Autokross: 1600 klasē papildinājumi, baumas par 2000S nāvi — pārspīlētas

Viesturs Saukāns  24.11.2011 14:33 19

Lai gan līdz Latvijas autokrosa čempionāta startam vēl gari pieci mēneši, parādījušās vairākas ziņas par čempionāta salonauto klasēm. Iespējams, ka 1600 klase varētu iegūt patīkamus papildinājumus, savukārt baumas par 2000 Super klases bojāeju, kā jau tas dažkārt gadījies, ir pārspīlētais, vai, vismaz pāragras.

1600 klases sakarā ievērojama šūpošanās novērota Kurzemes pusē – baumo par Anda Skolmeistara atgriešanos čempionātā, ar Kaspara Silenieka palīdzību čempionātam tuvojoties daudzsološais Uģis Gutlands, iespējams, vienā no priekšpiedziņas klasēm varētu startēt arī Lauris Roberts.

Arī citur Latvijā notiek gatavošanās čempionātam. Folkreisa Ziemas kausa ieguvējs sadarbojas ar Anda Vantera komandu, pilnveidojot šogad iegūto VAZ 2108. Tā kā Vanters, nojaušams, gatavojas izlaist 2012. gada sezonu, lai sagatavotu jaunu tehniku, Nikels ticis pie Vantera šogad izmantotā motora.

1600 klasē varētu atgriešanos varētu piedzīvot čempionātā medaļu guvusī Opel Tigra automašīna – bijušais Artūra Mūrnieka auto nonācis Jāņa Baloža rīcībā.

Kuldīdznieks Jānis Grīnvalds strādā pie tehnikas uzlabošanas – vairākas sezonas startējis ar VW Golf I, Jānis nolēmis progresēt, sava auto mezglus pārceļot uz savulaik šosejai izmantotu Golf II. Grīnvaldam prātā vairāki uzlabojumi, kuru mērķis ir cīņa par čempionāta medaļām.

2000 Super klasē sākotnējās ziņas solīja papildu postažu – Reinis Nitišs plāno pamest autokrosu, lai cītīgāk darbotos rallijkrosā. Paredzēts, ka Reiņa galvenais uzdevums, sagatavojot citu auto, būs cīnīties par augstāko rezultātu NEZ čempionāta NEZ 1600 klasē, kā arī aizvadīt dažas izlūkošanas sacensības Eiropas rallijkrosa čempionāta Super 1600 klasē. Cīņu neplānojot turpināt arī čempions Intars Spīķis. Pie šāda iznākuma faktiski varētu uzskatīt klasi par mirušu, jo, ar vēl pāris izņēmumiem, šie sportisti šogad aizvadīja pilnvērtīgu cīņu par čempiontitulu.

Tomēr situācija var izrādīties optimistiskāka. Daudzsološi čempionātā ienāca Toms Ziedāns, savukārt gatavojas atgriezties Raimonds Mūrnieks, kurš gatavo jaunu VW Golf III. Lai gan Raimonds atzīmē, ka, lai cīnītos par medaļām, nav obligāti nepieciešami astronomiski budžeti, pastāv viedoklis, ka tā sauktie megadārgie automobiļi autokrosu būs pametuši, kas klasi padarīs pievilcīgāku pārējiem.

Visticamāk, jaunumu ir vēl ļoti daudz, tos noteikti gaidīsim atklātus komentāru sadaļā!

 • Pilots

  Runājot par 2000S, labi Nitišs, Spīķis nebrauks, bet vēl jau ir Kaimiņš un Kenigsbergs, kam mašīnas arī nav no sūdīgākajam, takā Aināram un Uģim visas iespējas šogad, veiksmi.!
  Protams gribās lai 2000S spīdētu kā agrāk, visas iespējas, jācer uz pozitīvu 2012. sezonu, sportistu atsaucību un tā! :)

  • Tieši tā, par to arī stāsts – it kā sākotnējā postaža lika domāt, ka klase izbeigsies, bet, ka tik nav kā pirms dažiem gadiem, ka no pilnīgas krīzes izvedojās laba blice. Arī Edijs Varnas komentāros raksta, ka ir gatavs startēt. Tā kā būs puslīdz ok. Skaidrs, ka priecāties par klasē esošiem 6 dalībniekiem īsti nav sportiskā garā, bet, varbūt jauns sākums, labāk nekā nekas.

   • Pilots

    Reku moš vēl Ziedāns ar mauks takā izskatās ka viss būs labi.!

    • Toms vēl mācās “sabiedriskās attiecības”, uzdevu jautājumu, kas un kā, neatbild! :D Toms, nāc uz sakariem! :)

     • Pilots

      Skaidrs. :D

 • Toms

  viss notiek :-D nākošgad braucu LČ S2000 klasē :yes:

 • Nelielais

  Par cik pa ziemu A.K.A. nekas nenotiek,un izskatās ka ziemas kausi būs sestdienās tad pa ziemu brauks vēl viens Toms. Es domaju ja nebūtu tik strikti teh. noteikumi gan jau vēl kāds A.K.A vai sk Krauķi braucējs brauktu

 • Janka

  Vēl jau tas čalis no Madonas ar dzelteno Opeli taisās braukt ! Ja nemaldos viņam arī ir auto priekš Super 2000 klases ! :weep: :struggle: :smug:

  • Pilots

   Beigu beigās varētu savākties normāls bariņš! (party)

   • nelielais

    ja,Maris Dumpis no madonas, viņš cinās ar tehniku,kaut kas neiet. bet mašina ir laba,konkur;et spējiga

 • Šumahers

  Gan jau Kurzemes brigāde arī brauks S2000: Kenigsbergs,Andersons,Astrauskis

 • Māris

  Māris no Madonas tiešām kaut kur brauks !

 • Pilots

  Kenigsbergam šogad vajadzētu pierādīt ka 2009 nebija nejaušiba, noteikti pieredzējušākais no visa pulka.! (devil)

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Folkreisa Vasaras kausa 1. posms, Krosa komisijas kausa 4. posms

Smiltene, Tepera trase, 28.04.2019.

Dalībnieki FR (30)

Dalībnieki KKK (8)

Reģistrācija parkā

***

Pasaules rallijkrosa čempionāta 2. posms

Spānija, Barselona, 27.04.2019.

Latvijas sportisti:

-Jānis Baumanis

-

***

Latvijas rallijkrosa čempionāta 1. posms, NEZ Kroskartu čempionāta 1. posms

Rīga, BKSB, 04.-05.05.2019.

Dalībnieki

***

Latvijas autokrosa čempionāta 1. posms

Valmiera, Brenguļu autotrase, 12.05.2019.

Dalībnieki

***

Pasaules rallijkrosa čempionāta 3. posms

Beļģija, Spā trase, 11.05.2019.

Latvijas sportisti:

-Jānis Baumanis

-

***

AUTOCROSS.LV ATBALSTA