Autokross: Eiropas autokross nākamgad tikai piecās valstīs

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
19.11.2014
16:48

Eiropas autokrosa čempionāta neoficiālajā kalendārā šobrīd iekļauti astoņi posmi – divi Vācijā, divi Čehijā, divi Francijā un pa vienam Itālijā un Ungārijā. Šis ir viens no īsākajiem EČ kalendāriem pēdējos gados. Diemžēl pirmo reizi brīvās Latvijas laikā ar bez Mūsas posma.

Eiropas čempionāta kalendārs un nolikums vēl jāapstiprina FIA Motoru sporta padomē, taču iezīmes ir nonākušas dienasgaismā.

Čempionāta norisē paredzētas vēsturiskas izmaiņas – arī autokross pāriet uz pusfinālu sistēmu, tuvinoties šobrīd rallijkrosā izmantotajām sistēmām. Pašlaik informācija par jauno nolikumu atšķiras, taču viena no ticamākajām versijām ir, ka pēc kvalifikācijām pirmie 20 dalībnieki nonāk pusfinālos, kur katrs desmitnieks cīnās par top-5 pozīcijām, abu pusfinālu top-5 nonāk A finālā. Čempionāta punktus saņem visi pusfinālisti, papildu punkti par rezultātiem A finālā. C un B fināli līdz ar to pazūd. Taču, kamēr nolikums nav publicēts, šo, un jebkuru citu versiju jāuzskata par neoficiālu.

Atgriežoties pie kalendāra tēmas: seriāls sāksies maija pirmajā pusē Vācijā, bet noslēgsies septembra vidū Francijā. Seriālā ir tikai astoņi posmi, turklāt tikai piecas valstis, kas ir visai nebijis rādītājs šim čempionātam. Šķietami uzburtā organizatoru konkurence čempionāta iekšienē nav tik mežonīga, ja reiz, izkrītot Mūsai, nav neviena, kas šo posmu varētu aizņemt. Vēl vairāk, vismaz pret pāris EČ trasēm, kuras iekļautas nākamā gada kalendārā, ir sena sportistu nepatika, tomēr arī šīs trases saglabājušas vietu čempionātā.

Latvijas sportistiem, no otras puses, īsāks kalendārs varētu būt izdevīgāks – mazāk posmu, līdz ar to reālāka ir visas sezonas sacīkšu apmeklēšana.

Provizoriskais Eiropas autokrosa čempionāta 2015. gada kalendārs

1. posms: 9.-10. maijs, Zēlova, Vācija

2. posms: 27.-28. jūnijs, Mačenberga, Vācija

3. posms: 4.-5. jūlijs, Novapaka, Čehija

4. posms: 18.-19. jūlijs, Senžorza de Montegu, Francija

5. posms: 25.-26. jūlijs, Madžora, Itālija

6. posms: 15.-16. augusts, Njirada, Ungārija

7. posms: 22.-23. augusts, Pržerova, Čehija

8. posms: 12.-13. septembris, Sentiņī de Vēra

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv