Folkreisa centrālais seriāls – Vasaras kauss – turpinās Vecpilī

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
14.07.2011
09:37

Sestdien, 16. jūlijā pl.10:30 Vecpils autotrasē sāksies LAF Folkreisa Vasaras kausa trešais posms, kas būs arī folkreisa Kurzemes reģiona otrā sacīkste. Tāpat uz starta stāsies arī vairāki autokrosa klases braucēji. Folkreisā galvenā intriga – vai uzvaru sēriju varēs turpināt ar svešu auto braucošais pirmo divu posmu uzvarētājs Raivis Riekstiņš. Ja nē, kurš uzvarēs 34 pieteikto dalībnieku konkurencē?

Vasaras kausa pirmajos divos posmos uzvaras sagrāba Raivis Riekstiņš (Turkalne, Štīm Rally Team), pēc katras no šīm uzvarām zaudējot savas Mazda MX3 automašīnas folkreisa noteikumos paredzētajā pārdošanas procesā. Tomēr Raivis līdz Vecpils posmam iegādājies citu spēcīgu auto – līdzšinējo Renāra Ēķa Opel Astra. Vai ar kardināli atšķirīgu, lai arī spēcīgu tehniku līderis turpinās uzvaru sēriju?

Favorītu pulkā noteikti jāiekļauj Artūrs Bāriņš (Jelgava, SK Vecpils) un viņa pārinieks Lauris Vidžis (Jelgava). Abi lieliski aizvadīja reģionu kausu Mūsas trasē – Bāriņš sasniedza uzvaru, bet Vidžis kvalificējās A finālam. Favorītu pulkā arī vadošie folkreisa juniori – Rihards Dainis (Jūdaži, FlyZone/Folkreisa Fabrika), Renārs Ēķis (Jelgava, Autocross.lv Folkreisa komanda), kurš arī startēs ar jauniegūtu auto – Opel Kadett, mājinieks Sandis Džeriņš (Vecpils, SK Vecpils) un Rūdolfs Bogens (Cēsis). Tomēr pie gaidāmā dalībnieku sastāva prognozes ir sarežģīta lieta. Piemēram, nav skaidrs, cik spēcīgs varētu būt Ziemas kausa ieguvējs Jānis Nikels (Strenči, FlyZone/Folkreisa Fabrika), jo līdz beidzamam brīdim nav zināms, ar kuru automašīnu Jānis startēs – iespējas viņa nometnē ir dažādas!

Uz starta sacīkstē izies vairāki folkreisa debitanti. Viens no atraktīvākajiem varētu būt savulaik autokrosa čempionātā startējušais Valdis Zaļais, kurš trasē izvedīs Porsche 924 automašīnu. Debiju folkreisā piedzīvos arī citos autosporta veidos veiksmīgi startējušie Jānis Kļava (Ogre) un Gundars Tīdmanis (Kuldīga).

Vecpils posms var ienest dramatisku pavērsienu komandu cīņās. Šajā sacīkstē sastāva postījumus piedzīvojusi līdervienība Autocross.lv Folkreisa komanda, kā arī sekotāja Štīm Rally Team. Autocross.lv šajā posmā nevarēs palīdzēt Jānis Matulēns, savukārt Evija Vītola līdz sezonas beigām nomainīta pret Ritvaru Bendziku. Matulēna iztrūkums ir nopietns komandas defekts, taču Renārs Ēķis un Bendziks var sarūpēt pietiekamu punktu skaitu, lai saglabātu līderpozīciju. Tikmēr Štīm Rally Team jau otro sacīksti pēc kārtas punktus krās vienīgi Raivis Riekstiņš, nestartējot pārējiem braucējiem – Ermīnam Vācietim un Agrim Bahmanim. Šīs izmaiņas paver ceļu uz uzvaru gan SK Vecpils (Artūrs Bāriņš, Sandis Džeriņš, Uldis Maskalāns), gan FlyZone/Folkreisa Fabrikai (Rihards Dainis, Jānis Nikels, Mareks Dainis), gan citām vienībām.

Uz starta stāsies arī labs autokrosa klases dalībnieku pulks: šobrīd pieteikušies septiņi sportisti, taču šai klasei iespējami papildinājumi arī sacensību dienā. Uz starta būs arī Latvijas čempionāta vadošie braucēji – 1600 viens no līderiem Kaspars Silenieks, 2000 Super bijušais čempions Ainārs Kenigsbergs un citi.

Vecpils autotrase viegli atrodama – šosejas Rīga – Liepāja 162. kilometrā būs norāde, pie kuras jāpagriežas pa labi un trase acu priekšā! Ieeja par ziedojumiem.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv