Folkreiss: Kaujā uzvara Vidžim, karā – Nikelam

Viesturs Saukāns  13.03.2011 12:41 4

Sestdien sporta kompleksā 333 noslēdzās LAF Folkreisa Ziemas kausa izcīņa. Pēdējā posmā uz pjedestāla kāpa uzvarētājs Lauris Vidžis, sasniedzot savu otro uzvaru pēc kārtas. Savukārt, finišējot ceturtais, par Ziemas kausa ieguvēju kļuva Jānis Nikels. Līdz ar to noslēgusies sešus posmus garā ziemas folkreisa sezona.

36 dalībnieku konkurencē Vidžis izcīnīja pārliecinošu uzvaru, A finālā aiz sevis atstājot strauji progresējušos Agri Kalvišu (Allaži) un Rimondu Bergmani (Ķekava, Štīm Rally Team). Jānis Nikels (Strenči, Folkreisa Fabrika) smagā cīņā sasniedza ceturto vietu, ar ko pietika, lai nodrošinātu uzvaru kopvērtējumā. Apbrīnojami – kopvērtējuma uzvarētājam šī ceturtā vieta ir sezonas otrs augstākais rezultāts.

Nikela sīvākais konkurents pirms šī posma Agris Bahmanis (Rīga, Štīm Rally Team) sacīksti noslēdza B finālā, gūstot 12. vietu.

Dramatiskajā Ziemas kausa kopvērtējumā pēdējais posms ienesa ievērojamas izmaiņas. Pēc uzvarām pēdējos divos posmos otro vietu sasniedza Lauris Vidžis. Savukārt Bahmani punktu skaita ziņā noķēra Dāvis Tobiass (Ķeipene) – abi sasniedza vienādu punktu skaitu. Vienīgi pēc papildnosacījuma par augstāko vietu kādā no posmiem trijniekā vietu saglabāja Bahmanis. Abiem augstākais rezultāts posmos bija pa vienai otrajai vietai, bet Agri izglāba trešā pozīcija Mūsā. Bahmanim palīdzēja veiksme – Tobiass A finālā cīnījās par vietu sešiniekā, taču aizķēra iekšmalas riepu un nolauza riteni, paliekot septītajā vietā.

Junioru ieskaitē pēdējā posmā uzvaru guva Sandis Džeriņš (Vecpils, SK Vecpils). Viņš kļuva par vienīgo junioru ziemas sezonā, kurš guvis vairāk nekā vienu posma uzvaru. Tomēr kopvērtējumā Junioru kausu izcīnīja Tobiass.

Komandu vērtējumā Štīm Rally Team (Raimonds Bergmanis, Bahmanis, Ermīns Vācietis) uzvarēja pēdējā posmā, taču līdervienība Folkreisa Fabrika (Nikels, Rihards Dainis, Mareks Dainis) nosargāja pirmo vietu kopvērtējumā. Trešo vietu kopvērtējumā pēdējā brīdī izrāva SK Vecpils, apsteidzot Autocross.lv Folkreisa komandu.

Pēdējais posms atkal izvērtās dramatisks kūleņu ziņā – vispirms ar Inta Kravja palīdzību uz jumta nonāca Raivja Riekstiņa Mazda MX3 automašīna. Vēlāk savu agresīvi atraktīvo braukšanu ar kūleni papildināja Ainārs Kučinskis. Nokritis uz riteņiem, Ainārs turpināja braucienu, līdz saņēma melno karogu par atvērušos motora pārsegu. A finālā pilnu kūleni veica arī Ainārs Bogdanovičs, kurš ne tikai turpināja braucienu, bet pat guva atzīstamu sesto vietu smagajā sacīkstē. Riekstiņš un Bogdanovičs kļuvuši par pirmajiem, kuri folkreisā kūleņojuši divreiz. Raivis šajā elementā debitēja vasarā Skrundā, bet Ainārs – Jēkabpilī.

Līdz ar šo sacensību krosa tipa sporta veidu aktivitātes noslēdz ziemas sezonu un gaida vasaras sezonu, kas sāksies aprīļa vidū ar, cerams, latviešu startu Eiropas čempionāta pirmajā posmā Portugālē. Savukārt aprīļa otrajā pusē Smiltenē, Tepera trasē startēs Latvijas autokrosa čempionāts.

 • Lācis

  Bija asinis un gaļa, negulētas naktis un spriedze finālā lika kunģim sagriezties. Bija ko redzēt, paldies visiem!

 • Andris

  Jā kūleņi folkreisā vairs nav kaut kas īpašs, bet ikdienišķa parādība… Neviens vairs negrib piekāpties un grib uzvarēt… :-)

 • Volners

  Bija skaista sacensība!Laiciņu organizators pa 1ls bija sagādājis daudz patīkamāku nekā iepriekš par diviem latiem biķerniekos-par to vien jau 7+.Trase laikam arī salīdzinoši braucama,jo bij prieks vērot ātrumu,manevrēšanu,apdzīšanu utt.No malas izskatījās,ka dažiem sportistiem nedaudz traucēja peļķes!!!Patīkami pārsteidza raitā darbība(ar pavisim sīkiem izņēmumiem,kas uz fona nebij acīs krītoši).Raitu ritumu manuprāt nodrošināja arī laicīga reāģēšana no ‘evakuatora’ puses.Biju gatavojies mājup doties labi ja ap 5iem-sanāca daudz ātrāk-tas priecēja!
  Cerams,ka vasarā jau uz katrām sacensībām būs virs 40 dalībniekiem.
  Lai izdodās gan dalībniekiem,gan funkcionāriem un skatītājiem gūt patiesu baudījumu vērojot kompaktus,aizraujošu dinamiskus sporta svētkus!!!

 • no malas

  Apsveicu visus ar aizvadīto ziemu, paldies Dabas Mātei par tuvojošos pavasari, kad tad varēs bildēs izbaudīt klātienē neredzēto?

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Autocross.lv radošā pauze uz nenoteiktu laiku ***