Autokross: Arī Līcis cer nokļūt Portugālē, bažas par izmaksu augšanu

Viesturs Saukāns  10.03.2011 14:47 2

Latvijas Buggy 1600 klases Eiropas čempionāta braucējs Māris Līcis un viņa Alko Racing Team vienība dara visu iespējamo, lai šogad sāktu cīņu Eiropas čempionātā jau ar pirmo posmu Portugālē. Tomēr komanda ir bažīga par augošajām izmaksām – degvielas cenu kāpums gan Latvijā, gan citur Eiropā ievērojami sadārdzina došanos uz tālākajiem posmiem.

Māris skaidro: „Mašīna vēl ne tuvu nav pabeigta, taču mēs darām visu, lai varētu doties uz pirmo posmu Portugālē. Tomēr būs jāizvērtē situācija – kas notiks ar šī brauciena izmaksām, jo nupat pārvietošanās pa Eiropu ar lielo tehniku kļūst ievērojami dārgāka. Turklāt jāvērtē, kādas būs manas personīgās iespējas – pavasarī skolā eksāmeni!”

Līcis skaidroja, ka morāli noteikti atbalsta arī Baltijas kausa norisi Latvijas trasēs. Lai gan Baltijas valstīs D-3A kausa dalībnieku skaits pēdējās sezonās strauji krities, valstis kopā var savākt visai ciešamu sastāvu: „Vērosim situāciju ar Eiropas čempionātu, taču ir skaidrs, ka abus seriālus es nevarēšu aizvadīt. Taču domāju, ka D-3A Baltijas kausam šogad jānotiek. Cik zinu, Igaunijā jau ir vismaz četri reāli braukt gatavi bagiji, varbūt būs pat vairāk. Latvieši var savākt trīs, četras mašīnas, ja saņemas. Turklāt arī lietuvieši, ar kuriem šogad maz kāds rēķinās, tomēr ir gatavi vismaz kādu no posmiem aizvadīt. Tā kā Baltijā bagiju krosam vajadzētu izdoties!”

Jāpiebilst, ka pērn vasarā viens no priekšlikumiem bija D-3A klases Baltijas kausam pievienot arī Super Buggy (D-3) mašīnas – pirmkārt, tās būtu labas treniņa iespējas Latvijas „eiropiešiem”, otrkārt, palielinātu Baltijas kausa dalībnieku skaitu. Speciālists Ivars Kuļikovskis vērtē, ka lielo mašīnu braucējiem nemaz nebūtu tik viennozīmīgs pārsvars pār mazākas kubatūras dalībniekiem – lielāki motori prasa arī lielākus bagiju svarus.

Lai gan LAF Krosa komisija nav apsvērusi šo tēmu, domājams, īpaši šķēršļi idejai netiktu likti, ja tā joprojām tiktu virzīta no sportistu puses.

  • Kristaps

    Lai sanāk tikt uz Portugāli! :-)
    Un cerams ka BK bagijiem izdosies!

  • Kostiks

    Varbut shoreiz vajadzetu iztikt bez tik daudziem crashiem ka pag. gad :)! Ta bus ar rezultaats! ;) Veiksmi!

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Autocross.lv radošā pauze uz nenoteiktu laiku ***