Autokross: Apstiprināti LČ rezultāti, svarīgi jaunumi debitantiem!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
03.09.2015
13:56

Trešdienas LAF Krosa komisijas padomes sapulcē apstiprināti Latvijas autokrosa čempionāta rezultāti 1600, 2000 Super, Open, VAZ Klasika un B600 klasē.

Tas nozīmē, ka oficiāli par Latvijas čempioniem šogad kļuvuši Rūdolfs Bogens, Ainārs Kenigsbergs, Jānis Borševskis, Arnis Odiņš un Beate Klipa. Komandu vērtējumā uzvara Mexa/Melatlux Racung Team, Latvijas autokrosa labākais juniors – Monta Beierbaha, Open kausa izcīņas uzvarētājs – Jānis Dreimanis.

Citās klasēs un ieskaitēs vēl jāaizvada atlikušās sacensības.

Krosa komisijas padome arī veica korekcijas autokrosa un rallijkrosa trašu sagatavošanas noteikumos, precizējot nianses un vienkāršojot noteikumus un uzlabojot drošības prasības, lai veicinātu jaunu trašu veidošanos.

Svarīgs jaunums tiem sportistiem, kuri līdz šim nav darbojušies LAF Krosa komisijas sistēmā: sportistiem, kuri plāno debitēt Latvijas autokrosa čempionātā kādā no salonautomašīnu klasēm (1600, 2000 Super, Open, VAZ Klasika), līdz pirmajai LČ sacīkstei jābūt veikušiem vismaz divus LAF Krosa komisijas kausa posmus. Šis punkts neattieksies uz folkreisa braucējiem, kā arī citu pieredzi guvušiem braucējiem – kaimiņvalstu čempionātu dalībniekiem, rallijkrosa braucējiem, utt.

Tas nozīmē, ka sportistiem, kuri nākamgad plāno debitēt Latvijas autokrosa čempionāta pirmajā posmā, jādara viss, lai varētu tikt uz starta vismaz divās ziemas LAF Krosa komisijas kausa sacensībās (vai šī rudens atlikušajās cīņās Aizkrauklē un Brenguļos).

Šāds nosacījums ir ar mērķi ļaut jaunajam dalībniekam aizvadīt pārbaudes cīņu un gūt zemāka līmeņa sacensību treniņu pieredzi, pirms viņš ienāk Latvijas autokrosa čempionātā. Svarīgi, lai dalībniekam viņa pirmā čempionāta sacīkste nav pirmā iespēja iepazīties ar sacensību norisi un sistēmu, savu automašīnu, paša braukšanas prasmēm, utt.

Atgādinājums, ka LAF Krosa komisijas kausa izcīņa lieliski noder kā treniņu iespēja arī esošajiem čempionāta dalībniekiem. Kā allaž uzsvēruši krosa un autosporta citu disciplīnu meistari – dažkārt labāk iztērēt minimālu summu braukšanas prasmju uzlabošanai nekā ieguldīt visu budžetu, mēģinot atrast zirgspēkus, kuri tāpat negarantē labus rezultātus, ja ar jaudu pilots vienalga netiek galā.

Vēl LAF Krosa komisijas padome trešdien izskatīja D12 klases braucēja Ingus Staško un viņa komandas pārstāvju „veikumu” 2015. gada autokrosa sezonā. Vairāku epizožu kopums lika padomei pieņemt lēmumu, par kuru informēsim pēc sportista iepazīstināšanas ar šo lēmumu (sportists atteicās apmeklēt sapulci pēc Krosa komisijas uzaicinājuma).

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv