Autokross: Spīķa „mūža fināls” – Mūsā

Viesturs Saukāns  23.11.2010 09:55 2

  Autokross, Ziņas

2000 Super klases Latvijas čempions Jānis Spīķis atzīmēja, ka septembrī aizvadītais pēdējais Latvijas čempionāta posms Mūsas trasē bija viņa „mūža fināls” – šī posma finālbraucienā Spīķis izcīnīja uzvaru, kas pārliecinoši ļāva nodrošināt čempiona titulu.

„Mūsā braucu piesardzīgi, jo bija jācīnās par čempiontitulu, bet šī trase iepriekš neko labu nebija nesusi – 2009. gadā tieši Bauskas sacīkstē zaudēju cerības uz čempiona titulu motora defekta dēļ,” skaidro Jānis. “Taču šogad viss izdevās. Kas interesanti, Mūsā biju uzmanīgs, taču ne pārnervozējies – ir bijuši finālbraucieni, pirms kuriem satraukums ir lielāks. Kopumā sezonu vērtēju kā izdevušos, arī savā braukšanā šo to pamainīju, uzskatu, ka biju mierīgāks un diez vai esmu pelnījis tos pārmetumus, kurus bija jāklausās 2009. gadā – par agresīvu braukšanu un sišanu. Ja arī kaut kas notika, tad ne mirkli tas nebija domāts tīšām – tāds sporta veids.”

Par nākotnes plāniem Jānis nav līdz galam drošs. Iespējams, autokrosā Peugeot vadīšanu pārņems brālis Juris Spīķis, bet pats Jānis apsver iespēju pievērsties rallijkrosam, lai gan programma līdz galam vēl nav izdomāta.

2 responses to “Autokross: Spīķa „mūža fināls” – Mūsā”

  1. Edgars says:

    Diezgan Interesanti!

  2. Juris says:

    Būtu lieliski, ja brauktu abi brāļi Spīķi! Un jaunākais – Juris, arī izcīnītu čempiona titulu ar leģendāro Peugeot. Manuprāt, vēl nevienam auto ar trim dažādiem pilotiem pie stūres nav izdevies izcīnīt trīs Latvijas čempiona titulus. Lai veicas brāļiem Spīķiem!

Your email address will not be published. Required fields are marked *

pievieno komentāru