Rallijkross: Aigars Nitišs: „Grūti nebūt C finālā”

Viesturs Saukāns  15.08.2012 22:15 1

Pēc trim veiksmīgiem posmiem Eiropas rallijkrosa čempionātā Reinis Nitišs guvis piecus punktus un kopvērtējumā atrodas 29. vietā. Pēdējos posmos gūtas divas 16. un viena 14. vieta – visas ar C finālu piedzīvošanu.

Reiņa tēvs Aigars Nitišs skaidro, ka pirmajā sezonā nav īsti citu variantu, kā katrā sacīkstē nonākt C finālā: „Skaidrs, ka konkurence Eiropas čempionātā ir fantastiska. Savukārt, ja par rezultātiem, tad mūsu braucēja rezultāti otrajā desmitā ir tas, ko šobrīd varam izdarīt ar savu pieredzi un iespējām. Reinim visas šīs trases šogad ir svešas, tās ir jāmācās. Tie pāris apļi brīvajos treniņos nedod praktiski neko – ne apli var paspēt iemācīties, ne saprast, ko dara mašīna un ko regulēt. Līdz ar to laika kontroles braucienos rezultāti ir ap 20. vietu. Seko kvalifikācijas, kurās Reiņa sniegums, gūstot trases pieredzi, uzlabojas, un viņš kļūst ātrāks par pieredzējušākiem, bet nedaudz lēnākiem konkurentiem. Tas, savukārt, nozīmē, ka, vai nu ir labs starts un iespēja braukt tīrā trasē, desmonstrējot savu ātrumu, vai nu rezultāts tiek sabojāts ar cīņām ar lēnākiem braucējiem. Līdz ar to šādās cīņās arī veidojas C finālam atbilstoši punktu skaiti un braucienu laiki. Par Nīderlandes C finālu – avārija notika tīri pieredzes trūkuma dēļ. Reinis pēc izcelta starta par daudz aizbrauca pirmā līkuma ārmalā, ko var darīt kvalifikācijās, bet ne finālos ar astoņiem dalībniekiem. Momentāli sekoja sitiens pa priekšējo riteni un izlidošana no trases. Mašīnai pat nekas nenotika, vienkārši izgriezto riteni aizsita pretējā virzienā.”

Tomēr komanda ar sasniegto ir apmierināta: „Skaidrs, ka visu nosaka pieredze, nerunājot par tehniku un finansēm,” saka Nitišs seniors. „Tāpēc šā gada mācību process ir veiksmīgs, jo izdodas progresēt un uzlabot rezultātus!”

Nitišam šosezon atlikuši divi Eiropas čempionāta posmi – Somijā un Vācijā.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Folkreisa Vasaras kausa 1. posms, Krosa komisijas kausa 4. posms

Smiltene, Tepera trase, 28.04.2019.

Dalībnieki FR (32)

Dalībnieki KKK (11+2)

Reģistrācija parkā

***

Pasaules rallijkrosa čempionāta 2. posms

Spānija, Barselona, 27.04.2019.

Latvijas sportisti:

-Jānis Baumanis

-

***

Latvijas rallijkrosa čempionāta 1. posms, NEZ Kroskartu čempionāta 1. posms

Rīga, BKSB, 04.-05.05.2019.

Dalībnieki

***

Latvijas autokrosa čempionāta 1. posms

Valmiera, Brenguļu autotrase, 12.05.2019.

Dalībnieki

***

Pasaules rallijkrosa čempionāta 3. posms

Beļģija, Spā trase, 11.05.2019.

Latvijas sportisti:

-Jānis Baumanis

-

***

AUTOCROSS.LV ATBALSTA