Folkreiss: Aknīstē uzvar Riekstiņš, Latgales kauss – Vācietim

admin admin
16.08.2010
21:19

LAF Folkreisa Latgales kausa izšķirošajā otrajā posmā Aknīstē, Senleju trasē uzvaru guva Raivis Riekstiņš no Turkalnes, gūstot pirmo uzvaru folkreisā. 13 dalībnieku konkurencē viņš aizvadīja lielisku dueli finālā ar Ermīnu Vācieti. Vācietis pēdējos apļos Riekstiņu noķēra, taču nepaspēja veikt izšķirošo apdzīšanu. Sasniegtā otrā vieta gan neliedza Ermīnam gūt Latgales kausa kopvērtējuma uzvaru, par vienu punktu apsteidzot Riekstiņu.

Trešo vietu sasniedza folkreisā pirmo sacīksti aizvadījušais siguldietis Guntars Gabrāns – panākums izdevās par spīti mašīnas sajūga defektam. Ar knapi kustošu auto ceturtais – Ints Kravis. Šādu situāciju diktēja lielais izstāšanos skaits, ko piedzīvoja vairāki favorīti. Jānis Nikels, kurš bija galvenais pretendents uz kopvērtējuma uzvaru, izstājās ar ātrumkārbas defektu. Brāļi Mareks un Rihards Daiņi nevarēja cīnīties finālā motora defekta dēļ.
Lielisku cīņu finālā demonstrēja Evija Vītola, kura pretendēja uz pjedestāla pozīciju, taču arī viņa izstājās tehnisku problēmu dēļ. Evijai mierinājums bija pirmā vieta Junioru ieskaitē šajā posmā. Lielisku debiju ar bijušo Mārtiņa Lapsas Opel Astra aizvadīja Juris Zalmanis – viņš pretendēja pat uz uzvaru, taču sacīksti apturēja riepas plīsums.
Latgales kauss ir pirmais folkreisa vasaras seriāls, kas noslēdzis sezonu. Tiesa, programma nebija pārāk gara – divi posmi. Taču reģionam, no kura joprojām folkreisā nav startējis neviens dalībnieks, ieskrējienam pilnīgi pietiekami. Latgales organizatoru komanda sevi pierādījusi kā spēcīgu un motivētu, ar vēlmi šajā virzienā darboties arī turpmāk.
Kopvērtējumā aiz Vācieša un Riekstiņa trešo vietu guva Jānis Nikels. Savukārt labākais juniors Latgalē – Rihards Dainis.
Interesanti, ka Ermīns Vācietis kļuvis par pirmo Latvijas folkreisa braucēju, kurš guvis kopvērtējuma uzvaru kādā no seriāliem, startējot ar aizmugures piedziņas auto – tātad, viss ir iespējams!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv