Rallijkross: Aigars Nitišs: „Reinis varēja arī uzvarēt!”

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
06.04.2013
09:09

Izvērtējot aizvadīto Eiropas rallijkrosa čempionāta pirmo posmu Lielbritānijā Super 1600 klases braucējs Reinis Nitišs pauž gandarījumu par demonstrēto ātrumu un potenciālu, taču atzīst, ka sestā vieta finālā tomēr atstājusi rūgtuma sajūtu. Tikmēr viņa tēvs Aigars Nitišs atzīmē – juniors varēja arī uzvarēt, taču pietrūka veiksmes un agresijas.

Aigars Nitišs stāsta: „Protams, ka esam apmierināti ar pirmā posma iznākumu, jo izpildījām plānu būt pirmajā sešiniekā. Arī kvalifikācijas uzvarētās sērijas bija labs notikums un saprotam, ka varam daudz. Ja par finālu – pietrūka veiksmes, pieredzes un agresijas. Pusfinālā Reinis no starta aizbrauca pirmais, taču komandas biedrs Rahmatuļins viņu sagrieza, līdz ar to labi, ka sanāca trešā vieta un lieta nonāca līdz finālam. Finālā trešā starta rinda, labs starts un jau pirms izšķirošajiem notikumiem Reinis bija pjedestāla tuvumā. Trases īpatnība rada agru izvēli – doties pamattrasē, vai mesties Džokera aplī, kurš ir pirmajam līkumam kreisajā pusē. Reinis apsvēris domu par Džokeri, taču tobrīd viņam blakus pa kreisi bija Linnemans, kurš pavisam noteikti plānoja braukt Džokerī. Tā kā dānis ir agresīvs braucējs, Reinis nolēma ar viņu kopā Džokeri neveikt, jo tas varēja nozīmēt nepatikšanas. Taču šī piesardzība nenostrādāja – pamattrasē palikušie savā starpā pārāk nopietni cīnījās, atņemot viens otram laiku. Tikmēr divi Džokerī iebraukušie brauca tīru braucienu un rezultātā bija visiem priekšā. Reinim bija reāla ceturtā vieta, taču tad atkal „palīdzēja” Rahmatuļins, kurš pavisam neveikli priekšā sagriezās. Un sagriezās tā, ka Reinim nebija iespēju izvairīties no sadursmes. Arī tur pazuda laiks un beigās nekas vairāk par sesto vietu nebija iespējams.”

„Reinim ir ļoti labi starti, lielisks ātrums, bet tas, kas šobrīd trūkst, ir kontaktu agresija. Viņš mēģina kā kartinga laikos – atrast tīru apdzīšanas iespēju, ķert kļūdu. Tomēr jāsāk mācīties arī šo kļūdu provocēšana un sānu berzēšana, bez tās šajā pasākumā neiztikt,” saka Nitišs seniors, kurš pats ir autokrosa medaļnieks un autotreka Latvijas čempions. „Ja Reinis finālā būtu riskējis braukt Džokerī, domāju, ka bija visas iespējas uzvarēt. Taču viss kārtībā, esam ļoti apmierināti gan ar savu, gan komandas darbu. Paldies mehāniķiem un atbalstītājiem!”

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv