Autokross: Pārsteigums! Odiņš izraisa haosu pieteikumu sarakstos

Viesturs Saukāns  22.04.2016 13:51 6

  Autokross, Ziņas

Latvijas čempions VAZ Klasika klasē Arnis Odiņš nepaspēs atjaunot VAZ automašīnu startam Smiltenē. Nepietiek ar to, ka šāda ziņa sagriež ar kājām gaisā prognozes par šīs klases rezultātiem, Arņa tālākie manevri pārsteidz vēl vairāk. Viņš pieteicies startam gan 1600, gan Buggy 1600 klasē!

Pēdējā nedēļa pirms čempionāta starta Odiņam izvērtusies dramatiska. VAZ automašīnai sadega elektrības sistēma, ko atjaunot atlikušajās dienās līdz sacensībām nebija iespējams. Meklējot risinājumus, bija atsevišķas iespējas sēsties citās šīs klases mašīnās, taču tālākie notikumi noveda pie interesantākiem manevriem.

1600 klasē tiks izmantots Anda Vantera VAZ 2108 automobilis, kurš par godu šim manevram sagatavots lieliskā līmenī. Savukārt Buggy 1600 Baltijas čempionāta klasē Odiņš sēdīsies Ervina Grenča bagijā, ar kuru Ervins jau bija pieteicies cīņai, taču šobrīd atsaucis pieteikumu.

Formāli Odiņš, mainot klasi Latvijas čempionāta ietvaros, nezaudē pieteikuma “laicīgumu”, tāpēc 1600 klasē viņš varēs gūt ieskaiti laika kontroles braucienos. Baltijas čempionāta klases pieteikums gan uzskatāms par kavējumu, tāpēc pirmajā kvalifikācijā starts no pēdējās vietas.

Šis viss nozīmē, ka 1600 klasē dalībnieku skaits pakāpjas uz 11, VAZ Klasika klasē nokrīt uz 13, bet Buggy 1600 klasē, atsakoties Grencim un piesakoties Odiņam, paliek tie paši 11.

Papildinājums arī B600 klases pieteikumos (ne Odiņš). Lai arī pirms nedēļas komanda ziņoja, ka uz Smilteni paspēt nav reāli, cīņai pieteicies Aigars Liškovskis. Paspēšanas problēma gan joprojām aktuāla, taču tiek strādāts.

Autokross spēj pārsteigt pat pirms sacensībām…

Dalies ar šo ziņu