Autokross: 1 diena līdz startam: 14 juniori, piecas komandas

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
27.04.2013
10:20

Atskaite tuvojas beigām – jau šovakar Smiltenē, Tepera trasē pulcēsies pirmie dalībnieki, lai rīt no rīta veiktu pirmo sezonas izbraucienu trasē, ķertos pie sava seriāla pirmā posma. Noslēdzot rakšanos pa dalībnieku sarakstu jāpiemin Komandu kauss un Junioru kauss.

Ja par dalībnieku sarakstu, tad pēdējās dienās pirms sacīkstes nācies kapitulēt Vadimam Kiškurno Open klasē un debitantam Elvijam Zaķītim VAZ Klasikā – braucēji netiks uz starta. Tātad diennakti pirms čempionāta atklāšanas dalībnieku skaits noslīdējis līdz 101 sportistam.

14 Junioru kausa dalībnieki

Šogad Latvijas čempionātā arī Junioru kauss, kas paredzēts sportistiem, kuri dzimuši 1992. gadā vai vēlāk. Patīkami, ka piecās LČ klasēs – 1600, 2000 Super, Open, B600 un VAZ Klasika – šādu junioru ir pietiekami daudz un pirmajā posmā, kopā ar lietuviešiem, sanāk 14 sportistu liels pulciņš. Tas nozīmē, ka jau pēc pirmā posma situācija kopvērtējumā šajā ieskaitē būs saspringta.

Krosa dažādās klases padara sarežģītu dažādu papildvērtējumu izveidi, jo grūti salīdzināt vienas klases sportista veikumu ar otras klases braucēja sniegumu. Nevar ņemt vērā ne brauciena laiku, jo klases atšķiras, nevar, galu galā, šādus juniorus salaist vienā kopīgā klasē, jo mašīnas ir dažādas. Līdz ar to Junioru kauss būvēts uz statistiku, kurā tiek izvērtēts, cik katrs juniors ir spēcīgs savas klases ietvaros un, cik lielā konkurencē rezultāts izcīnīts. Piemēram, zināms, ka B600 klasē Smiltenē būs 9 dalībnieki, bet VAZ Klasikā – 11. Kopvērtējuma tabula paredz, ka ja juniors B600 klasē šādā situācijā gūst 4. vietu, tad viņš saņem sešus kopvērtējuma punktus. Ja juniors ir ceturtais VAZ klasē, viņš saņem astoņus kopvērtējuma punktus. Tātad, labāks juniors būs tas, kurš gūs pēc iespējas augstāku vietu pēc iespējas kuplāk pārstāvētajā klasē.

Pagaidām šķiet, ka visas izredzes ir 2000 Super junioriem, jo, uzvarot klasē ar 14 dalībniekiem var tikt sasniegts lielākais punktu skaits. Turklāt klasē arī junioru ir visvairāk. Vērosim!

5 komandas

Pērnajām trim komandām pievienojušās vēl divas. Debiju autokrosā veiks Sporta Klubs Vecpils, kurā šogad parādījušies pirmie biedri no autokrosa. Tie tad arī apvienojušies komandas sastāvā – Oskars Troika, Jānis Grīnvalds un Valters Zīverts šogad būs Vecpils komandas sastāvā. Starp citu, SK Vecpils sestdien ar savu folkreisa stendu vēl plosās Kuldīgā pilsētas pasākuma ietvaros. Turpat esot sastopami vēl citi krosa pārstāvji.

Pēdējā brīdī pieteikta arī SK Autocross.lv 2 komanda – kluba biedri Arnis Odiņš, Andis Vanters un Andris Krieviņš izteica vēlmi apvienoties komandā un spēkoties ar pārējām četrām vienībām. Autocross.lv novēl jaunajai komandai veiksmi!

Izmaiņas arī pērnā gada sastāvos. Visvairāk izplūkāts sastāvs SK Salaca rindās, kuri zaudējuši čempionus Reini Lilienšteinu un Raimondu Jerānu. Viņu vietā sastāvā nonākuši „Jerāns-2” Jānis Dreimanis un VAZ Klasika favorīts Imants Kolomenskis. Vietu sastāvā saglabājis Toms Ziedāns.

SK Ogre līderis Jānis Kozlovskis komandai piesaistījis Jāni Miščenko un saglabājis kolektīvā Ritvaru Zobenu, lai arī Ritvars pārgājis uz 2000 Super klasi, kas komandai teorētiski nav īsti izdevīgi. Taču no divu braucēju atrašanās vienā klasē izdevies izvairīties tikai SK Salaca un Autocross.lv Autokrosa komandai – visām pārējām vienībām punktus nesīs divi sportisti, katrs no savas klases.

Prakse rāda, ka gan Junioru kauss, gan Komandu kauss ir nepieciešami vērtējumi. Folkreisā, kur jau no sākta gala ir abas šīs ieskaites, juniori gūst īpašu motivāciju cīnīties ne tikai skarbajā absolūtajā vērtējumā, bet arī vaktēt notikumus citu junioru cīņā. Savukārt komandu būšana dažkārt ļāvusi izveidot labu sadarbību starp, iespējams, pat sākotnēji nepazīstamiem cilvēkiem, palīdz taktiskajās spēlēs, vai vienkārši atbildība pret komandu kādreiz liek startēt posmā, kurš sākotnēji nebija paredzēts sportista kalendārā. Bet mums pārējiem – vienkārši interesants vēl viens vērtējums, kam sekot līdzi!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv