Autokross: 2 dienas līdz startam: Neprognozējamās priekšpiedziņas

Viesturs Saukāns  26.04.2013 08:55 6

Citām klasēm būs iespēja sevi pierādīt, tāpēc vēl varam paspēt veikt nelielu bezkaunību – apgalvot, ka abas priekšpiedziņas klases 1600 un 2000 Super ir skatītāju gaidītākās. Ne tāpēc, ka pārējās būtu sliktas, vienkārši vēsturiska tradīcija, jo šajās ieskaitēs allaž bijušas principiālākās cīņas.

1600 klasē kopš piektdienas rīta 15 pieteikumu, kuplajam dalībnieku skaitam piepulcējās Jānis Nikels. Šogad klasē nav neviena debitanta, ko nevar teikt par lielo kaimiņieni 2000 Super. Tātad 1600 klase būs jau pārbaudītu vērtību kategorija.

Favorīti – grūti prognozējami. It kā Andis Kļava, taču Smiltenē vēl mazāk jaudīgais motors. It kā Andis Vanters, taču neprognozējama tehnikas izturība, lai arī jaunā Lada Samara varētu būt mežonīgi ātra. It kā Kaspars Silenieks, kurš pārsēdies uz VW Golf II automašīnu, tomēr arī Kaspars ir piesardzīgs savās prognozēs. Formāli viņš joprojām skaitās līdz galam neapstiprinājis savu dalību. Andis Skolmeistars? O jā, viņš jau pērn atsevišķos posmos rādīja brīnumus, tāpēc, kad iedziļinās, liekas, tieši Skolmeistaru varētu dēvēt par galveno favorītu.

Šogad klasē ir, ko dalīt – ceļu uz čempiona titulu atbrīvojis divus gadus neuzvarētais Reinis Lilienšteins. Var tikai iztēloties, ar cik lielu sportisko azartu šo brīvību uztver visi pārējie!

2000 Super klasē neprognozējams uzvarētājs. Vajadzētu būt Jura Spīķa gadam – pērn gūtas skarbas mācības par to, cik viegli zūd kopvērtējuma punkti. Tomēr, kāpēc gan norakstīt čempionu Jāni Miščenko? Kāpēc domāt, ka pērnais 1600 klases medaļnieks Ritvars Zobens nevarēs visus pārsteigt arī lielajā klasē? Domājams, tie, kuri ziemā bija uz Mūsas posmu, pamanīja, ka mazā Fiesta ir gatava uz sensācijām. Kāpēc ne Toms Ziedāns? Ko parādīs Normunds Krūze ar Bujānu bijušo čempionauto? Un Smiltenes kontekstā, protams, brašulis no Lietuvas Laurins Diržininks! Tā tik būs cīņa!

Klasē gads sāksies ar uzreiz četriem Latvijas čempionāta debitantiem – Krūze, Raivo Jasons, Ilmārs Jurāns un Māris Lapšāns atrādīsies čempionāta publikai. Turklāt arī Mārtiņš Starks un Eliss Dukaļskis, lai arī formāli jau veikuši pa kādam posmam, čempionātā vēl nav kārtīgi sānu apburzījuši (Starka jumta apburzījiens debijas reizē Smiltenē neskaitās).

Pat grūti kaut ko komentēt – vienkārši jābrauc un jāskatās!

 • Kur Kenigsbergs.. ??

 • opis

  No 103 palikuši 57…….

  • Viss ok, servera maiņas process noslēdzies! :) Visi saraksti tūlīt būs kārtībā!

 • lielais

  Jā,2000 būs laba. Spīķis gribēs pierādit ka viņš ir stiprākais,un pagājušais gads bija vienkārši totāla neveiksme. Krūze cik zinu Krauķos bija čempis(pagājušo gad redzējām ko dara amatieru čempji :-) ),arī tehnika laikam būs stipra,nu un pagājuša gada čempis! Cābeļa kungam ir NEZ cempis(Pauriņš),klasikas čempis(Vētra),1600 čempis(Galvanovskis),2000 cempis (Mišcenko),bet nevien isti nav gribējis aizstāvēt titulu.nu tagad Mišcenko to centīsies un ticat man tur tam visam pieiet nopietni. Nu vēl Laurins no Lt,bet pagājušo gad Mūsā,pēdējos apļos Spīķis ļoti strauji nāca klāt kad tika otrais. Nu un protams Zobens,jauns,ātrs,tehnisks,cerams arī tehnika turēs Nēsu gaišreģis bet domāju ka šie pieci arī cīnīsies par trīnieku.

 • Sandels

  cik zināms, super 2000 neviens pa ziemu uz lauriem nav gulējis. Trijniekā var iebraukt jebkurš.
  Jaudīga tehnika un daudz treniņu Starkam
  Astrauskim jauns jaudīgs dzinējs
  Kenigsbergs vienmēr stabils ar lielāku jaudu, kā pagājušajā sezonā
  Dukaļskim iepriekšējā sezona, kā treniņš- visas iespējas sagādāt pārsteigumu
  Zobens ziemā parādīja, ka ar 1.6 var vilkt pa priekšu openiem.
  Par Spīķi un Miščenko pa lielam visiem viss skaidrs.
  Domāju, ka cīņa uz dzībību un nāvi būs ne vien par 1. bet visu piecnieku un kā sadalīsies 1. līkums, tā jau ir loterija, tā kā stipri pāragri dalīt piedestiālu.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Folkreisa Vasaras kausa 1. posms, Krosa komisijas kausa 4. posms

Smiltene, Tepera trase, 28.04.2019.

Dalībnieki FR (32)

Dalībnieki KKK (16+2)

Reģistrācija parkā

***

Pasaules rallijkrosa čempionāta 2. posms

Spānija, Barselona, 27.04.2019.

Latvijas sportisti:

-Jānis Baumanis

-

***

Latvijas rallijkrosa čempionāta 1. posms, NEZ Kroskartu čempionāta 1. posms

Rīga, BKSB, 04.-05.05.2019.

Dalībnieki

***

Latvijas autokrosa čempionāta 1. posms

Valmiera, Brenguļu autotrase, 12.05.2019.

Dalībnieki

***

Pasaules rallijkrosa čempionāta 3. posms

Beļģija, Spā trase, 11.05.2019.

Latvijas sportisti:

-Jānis Baumanis

-

***

AUTOCROSS.LV ATBALSTA