Autokross: Uz pirmo posmu 81!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
15.04.2016
10:38

Ceturtdien noslēdzās oficiālais pieteikšanās termiņš Latvijas un Baltijas autokrosa čempionāta pirmajam posmam, kas pēc nedēļas norisināsies Smiltenē, Tepera trasē. Astoņās klasēs startam pieteicies 81 dalībnieks, kas uzskatāms par pozitīvu sastāvu, jo vairāk tāpēc, ka ir sportisti, kuri uz pirmo posmu nepieteicās, bet čempionātā startēs citos posmos.

Pārliecinoša līdere dalībnieku skaita ziņā ir 2000 Super klase ar 18 dalībniekiem. No šī sastāva trīs būs debitanti Latvijas čempionātā – Mārtiņš Spīķis, Raimonds Lastmanis un Aivars Kreijers. Čempions aizstāvēsies – Ainārs Kenigsbergs kaujas gatavībā.

13 sportisti VAZ Klasika klasē, no kuriem divi debitanti – Rinalds Apiņš un igaunis Hanness Tislers. Arī šajā klasē čempions gatavs aizstāvēties – Arnis Odiņš gatavojas cīņai.

Pa desmit mašīnām pieteikts “jaunajā” Open 2500, Baltijas Buggy 1600 un B600 bagiju klasē. Visās, vismaz nosacīti, debitanti.

Open 2500 klasē debijas sezonu Latvijas čempionātā plāno aizvadīt Armands Pārupe un Harijs Līgotnis. B600 klasē lielisks uzrāviens ar jaunajiem braucējiem: klasē debitēs Krosa komisijas kausa un salonmašīnu speciālisti Sandis Džeriņš (ar Valtera Zīverta bagiju) un Monta Beierbaha, pirmo sacīksti autokrosā veiks Jānis Baumanis, kurš ļoti nopietni aizvada treniņu procesu. Buggy 1600 klasē no Latvijas puses klases ietvaros debitēs Ritvars Zobens, kurš ticis pie brāļu Kuļikovsku nometnes tehnikas.

Deviņi braucēji 1600 un Mini bagiju klasē – par abu sastāvu gandarījums, jo klases pērnās sezonas nogalē bija “pirmskrīzes režīmā” dalībnieku trūkuma dēļ. 1600 klasē debiju aizvadīs šā brīža čempionāta jaunākais dalībnieks Krists Valters (15 gadi), Normunds Akmentiņš un Pēteris Āboliņš.

Mini bagijos plejāde ar jaunajiem ķipariem. Pirmajai sacīkstei gatavojas Dominiks Kluss, Anrijs Leo Lediņš, Roberts Ūbelis.

Open 3500 klasē šobrīd divi pieteikumi – sacensību vadības centrs vēl spriedīs par šīs klases likteni Smiltenes un arī nākamajos posmos.

Komandu kausam pašlaik pieteiktas piecas komandas, taču šis skaits var palielināties, jo komandu ieskaitei pieteikšanās termiņš formāli ir pirmā posma laika kontroles sākums. Šā brīža sastāvi ir intriģējoši – jebkura vienība var būt gan pirmā, gan pēdējā šajā piecniekā.

Junioru kausā turpinās ziemā folkreisā uzrādītā tendence – junioru paliek mazāk nekā iepriekš. No Latvijas braucējiem vien četri sportisti, plus viens Lietuvas braucējs.

Labā ziņa ir tā, ka, lai arī šā brīža sastāvs nav slikts, aiz Smiltenes dalībnieku saraksta palikuši vēl vairāk nekā desmit sportisti, kuri gatavojas startiem nākamajos posmos.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv