Autokross: Jānis Kozlovskis: “Uzvaru gandrīz pazaudēju!”

Viesturs Saukāns  04.05.2017 18:00 0

Open 2500 klases Latvijas čempionāts sākās ar nelielu pārsteigumu – uzvaru guva Jānis Kozlovskis, aiz sevis atstājot vienu no galvenajiem favorītiem Intu Jeršovu. Taču panākums varēja arī izslīdēt no rokām fināla pēdējo apļu kļūdas dēļ.

Smiltenes posms Kozlovskim nebija viegla pastaiga, jo nemitīgi bija jāaizvada duelis ar Jeršovu, turklāt nestartēšana pēdējā kvalifikācijā tehnisku problēmu dēļ aizsvieda Jāni uz astoto starta vietu finālā – pēdējo no visiem startējušajiem. Tomēr fināla starts izdevās veiksmīgs – Kozlovskis starta taisnē izspruka cauri visam konkurentu pulkam, līdz pirmajā līkumā atdūrās Inta Jeršova mašīnas durvīs. Tā kā tajā brīdī praktiski visi brauciena dalībnieki iekļuva masveida avārijā, bet abi līderi – Jeršovs un Kozlovskis – tika prom visātrāk, favorīti bija zināmi. Atlika noskaidrot secību, kādā viņi finišēs. Kozlovskis drīz apdzina Jeršovu un tuvojās uzvarai. Taču skatītājiem palika neredzama viena nianse, kas varēja sarūpēt arī citus rezultātus. “Brauciena divas trešdaļas gāja kā pa notīm,” saka Jānis. Izdevās labs starts un, lai arī pirmajā līkumā visi sakritām kaudzē, vienīgais, kurš varētu būt nedaudz dusmīgs, ir Ints, jo trāpīju viņa mašīnas durvīs. Turpinājumā tiku viņam garām un viss likās sakārtots. Taču vienā no pēdējiem apļiem trases tālākajā līkumā, kuru skatītāji mazāk redz, trāpīju stāvošā Kristapa Ašmaņa mašīnā. No sitiena sabojāju stūres iekārtu un mašīna kļuva visai grūti vadāma. Cīnoties pats ar savu braukšanu sapratu, ka arī Jeršovs ir kļuvis ļoti aktīvs. Pēdējie apļi bija ļoti, ļoti sarežģīti, daudz grūtāki nekā no malas varbūt izskatījās!”

Open 2500 klases cīņa dienas gaitā šķita atslābstam. Līdz ar galvenā favorīta Laura Unāma tehnikas problēmām pazuda daļa cīņas par līderpozīcijām, nepalīdzēja arī Inta Jeršova tehnikas “rezerves variants” – uz šo posmu, nepaspējot sagatavot kaujas dzinēju, mašīnā iemontēta rezerves versija. Tomēr fināls izdevās pārsteigumiem pilns. “Finālā pirmā līkuma sastrēgums sagrieza visu kājām gaisā. Bija interesanti redzēt, ka Jānis Dreimanis, kuru fināla beigu daļā ķērām par apli, galu galā kāpa uz goda pjedestāla. Žēl Ašmaņa un Rusmaņa, kuriem šī bija izcila iespēja sarūpēt sev pjedestālu! Taču lieliski, ka varam būt interesanti skatītājiem!”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Autocross.lv radošā pauze uz nenoteiktu laiku ***