Autocross.lv: Katras beigas ir sākums kaut kam jaunam!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
29.05.2018
12:16

Droši vien pamanījāt – Autocross.lv apklusa līdz ar Latvijas autokrosa čempionāta pēdējā posma pēdējiem pieminēšanas vērtajiem notikumiem. Atklāsim noslēpumu – tās bija beigas. Bija paredzēts, ka Autocross.lv vai nu nonāk pārdošanā, vai nu vienkārši aizver durvis un slēģus. Taču tas būtu pārāk vienkārši.

Kur sāpe?

Vairākas nianses, notikumi, attiecības, padarītais un nepadarītais atņēma jēgu, redzot Brenguļu posma sākotnējo dalībnieku sastāvu. Tas bija prognozēts, taču tomēr nepatīkams, redzot, cik maz autokrosā palicis dalībnieku. Taču ne tas piespieda pie zemes – gan Autocross.lv, gan Brenguļu posma rīkotājs aizvadīja smagu nedēļu, meklējot sportistus un risinājumus, ar kuriem pamielot gaidāmās cīņas skatītājus. Šis tas pat izdevās, posms pat būtībā nebija slikts.

Pie zemes piespieda tas, ka izšķirošajā nedēļā cilvēki, kuri plēsa matus un citas noplēšamas lietas, lai savāktu sacīkstes sastāvu, palika faktiski divi, ar vēl pāris morālām piešpricēm, plus – cepuri nost – jaunā Krosa komisijas vadītāja Gunāra Kosoja gulšanos zem vilciena, ļaujot notikt lēmumiem, kuri bija klaji pret LAF Prezidija uzstādījumiem. Plus daži incidenti sacensību rītā, kas lika saprast – ja nevienam nevajag, tad varbūt arī mums vairs nē.

Pārāk vienkārši

Protams, sajūta, ka viss, vairs nekas uz mums neattiecas, pirmajās dienās bija gan atvieglojoša, gan nedaudz jocīga. Sāka parādīties telefona zvani un cilvēki, kuri labi saprata, ko nozīmē šis vairāku dienu klusums pēc čempionāta pirmā posma. Daudz amizantu un mīlīgu sarunu, kuru iznākums bija pielīdzināms kombinācijai “ar slapju trauku lupatu pa ģīmi”. Tika teikts – saņemies, šis ir pārāk vienkāršs veids kā risināt problēmas!

Taisnība jau vien ir. Ceļamies!

Kas tas par jauno sākumu?

Šobrīd Latvijas autokross – lai gan izcilas Eiropas čempionāta sacīkstes priekšvakarā – nacionālajā līmenī ir gandrīz izdzisis. Līdz ar to ir tikai divi varianti: vai nu ļaujam tam pašplūsmā iznīkt pavisam, vai nu saņemamies kam tādam, ko autokross tā īsti nekad nav piedzīvojis. Jāiet līdzi laikam un jāsāk no sākuma. Ir komanda, kas to jau ir sākusi darīt, ir plāni un idejas, kas mainīs sportu (tas būs jāmaina, nav variantu), ir apzināts darbs, kas ir jāizdara – ir daudz.

Šobrīd ir sajūta, ka vairākas labas lietas varētu izdoties, un tās būtu izdevīgas gan sportistiem, gan rīkotājiem, gan, sasummējot kopā, arī skatītājiem. Kas, faktiski, arī ir jāpierāda.

Tuvākajās nedēļās sportisti – esošie un bijušie – saņems izmaiņu piedāvājumu, kuru aicināsim izvērtēt un dot spriedumu. Jau iepriekš aicinājums – jebkurā gadījumā būs jāraugās plašāk, ne tikai no sava starta numura interesēm, bet arī no pārējo iesaistīto vajadzībām: jāsaprot, kas nepieciešams, galvenokārt, skatītājam, un visiem pārējiem.

Padarīsim autokrosu atkal varenu. Un, ja vajadzēs, arī uzbūvēsim kādu sienu un pieteiksim kādu karu, ja citādi nevarēs (viens īpatnis ar šādu stratēģiju uzvarēja vēlēšanās pirms pāris gadiem, varbūt saiet arī šajā gadījumā).

Atklāsmes

Šajā sadaļā bija visai atklāts teksts par to, ka krīzes brīdī kritušas daudzas maskas. Tomēr šajā reizē pašcenzūra liek apturēt tiešus uzbrukumus. Laiks visu saliks vietās.

Kas ar Autocross.lv?

Atpakaļ kaujā! Šajās nedēļās palikušas neapskatītas piedzīvotās lietas, ir daudz ziņu un pieminēšanas vērtu faktu. Šobrīd pāri visam Eiropas autokrosa čempionāta posms šajā nedēļas nogalē Mūsas trasē!

Visi, kuriem rūp, ceļamies kaujai! Tagad visu pamest būtu pārāk vienkāršs veids kā risināt problēmas!

(Perfekts) Foto: Ilze Krieviņa

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv