Autokross: VAZ čempions: „Gribu aizstāvēties!”

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
19.12.2013
16:14

VAZ Klasika klases uzrāviens nākamajam gadam solās būt ievērojams, jo tiek gatavotas mašīnas Latvijā, savu gatavību startēt izteikuši Igaunijas braucēji, bet visus biedē iespējamā Baltijas čempiona Daiņus Pilipaviča iespējamā dalība pilnā Latvijas čempionāta programmā. Klases pirmais čempions Imants Kolomenskis ir sajūsmā par klases attīstību, taču arī bažīgs par savām iespējām aizstāvēt izcīnīto Latvijas čempiona titulu.

„Esmu pārdomās par to, ko darīt nākamajā sezonā, jo, ja vēlos aizstāvēt šogad sasniegto panākumu, man mašīnai jāveic ievērojami attīstības darbi, kam, savukārt, nepieciešami līdzekļi. Protams, gribu braukt, gribu aizstāvēties, gribu sasnieg to, ko vēl varu sasniegt. Ideālā variantā mans uzdevums būtu starts gan Latvijas čempionātā, gan Baltijas cīņās.”

Kolomenskis atzīmē, ka plānots straujš dalībnieku skaita kāpums šajā klasē: „No tā, ko esmu dzirdējis un redzējis, secinu, ka nākamgad var būt posmi, kuros klase jādala kvalifikācijas grupās. Cīņa būs pamatīga. Esmu dzirdējis lietuvieša plānus par dalību Latvijā, gan jau viņš paņems vēl kādu tautieti līdzi šajā plānā. Tāpat lielu darbu veic Arnis Odiņš, kurš sagatavo jaunas mašīnas gan sev, gan citiem sportistiem. Igauņi dod mājienus, ka viņus interesētu Latvijas čempionāts.”

Augošo dalībnieku skaitu apstiprina arī vicečempions Odiņš: „Gan gatavojam, gan no malas iepērkam pa kādai jaunai mašīnai, tāpēc domāju, ka mūsu būs vēl vairāk nekā šogad!”

Bažas rada fakts, ka, lai arī savas izcelsmes ziņā VAZ klase varētu nebūt tehnoloģiju kalngals, mašīnas ir ievērojami pilnveidotas. Vadošie braucēji investējuši prāvas summas, lai tiktu viens otram līdzi. Tas var izdedzināt klases dalībnieku pulku – palikt tie, kuri var mērīties ar budžetiem, bet aiziet un neienākt tie, kuri finansiāli nav gatavi tik daudz investēt. Tomēr Arnis šīs bažas pieslāpē: „Protams, mašīnas tiek skrūvētas, spices gals ir paveicis pamatīgu bruņošanās darbu un nauda ripo. Taču šai klasei ir viens liels pluss – pietiekami ierobežotie tehniskie noteikumi. Piemēram, mašīnai, ar kuru es braucu šogad, vairs nav, ko attīstīt, nav reāli nekā tāda, kas tur nebūtu un, ko vēl varētu no jauna izgudrot. Mēs esam atsitušies pret atļauto iespēju griestiem un tēriņi neprogresē, šobrīd mēs varam uzlabot jau esošās lietas, taču ne konstruēt kaut ko ģeniālu klāt.”

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv