Autokross: Debitanti daudzsološi!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
04.05.2017
20:20

Latvijas čempionāta pirmajā posmā Smiltenē uz starta stājās 11 debitanti – septiņi salonautomobiļu klasēs, vēl četri bērnu Mini bagiju klasē. Kopumā pirmā LČ posma veicējiem sniegums cienījams – pat viena uzvara un divi pjedestāli.

Par veiksmīgāko debitantu jāuzskata Mini bagiju klases uzvarētāju Daugirdu Dungvecki, kurš lielā, 13 dalībnieku konkurencē prata sasniegt uzvaru savā pirmajā Latvijas čempionāta klasē.

Ar pjedestālu sacīksti noslēdza arī 1600 klasē startējušais Uldis Valters. Šogad pārņēmis no dēla Krista startēšanu čempionātā, Uldis izdzīvoja visai smagās pieredzējušo klases meistaru cīņās par pjedestālu, gūstot trešo vietu. Jāatzīst, ka situāciju izmantošana savā labā abiem Valteriem ir visai raksturīga – Krists pērn šādā veidā guva ne tikai posma, bet pat visa seriāla medaļu Baltijas čempionātā.

Par pjedestāla ieguvēju jāuzskata arī Open 4500 klases trešās vietas ieguvēju Armandu Plūmi. Tiesa, pozīciju nebija grūti iegūt trīs dalībnieku cīņā, turklāt finālā pat neizdevās startēt tehnikas problēmu dēļ. Šos faktus Armands arī objektīvi apzinās, un ar zināmu mulsumu uztvēra ziņu, ka apbalvošanas pasākums attiecas arī uz viņu. Tomēr godalga pelnīta kaut no tās pozīcijas, ka pārējie konkurenti neatbrauca, kas nemaz nav Plūmes un abu klasē startējušo Jāņu – Borševska un Veģera – vaina.

Lielisku un, galvenais, stabilu cīņu aizvadīja VAZ Klasika klases braucējs Armands Ķēniņš. Dienas laikā droši plosījies pa klases braucēju kolonnas vidu, finālā Armandam pietika prasmes un izturības tikt līdz finišam, gūstot ceturto vietu. Būs interesanti vērot viņa progresu sezonas laikā.

Vēl viens, kura progress varētu būt vērošanas vērts, būs Edgars Zīverts B600 bagiju klasē. Jau šobrīd tendences dienas gaitā rādīja progresu. Finālā Edgars piektais, taču lielu daļu brauciena viņš cīnījās pat par pjedestālu. Pagaidām pietrūka pieredzes cīņā ar klases speciālistiem, taču ar ātrumu viss kārtībā.

Statistiski nākamais no debitantiem ir Mini braucējs Jānis Kozlovskis. Juniors sāka nedaudz minstinoties pirmajā braucienā, taču ar katru nākamo cīņu Jānis uzlaboja sniegumu, brīžiem tuvojoties pat top-6 pozīcijām. Finālā astotā vieta. Vērojot, kā brīžiem jaunieša bagija priekšējie riteņi agresīvi metas līkumu smilšu sanesumā, stils šķita pazīstams un skaidrs.

Jāatzīmē Igaunijas sportisti 2000 Super klasē, kuri abi – gan Tomass Soe, gan Indreks Ilvess tika finālā, kas šajā posmā ne tuvu nebija viegls uzdevums. Abi arī aizvadīja spožas savstarpējās cīņas. Soe gan sen vairs nav uzskatāms par Latvijas čempionāta debitantu, toties Ilvess gan. Indreks sasniedza finišu fināla devītajā vietā.

Mini bagiju klasē 12. vietu debijas sacīkstē guva lietuviešu meitene Lēja Vareikaite. Laiks mācību procesam, nebija tā, ka viņa bezcerīgi riņķotu tālu no pārējiem.

Mazāk veiksmes abiem 2000 Super klases latviešu debitantiem Didzim Mirošņikam un Ģirtam Kuzmanim. Šķietami abi visu darīja pareizi, taču no B fināla ārā tikt neizdevās. Didzis sacīksti noslēdza B fināla ceturtajā vietā, bet Ģirtam neizdevās tikt līdz B fināla startam, jo beidzot bija beigušies pusmasu krājumi.

Varbūt pat dēvējams par mīlīgu negadījumu ir jaunākā Mini bagiju klases dalībnieka Emīla Slokas starts viņa pirmajā sacīkstē. Četrus gadus vecais braucējs šķita pavisam gatavs cīņām vēl iepriekšējā vakarā. Tomēr Smiltenes sacensību uzlādētā atmosfēra pagaidām lika aprobežoties ar atklāšanas parādi, braukšanai vēl jānobriest. Ņemot vērā, ka bagijs komandas rīcībā nonāca tikai pāris dienu pirms sacensībām, jaunietim notiekošais varētu likties pietiekami šokējoši. Atzinība vecākiem, kuri neizvēlējās par katru cenu spiest Emīlu braukt – pienāks īstais brīdis!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv