komisijas autokrosa kausa 12. posms Nolikums Pieteikums - FR Pieteikums - komanda Pieteikums - ČK/KKK Dalībnieki FR (44) Dalībnieki ČK/KKK (29) ČEMPIONU SKAITĪTĀJS! (52)