Autokross: 2013. gadā LAF Krosa komisijas autokrosa kausa izcīņa!

Viesturs Saukāns  27.09.2012 15:09 3

Sākot ar 2013. gadu paredzēts aizvadīt jaunu autokrosa seriālu – LAF Krosa komisijas kausa izcīņu. LAF KK padome apstiprināja priekšlikumu kopējā sērijā apvienot visas sacīkstes, kurās tiek izcīnīts Nacionālās klases (apvienotā 1600, 2000 Super, Open, VAZ Klasika) kauss. Pamatā šādas sacīkstes ir kā papildinājums folkreisa ziemas un vasaras seriāliem.

Sacensību formāts saglabājas līdzšinējais, kāds tas ir sacīkstēs, kas notiek kopā ar folkreisu. Iespējami citi gadījumi un citi braucienu formāti. Seriāls kopējā ieskaitē apvienos gan ziemas, gan vasaras sacīkstes. Ziemas sezonā paredzēta brīva riepu izvēle. Posmu skaits – ziemā paredzēti pieci posmi, vasarā (kalendārs izstrādes stadijā) – pieci līdz seši posmi.

LAF Krosa komisijas kausa izcīņas pamatmērķi – atbalstīt folkreisa sacensību rīkotājus, palielinot dalībnieku skaitu un, līdz ar to skatītāju skaitu, kā arī dot iespēju čempionāta dalībniekiem aizvadīt treniņsacīkstes par salīdzinoši zemām izmaksām (posmu dalības maksa – Ls 25), kā arī dot iespēju pamēģināt spēkus šādās sacīkstēs sportistiem, kuru mašīnu tehniskās formalitātes vēl neatbilst čempionāta prasībām.

Tuvākajā laikā tiks sagatavots seriāla nolikums. Autokrosa braucēji – laipni aicināti!

Atgādinājums sportistiem, kuru rīcībā ir automašīnas, par kuru atbilstību folkreisa vai autokrosa kausa sacīkstēm nav pārliecības – ceļš uz sacīkstēm var izrādīties krietni vienkāršāks nekā domāts, dažu fotoaparāta klikšķu attālumā.

Pirmais darbs – safotogrāfējiet mašīnas drošības karkasu, metinājumu šuves, galveno loku, stiprinājumus pie virsbūves, kopējo zīmējumu, durvju aiļu situāciju, utt (maksimāli uzskatāmāk) un sūtiet uz viesturs.saukans@laf.lv. Fotogrāfijas tiks nosūtītas tehniskajiem komisāriem pirmatnējai apskatei. Ja bildēs būs nojaušams, ka produkts varētu būt atbilstošs, sportists jau var apsvērt došanos uz attiecīgo sacīksti, kur sacensību rītā tehniskais komisārs konstatēs situāciju dabā, atzīs, ka startēt tiešām ir droši un pie iespējas var sākt pat aizpildīt karkasa sertificēšanas dokumentus. Ja sportistiem pašiem ir šaubas, ka karkasam, beņķa stiprinājumiem, utt nav īsti kārtībā, ar tehnisko komisāru līdz sacīkstei var sarunāt tikšanos, un nokonstatēt darāmos darbus.

Jau sen nepatiess ir mīts par karkasu pieņemšanas “neiespējamo misiju”. Uz Vecpils cīņu 6. oktobrī, kā arī jauno LAF Krosa komisijas kausu tiek aicināti arī sportisti, kuru mašīnām šobrīd nav karkasu dokumentācijas, bet viss liecina, ka mašīnu ir vērts tuvināt sertifikācijai. Droši uz priekšu! Uz minēto meilu var rakstīt, var zvanīt 26579000 (Viesturs), 29264457 (Inta), vai uzmeklēt tehniskos komisārus Modri Volksonu, Didzi Moiseju, Andri Šimkus, utt.

  • Doma laba! Redzees, kas sanaaks!

  • Kristaps VAZ #8

    Visus bāzt vienā maisā jeb kopēja ieskaite visām klasēm neliekas baigi labs variants. Dalīšana vismaz priekšpiedziņās un pakaļpiedziņās būtu labāka (vismaz no braucēju skatu punkta). Just sayin’. Tīri manas domas.

    Bet nu kas izlemts – izlemts.

    • Vienā dienā ar fr pa klasēm dalīt nav reāli tīri laika ziņā. Un, pa lielam, skaidrs, ka VAZīšiem ir sarežģīti spēkoties ar FWD, piemēram. Bet, ja stāsts ir par treniņiem, labi pavadītu dienu, utt, darīt var. Un nedomāju, ka šā brīža VAZ līderiem būtu neiespējami dabūt kaut ko labu, draudzējoties ar galvu un stabilitāti! :) VAZ #1 to pāris reizes pierādīja Mūsas kausā`11, ja pareizi atceros. Tāpat šāda kopīgā štelle arī varētu būt atbilde – laba vai slikta – tiem, kas uzskata, ka LČ visas klases vajadzētu apvienot. Galvenais, take it easy un būs pa foršo.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Spānija, Barselona, 14.04.2018.

Pasaules rallijkrosa čempionāta 1. posms

Eiropas rallijkrosa čempionāta Supercar 1. posms

Eiropas rallijkrosa čempionāta Super 1600 1. posms

Latvijas sportisti:

 

 

x