Autokross: Borševskis: “Open 4500 sevi jāpierāda!”

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
04.05.2017
19:10

Open 4500 klase Latvijas kausa pirmajā posmā atstāja rūgtuma piegaršu mazā dalībnieku skaita dēļ, taču arī trijatā cīņa nebija bezcerīga. Lielā mērā tāpēc, ka šķietami pārliecinošo favorītu Jāni Borševski kvalifikācijā prata uzveikt Jānis Veģeris. Borševskis atzīmē, ka cīņa bija aizraujoša, taču klasei sevi jāpierāda nākamajos posmos dalībnieku skaita ziņā.

Pirms cīņas Smiltenē svētdienas rītā Jānis sacīja: “Man ir ļoti svarīgi, lai klasē ir dalībnieki un cīņa. Sapulcē decembrī bija tik liels braucēju skaits, bet šodien esam trīs. Es neesmu ar mieru trijatā vizināties visu sezonu, ja braucēji nenāks klāt, diez vai startēšu. Vecpils posmam jāparāda, vai būs vēl braucēji. Par Smiltenē gaidāmo cīņu varu teikt – kvalifikācijā būšu piesardzīgs, jo jāatjauno iemaņas. Šajā krēslā sēžu pirmo reizi kopš 2015. gada pēdējā posma. Redzēsim, kā ies.”

Sākotnēji šķita, ka Borševskis pārliecinoši pilda pats savu uzdevumu – braukt piesardzīgi. Taču ar katru nākamo braucienu radās sajūta, ka Jānis ir mazāk piesardzīgs, drīzāk ļoti bīstams izrādījies otrs Jānis, Veģeris. Trešās kvalifikācijas beigu daļā Borševskim izdevās valmierieti apdzīt un uzvarēt, taču pirms fināla sajūta palika ļoti divdomīga. Finālā Veģeris tik tiešām uzvarēja startā un, lai arī Borševska mašīna ierēcās skaļāk nekā priekšbraucienos, iznākums varēja būt neprognozēts. Taču Veģeris drīz izlidoja no trajektorijas, lādēšanas problēmu dēļ palika lēns līdz izstājās. Borševskis palika viens, kā rezultātā finiša karogu saņēma jau pēc ceturtā apļa (klases trešais braucējs Armands Plūme finālā nevarēja izbraukt uz starta tehnikas problēmu dēļ).

“Zini, fināls varēja būt pat ļoti interesants! Jāņa Veģera mašīna ir ātra, taisnēs viņš lidoja prom no manis,” saka Borševskis. “Savukārt līkumos šajā trasē šodien bija grūti apdzīt. Ja viņam nebūtu likstas ar mašīnu, būtu pamatīgi jācīnās. Kad tiku viņam garām, nezināju, ka viņš ir pametis trasi, tikai zināju, ka esmu pamatīgi atrāvies, jo uz brīdi redzēju viņu trases otrā pusē. Mūsu bija maz, bet bija interesanti.”

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv