Folkreiss: Sestdien trasē „O!Kartes Autosporta Akadēmijas” spiegi!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
09.03.2011
11:45

Šodien, trešdien, vakarā noslēgsies pieteikumi termiņš LAF Folkreisa Ziemas kausa izcīņas pēdējam posmam, kas sestdien, 12. martā notiks 333 trasē. Paredzams, ka sportistu skaits sasniegs 30 dalībnieku atzīmi. Ļoti svarīga šī sacīkste būs folkreisa junioriem – pirmo reizi krosa tipa sporta veidos trasē būs „O!Kartes Autosporta Akadēmijas” pārstāvji!

„O!Kartes Autosporta Akadēmija” ir jauno Latvijas autosportistu attīstības programma, kas tikko sākusi darboties, ar mērķi palīdzēt sportistiem vecumā no 14 līdz 23 gadiem pietuvoties WRC – pasaules autorallija čempionātam. Projekta pārstāvji sezonas gaitā apmeklēs vairākas autosporta sacensības, pievēršot pastiprinātu uzmanību sportistu meistarībai, uzvedībai, komunikācijas spējām un citiem elementiem, kas raksturotu teorētisko ideālo pasaules čempionāta dalībnieku. Šajā projektā sākotnēji bija iekļautas rallija, autokrosa, rallijkrosa, kroskartu, standartauto, šosejas un citu autosporta disciplīnu sacensības, taču folkreiss vairāku apsvērumu dēļ tika atstāts aiz apmales. Šoreiz folkreisa vārdā jāpasakās tieši mūsu folkreisa junioriem – viņu izcilais sniegums šajā ziemas kausā licis pievērst Akadēmijas uzmanību arī šim sporta veidam. Atgādinu, ka no 52 startējušajiem Ziemas kausa dalībniekiem septiņi piedalījušies Junioru kausa (līdz 21 gadam) ieskaitē. Pieci no viņiem pirms pēdējā posma ieņem vietas kopvērtējuma top-9! Perfekts jauno dalībnieku sniegums!

„O!Kartes Autosporta Akadēmija” – projekts, kas oficiāli tiks prezentēts maija sākumā – izveidots ar mērķi jau tuvākajā laikā nodrošinātu kādu no O!AA dalībniekiem ar finansējumu dalībai WRC Academy programmā. Galvenais idejas pluss – Latvijā tiks meklēts nevis juniors, kuram ir fonā laba finansiāla aizmugure (protams, tas nebūs mīnuss), bet gan sportists, kurš tik tiešām demonstrē savu sniegumu trasē un ārpus tās. Projekta eksperti vērtēs ne tikai ātrumu trasē, bet arī komunikācijas spējas, fizisko sagatavotību, sekmes mācībās un ikdienas uzvedību. 2011. gada O!AA uzvarētājs saņems pilnībā apmaksātu sezonu 2012. gada Latvijas rallija čempionātā ar Ford Fiesta R2 automašīnu! Latvijas junioru dalība šajā programmā ir bez maksas!

Tiem, kam šī ideja šķiet interesanta un nozīmīga, būs visas iespējas jau sestdien tikties ar O!AA pārstāvjiem. Vēl vairāk – O!Kartes Autosporta Akadēmijas pārstāvis Mārtiņš Dzenītis pats stāsies uz starta!

Mārtiņš – viens no O!AA idejas autoriem (kopā ar bijušo LAF prezidentu Dainaru Dambergu un citiem) savulaik bijis viens no vadošajiem Latvijas autosporta žurnālistiem, vēlāk LAF Preses dienesta vadītājs un LAF Treka komisijas vadītājs. Sportists, starp citu, sestdien noteikti var pārsteigt, jo pēdējos gados sasniegti daudzsološi rezultāti standartauto sacīkstēs, bet savulaik kāpts arī uz treka sacensību goda pjedestāla. Turklāt Dzenītis trasē izbrauks ar ļoti spēcīgu auto – tiek īrēts valmierieša Roberta Plūmes VW Golf II. Nepārsteigs, ja Mārtiņš sestdien būs viens no A fināla dalībniekiem.

Ar šo pašu auto startēs arī cits folkreisa debitants Aleksis Geske.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv