Autokross: Atskaite līdz startam – 2: 1600 un 2000 Super

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
26.04.2014
07:59

Šīs sezonas viens no lielajiem pārsteigumiem ir 2000 Super klases demogrāfiskais sprādziens. Kurš varēja iedomāties, ka pirms pāris gadiem gandrīz likvidētā (ar 1600 apvienotā) klase šajā pavasarī sarūpēs 20 pieteikumus? Tikmēr šogad, šķiet, 1600 klase ir paaudžu maiņas priekšā.

2000 Super klases uzrāviens visai ātri ēnā atstāja 1600 klases dalībnieku pulku, turklāt 1600 klasē bija baumas par atsevišķu līderu iepauzēšanu un nestartēšanu šā gada čempionātā, kas pat radīja bažas par pērn kuplākās klases krīzes pazīmēm. Un tomēr – līderi ir kaujas gatavībā, kopumā 14 pieteikumu (aptuveni pērnais rādītājs, ar vai bez Lietuvas braucējiem), viss notiek!

1600: Kāds iztraucēs Andus?

No pieteiktajiem 14 dalībniekiem trīs ir Lietuvas braucēji, pārējie mūsējie. Gatavi startam ir visi pērnie medaļnieki, lai gan par Anda Kļavas un Anda Vantera startu parādījās dažādas ziņas – viens braukšot Lietuvas čempionātu, otrs vispār gandrīz nestartēšot. Andis Vanters skaidro, ka tik tiešām nebija precīzas skaidrības par viņa plāniem, taču atrisinājās sadzīviskās lietas, kas ļauj būt uz starta gan Smiltenē, gan, cerams, arī pārējos posmos. Ja tā – viņš ir viens no galvenajiem čempiontitula pretendentiem.

Noprotams gan, ka arī čempions Kļava nav visu ziemu baudījis titulu, bet gan cītīgi gatavojis tehniku tā aizstāvēšanai.

Tomēr pavērosim pārējos. Oskara Troikas VW Golf I tikai izskatās pēc Golf I – jau pērn tika pierādīts, ka šis auto ir mežonīguma pilns. Pēc sezonas, kad viņš tika sumināts kā bronzas medaļnieks, Oskars klusi atzina, ka palikšanu bez medaļas viņš uzskatītu par zaudējumu. Ja nu klusais šā gada plāns ir vēl naidīgāks?

Īpatnēji, ka pie favorītiem jāpieskaita sportists, kurš autokrosā, teorētiski, trasē nav veicis nevienu metru – 2012. gada folkreisa grands Rūdolfs Bogens pusotra gada laikā uztapinājis VW Golf III, kurš tehniski esot ļoti labā līmenī. Jauna mašīna un jauni braukšanas apstākļi, protams, būs liels izaicinājums Bogenam un teikt, ka viņš apspēlēs vīrus ar 1., 2. un 3. numuru uz sāniem būtu pārgalvīgi. Taču pjedestāla pozīciju cīņās Rūdolfs var izrādīties spēcīgs faktors.

Būs interesanti vērot, ko būs sastrādājuši starpsezonā Aleksandrs Ņikitins, Jānis Balodis un Raimonds Mūrnieks, kurš šogad nav sekojis modei un no 2000 Super klases pārceļas uz 1600. Ņikitinam pērnā sezona bija katastrofāli neveiksmīga tehnikas problēmu un avāriju dēļ, taču ik pa brīdim radās sajūta, ka, ja veiksme būtu draudzīgāka, rezultāti būtu lieliski. Balodis pērn pārsteidza ar uzvaru vienā no Vecpils posmiem. Trases specifika un atbilstoša ātrumkārba konkrētajiem apstākļiem, vai tomēr progresējoša tehnika apvienojumā ar pieredzi un progress?

Gatavojas arī pārējie – folkreisa absolventi Mareks Dainis, Jānis Nikels un čempionātā debitēt gatavais Sandis Džeriņš, tāpat arī Jānis Grīnvalds, kurš nupat sāk pretendēt uz klases pieredzējušākā braucēja statusu.

Starp citu, Džeriņa debija čempionātā būs īpatnēja – viņš jau pāris mēnešus atradās praksē tālu no mājām. Viņa komanda šodien (sestdien) ap sešiem vakarā Sandi sagaida lidostā, taisnā ceļā turpinot braucienu uz Smilteni. Īpatnēji, ka Džeriņš pirms debijas praktiski nav redzējis savas mašīnas tapšanu.

Nikels, savukārt, no ārzemju darbiem atgriezās pirms nedēļas un pieteikumu atsūtīja jau pēc noteiktā termiņa. Ja nedēļas nogalē kā sniegs jūnijā neuzradīsies vēl kāds, Jānis būs vienīgais, kurš sezonu sāks bez laika kontroles kavēta pieteikuma dēļ.

2000 Super: Cāļi saskaitījās pavasarī

Jau ziemā, galvā sakopojot baumas un sajūtas, radās doma, ka 2000 Super klasei ar kvoruma problēmām posmos nevajadzētu mocīties. Un re – 19 pieteikumu! Turklāt dažs vēl palika mājās, nepaspējot sagatavoties čempionāta startam (Andis Ūtēns, Sandis Žebeks, vēl pa kādam).

Ja par favorītiem, tad, gribas domāt, tie paši kas pērn – divkārtējais čempions Jānis Miščenko, vicečempions Ritvars Zobens un Juris Spīķis, kuram ir laiks savienot kopā tehnikas izturību un veiksmi braukšanā, lai sasniegtu rezultātus.

Gribas domāt, ja Miščenko pēdējās krosa sacīkstes ir tikai neganta sagadīšanās. Gan rudenī Mūsas posmā, gan ziemā turpat Bauskā viņa Golf II sāpīgi stumdīja betonus. Gribētos cerēt, ka šis nav garākas neveiksmju sērijas sākums. Sportā mēdz gadīties, ka ilgstoši vadībā bijušam sportistam pēkšņi pazūd jebkura veida veiksme. Tomēr gribētos Jāni redzēt pilnvērtīgā cīņā par trešo titulu.

Būs interesanti skatīties, ko jaunajā klases ērā izpildīs Normunds Krūze, Lauris Roberts, Ainārs Kenigsbergs, Gints Astrauskis – viņi var pabojāt nervus līderiem. Tomēr lielu interesi izraisa debitanti Endijs Skolmeistars, Zigmunds Vāne un Mārtiņš Starks. Skolmeistars ticis pie spēcīgās Jāņa Berķa Ford Fiesta, kas pārdošanas brīdī neesot zaudējusi īpaši daudz no savas tehniskās varenības.

Braucēju un iespējamo rezultātu kombināciju ir tik daudz, ka visus vienā rakstā neapskatīsi, lai runā svētdienas rezultāti.

Tomēr gandarījums par spēcīgo dalībnieku skaitu ir milzīgs!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv