Autokross: Klases ar zināmiem čempioniem?

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
24.08.2012
12:58

Sporta dievi, protams, mēdz būt ar humora izjūtu, tomēr lielā mērā šķiet, ka svētdien Smiltenē uzzināsim dažus šīs sezonas kopvērtējuma uzvarētājus salonautomobiļu klasēs. 1600, 2000 Super un VAZ Klasika līderi ir formālā attālumā līdz panākumiem.

Skaidrs, ka atceltā Priekules sacīkste bija izdevīga klašu pārliecinošajiem līderiem. Nešaubos ne mirkli, ka Reinis Lilienšteins (1600), Jānis Miščenko (2000 Super) un Imants Kolomenskis (VAZ Klasika) labprātāk vēlētos uzzināt, ar ko Priekules posms beigtos, tomēr situācija diktēja zināmo iznākumu. Tāpat šķiet visai skaidrs, ka šā gada eksperiments – bonusu punktu sistēma – sevi neattaisno, jo pārāk ātri viss ir pārāk skaidrs.

Par matemātiku un spēku samēriem vienmēr var diskutēt un, vairāk, šķiet, jāpiekrīt viedoklim, ka, piemēram, Lilienšteins tāpat uzvarētu, jautājums tikai, kad tas notiktu un cik nervozā cīņā. Līdzšinējā viņa sezona šķiet kā viegla pastaiga – kaudze ar punktiem gan kvalifikācijās, gan finālos. Bez bonusu sistēmas Reinim būtu 45 (šobrīd 65), bet tuvākajam sekotājam Ritvaram Zobenam – 24 (šobrīd 28). Pārsvars vienalga pietiekami iespaidīgs, tomēr bonusi to vēl vairāk pastiprina. No otras puses, bonusi atsevišķos gadījumos arī palielina intrigu, piemēram, Open, CK 125, utt. Diskutējami, tomēr Lilienšteina piemērs ir pārāk graujošs – viņš jau sezonas vidū Priekulē varēja būt čempions. Un, galu galā, ja bonusi lielā mērā neuzlabo intrigu, tad no tiem jāatsakās kaut tāpēc, lai punktu skaitīšana būtu vienkāršāka.

Lilienšteinam 1600 klasē, tātad, 65 punkti, tuvākajam sekotājam Zobenam – 28. Tas nozīmē, ka Reinim Smiltenē pietiek ar septiņiem punktiem. Tos var gūt, piemēram, uzvarot visās trīs kvalifikācijās (6 punkti), plus viens punkts par A fināla pirmo starta vietu. Jau uz finālu Lilienšteins var ierasties kā divkārtējs Latvijas čempions. Kombinācijas, kā gūt septiņus punktus, ir daudz. Un, patiesībā, rēķināšanu sarežģī arī fakts, ka, Lilienšteinam gūstot katru bonusa punktu samazinās Zobena iespējamo punktu maksimums, līdz ar to, faktiski, titula noskaidrošanas brīdis būs jākonstatē dienas gaitā.

Līdzīga situācija arī 2000 Super klasē, ar piebildi, ka ātruma ziņā līderis nav tik viennozīmīgi pārāks pār sekotājiem kā 1600 klasē. Jānis Miščenko lieliski pastrādājis, sakrājot 58 punktus, kamēr Juri Spīķi vajājušas neveiksmes un viņa rīcībā ir 35 punkti. Abi ir spēkos ļoti līdzīgi, un var kārtējo reizi nolādēt neveiksmīgo Priekules incidentu, pirms kura viss veidojās līdzjutējiem intriģējoši. Miščenko pirmajā kvalifikācijā nonāca braucēju rindas vidū, tikai pēdējā aplī izraujot ceturto vietu. Savukārt Spīķis lidoja raķetes ātrumā un šķita todien neuzvarams. Tas būtu bijis interesants lūzums čempionātā. Tagad jāiztiek ar to intrigu, kas būs atlikušajos divos posmos. Skaidrs, ka, ja Miščenko svētdien gūs vairāk punktus nekā Spīķis, vai vismaz tuvu tam pašam skaitam, čempions ir zināms. Tomēr, ja Juris savāks visus 22 punktus, Jāņa rīcībā būs, maksimums, 15 punktu (12+1+1+1), intriga pārcelsies uz Bausku. Un tur, lielajā barā, kopā ar lietuviešiem ar igauņiem, rezultātu rosols var izrādīties pārāk raibs…

VAZ klasika klases kausā situācija ir tuvāka 1600 scenārijam – ir viens pārliecinošs līderis, kuram, šķiet, tikai formāli jāsakārto uzvara. Imanta Kolomenska pārsvars pār tuvāko sekotāju Ediju Zimzu ir 26 punkti pie viena posma 22 punktu maksimuma. Daudz un pietiekami, lai jau Smiltenē viss būtu skaidrs.

Starp citu, Autocross.lv savā tiešsaistes ziņošanā svētdien centīsies sekot līdzi ne tikai trases cīņai, bet arī kopvērtējumam, tāpēc pat tie, kuri sacīksti vēros klātienē, var mēģināt informāciju izķert ar telefonos sasniedzamā Interneta palīdzību. Autocross.lv, starp citu, ir jauna mobilā lapas versija. Diemžēl nav pārliecības, vai šādus aprēķinus veiks sacensību informators, tāpēc negarantēju čempionu uzzināšanu bez papildu rakšanās elektroniskajās ierīcēs.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv