Autokross: 2013. gadā LAF Krosa komisijas autokrosa kausa izcīņa!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
27.09.2012
15:09

Sākot ar 2013. gadu paredzēts aizvadīt jaunu autokrosa seriālu – LAF Krosa komisijas kausa izcīņu. LAF KK padome apstiprināja priekšlikumu kopējā sērijā apvienot visas sacīkstes, kurās tiek izcīnīts Nacionālās klases (apvienotā 1600, 2000 Super, Open, VAZ Klasika) kauss. Pamatā šādas sacīkstes ir kā papildinājums folkreisa ziemas un vasaras seriāliem.

Sacensību formāts saglabājas līdzšinējais, kāds tas ir sacīkstēs, kas notiek kopā ar folkreisu. Iespējami citi gadījumi un citi braucienu formāti. Seriāls kopējā ieskaitē apvienos gan ziemas, gan vasaras sacīkstes. Ziemas sezonā paredzēta brīva riepu izvēle. Posmu skaits – ziemā paredzēti pieci posmi, vasarā (kalendārs izstrādes stadijā) – pieci līdz seši posmi.

LAF Krosa komisijas kausa izcīņas pamatmērķi – atbalstīt folkreisa sacensību rīkotājus, palielinot dalībnieku skaitu un, līdz ar to skatītāju skaitu, kā arī dot iespēju čempionāta dalībniekiem aizvadīt treniņsacīkstes par salīdzinoši zemām izmaksām (posmu dalības maksa – Ls 25), kā arī dot iespēju pamēģināt spēkus šādās sacīkstēs sportistiem, kuru mašīnu tehniskās formalitātes vēl neatbilst čempionāta prasībām.

Tuvākajā laikā tiks sagatavots seriāla nolikums. Autokrosa braucēji – laipni aicināti!

Atgādinājums sportistiem, kuru rīcībā ir automašīnas, par kuru atbilstību folkreisa vai autokrosa kausa sacīkstēm nav pārliecības – ceļš uz sacīkstēm var izrādīties krietni vienkāršāks nekā domāts, dažu fotoaparāta klikšķu attālumā.

Pirmais darbs – safotogrāfējiet mašīnas drošības karkasu, metinājumu šuves, galveno loku, stiprinājumus pie virsbūves, kopējo zīmējumu, durvju aiļu situāciju, utt (maksimāli uzskatāmāk) un sūtiet uz viesturs.saukans@laf.lv. Fotogrāfijas tiks nosūtītas tehniskajiem komisāriem pirmatnējai apskatei. Ja bildēs būs nojaušams, ka produkts varētu būt atbilstošs, sportists jau var apsvērt došanos uz attiecīgo sacīksti, kur sacensību rītā tehniskais komisārs konstatēs situāciju dabā, atzīs, ka startēt tiešām ir droši un pie iespējas var sākt pat aizpildīt karkasa sertificēšanas dokumentus. Ja sportistiem pašiem ir šaubas, ka karkasam, beņķa stiprinājumiem, utt nav īsti kārtībā, ar tehnisko komisāru līdz sacīkstei var sarunāt tikšanos, un nokonstatēt darāmos darbus.

Jau sen nepatiess ir mīts par karkasu pieņemšanas “neiespējamo misiju”. Uz Vecpils cīņu 6. oktobrī, kā arī jauno LAF Krosa komisijas kausu tiek aicināti arī sportisti, kuru mašīnām šobrīd nav karkasu dokumentācijas, bet viss liecina, ka mašīnu ir vērts tuvināt sertifikācijai. Droši uz priekšu! Uz minēto meilu var rakstīt, var zvanīt 26579000 (Viesturs), 29264457 (Inta), vai uzmeklēt tehniskos komisārus Modri Volksonu, Didzi Moiseju, Andri Šimkus, utt.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv