Folkreiss/Autokross: Svētdien Mūsā svētku folkreiss – sporta veidam divi gadi!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
22.06.2011
14:39

Svētdien, 26. jūnijā pl.11:30 Bauskā, Mūsas trasē tiks aizvadīts LAF Folkreisa Zemgales, Kurzemes un Latgales reģionu posms. Sacīkste, kurā uz starta pulcēsies gandrīz trīs desmiti dalībnieku, būs arī folkreisa dzimšanas dienas svinības: 2009. gada 21. jūnijā tika aizvadīta pirmā folkreisa sacīkste. Svētdien uz starta stāsies arī apvienotā autokrosa klase – visu Latvijas čempionāta ieskaites klašu salonautomašīnu braucēji!

Lai gan šajā vasaras sezonā jau aizvadītas divas folkreisa sacīkstes (Valmierā un Ropažos), šis būs vasaras cīņu sākums Zemgales, Kurzemes un Latgales reģionu braucējiem. Pirmās sacīkstes tika vērtētas centrālā seriāla – Vasaras kausa, kā arī Vidzemes kausa ieskaitē. Pašlaik startam Mūsā pieteikušies 26 folkreisa braucēji un astoņi autokrosa dalībnieki.

Mūsā tiks atzīmēta arī LAF Folkreisa divu gadu jubileja. 2009. gada 21. jūnijā 333 trasē tika dots starts pirmajai sacīkstei, kurā piedalījās pirmie četri sportisti – Juris Sirko, Jevgēnijs Bergs, Andris Stulpiņš un Edgars Diļevka. Kopš tā brīža jau aizvadīta 31 sacīkste, bet uz starta stājušies 107 dalībnieki. Folkreiss iemantojis popularitāti kā salīdzinoši zemu izmaksu sporta veids, ko kontrolē īpatnējā automašīnu pirkšanas un pārdošanas sistēma – jebkurš auto sacensību dienā maksā 950 eiro, bet braucējs, kura mašīnu kāds (jebkurš klātesošais vecumā no 18 gadiem!) noskatījis, nedrīkst atteikties no darījuma. Līdz ar to sportisti bremzē ieguldījumus tehnikā, padarot šo sporta veidu pieejamu un uzvaramu jebkuram ar nedaudz brīviem līdzekļiem.

Svētdien uz starta vairāki interesanti pieteikumi. Pēc neveiksmīga posma Valmierā un otrās sacīkstes izlaišanas uz starta būs 2010. gadā folkreisā dominējušais Artūrs Bāriņš (Jelgava, SK Vecpils) un viņa pārinieks, Ziemas kausa otrās vietas ieguvējs Lauris Vidžis (Jelgava). Ja abu kopīgā tehnika turēs, tad viņi būs favorītu pulkā. Šiem jelgavniekiem viens no nopietnākajiem konkurentiem būs novadnieks – vēl viens Jelgavas braucējs Renārs Ēķis (Jelgava, Autocross.lv Folkreisa komanda). Tomēr favorītu pulkā jāmin arī spēcīgie folkreisa jaunpienācēji Rūdolfs Bogens (Cēsis), Henrijs Grūbe (Rīga), kā arī Ivars Kerns un folkreisā kādu laiku nestartējušie Raivis Grigorovičs (Lielvārde) un Edgars Vītols (Carnikava). Favorītu ir daudz, intriga – ievērojama.

Autokrosa cīņās Latvijas krosa klašu „rosols”: uz starta gan 1600 klases braucējs (Andis Kļava), gan 2000 Super klases pārstāvji (Reinis Nitišs, Ainārs Kengsbergs, Uldis Andersons), gan Open klases braucējs (Jānis Vanags), gan VAZ Klasika matadori (Imants Kolomenskis, Jānis Rakuzovs, Andris Maševskis).

Grūti prognozēt uzvarētāju, tomēr līdz šim novērotais liek domāt, ka uz pirmajām vietām pretendēs Nitišs un Vanags, iespējams, arī Kļava un Kenigsbergs.

Informācija un dalībnieku sastāvs – Autocross.lv.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv