Folkreiss: Pirmais starta numurs 2012. gadā – Renāram Ēķim (papildināts ar ranga tabulu)

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
05.10.2011
11:01

Apkopotajā folkreisa sportistu rangā vērojams, ka Renāra Ēķa 2011. gada veikums bijis tik spilgts, ka jau sacīksti līdz šī gada beigām viņš ir nenoķerams 2011. gada rangā. Tas, pēc LAF Folkreisa darba grupas lēmuma, nozīmē, ka jaunais jelgavnieks nopelnījis pirmo starta numuru 2012. gada sezonā. Protams, viņam ir visas iespējas no šī numura atteikties.

Šobrīd ir skaidrs, ka 2011. gadu Latvijas folkreisa braucēju ranga līderpozīcijās noslēgs Ēķis, kā arī vēl viens juniors – Rihards Dainis, kurš jau nodrošinājis otro vietu rangā. Sekotāji ir Raivis Riekstiņš un Normunds Tūtars, kuri pašlaik vēl nav pieteikušies gada pēdējai sacīkstei Popes trasē. Līdz ar to viņu pozīcijas teorētiski apdraud Popei pieteiktais Mārtiņš Starks.

Pēc žilbinošiem panākumiem 2010. gadā un dažiem spilgtiem startiem šogad folkreisa absolūtajā rangā, kas ir rezultātu apkopojums kopš pirmās folkreisa sacīkstes 2009. gadā, līderpozīciju saglabā jelgavnieks Artūrs Bāriņš. Uz brīdi viņam garām aizspruka šā gada Ziemas kausa ieguvējs Jānis Nikels, taču Jāņa nestartēšana vasaras sezonas otrajā pusē ļāvusi Artūram atgūt līderpozīciju. Aptuveni trīs uzvarētu sacīkšu attālumā no līderiem ir Raivis Riekstiņš, visu laiku labāko un centīgāko braucēju sešiniekā arī Ēķis, Rihards un Mareks Daiņi.

Šogad visvairāk sacīkšu uzvaras guvis Ēķis, triumfējot trīsreiz (divreiz Vecpilī un vienreiz 333 sacīkstē). Pa divām uzvarāk (kopā ar ziemas cīņām) guvuši Riekstiņš, Bāriņš, Lauris Vidžis un Ritvars Kārkliņš. Pie uzvarām tikuši arī Rūdolfs Bogens, Agris Upītis, Jānis Nikels un Edijs Sloka.

Absolūti folkreisa trīs sezonās neapturams bijis Bāriņš, kurš sasniedzis astoņas uzvaras. Tuvākie sekotāji ir braucēji, kuri guvuši tikai pa trim uzvarām – Nikels, Riekstiņš, Ēķis, Upītis un Juris Sirko.

Šā brīža rangs – vēl pirms Popes cīņām – parāda, ka 2011. gadā uz starta stājušies 78 folkreisa dalībnieki. Savukārt kopš 2009. gada kopumā trasēs izgājuši 116 dalībnieki.

Reģionu cīņās 2011. gadā rangā uzvaru jau nodrošinājuši vidzemnieki. Pārliecinoši otrie – zemgalieši, trešie – kurzemnieki, kuri ar katru gadu arvien nopietnāk audzē muskuļus un jau nākamgad nopietnāk varētu pretendēt uz uzvaru reģionu rangā.

Kopš 2009. gada reģionu cīņu spēku samēri palikuši nemainīgi – Vidzeme, Zemgale, Kurzeme. Interesanti, ka joprojām folkreisā nav startējis neviens Latgales sportists.

Uzvaru ziņā šogad astoņas uzvaras guvuši vidzemnieki, septiņas – zemgalieši. Svētdien Popē tiks noskaidrots, vai šajā vērtējumā triumfēs Vidzeme, vai Zemgales braucēji pratīs sagādāt neizšķirtu. Kopējā rangā Vidzemei 24 uzvaras, Zemgalei – 13, Kurzemei – viena.

Līdz šim pirmais starta numurs folkreisā bijis diviem sportistiem – pirmās folkreisa mašīnas autoram Jurim Sirko, kurš to vēlāk, pats nestartējot, nodeva komandas biedram Marekam Dainim, kurš ar šo numuru startē šosezon.

2011. gada un kopējais LAF Folkreisa sportistu rangs

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv