Autokross: Kozlovskis un Zemnieks uz pjedestāla Pluņģē, latvieši izgāž Baltijas kausu

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
17.08.2019
21:49
Lietuvas Mini bagiju klasē uz pjedestāla D.Dungveckis, L.Vareikaite, J.Kozlovskis

Lietuvā, Pluņģē aizvadīts Lietuvas autokrosa čempionāta kārtējais posms, kura ietvaros notika arī Baltijas kausa ieskaites sacīkstes Open 4500 un Buggy 1600 klasē. Lietuvas ieskaitē latviešiem pjedestāli, bet Baltijas cīņas bez mūsu sportistiem.

Lietuvas čempionāta Mini bagiju klasē šosezon ierasti neprognozējamā cīņā Jānis Kozlovskis juniors guva trešo vietu aiz Daugirda Dungvecka un lieliski startējušās Lējas Vareikaites. Emīls Mirošņiks sarežģītā cīņā sešu dalībnieku konkurencē sasniedza ceturto vietu.

Junior 1000 klasē vienīgais Latvijas pārstāvis Dainis Zemnieks pēc rezervēta cīņas sākuma finālbraucienā guva trešo vietu, piekāpjoties Rītim Gurklim un Valdam Mikužim, bet aiz sevis atstājot divus Mini bagiju klases absolventus Skaisti Prašukaiti un Normantu Lepši.

Šī sacīkste bija arī Baltijas kausa posms Buggy 1600 un Open 4500 klasē. Nevienā no tām nebija neviena Latvijas sportista. Bagiju gadījumā tas nozīmēja uzvaras sadali starp lietuviešiem un igauņiem, savukārt līdzšinējos gados Latvijā tik auklētajā Open 4500 klasē startēja tikai Lietuvas braucēji. Šādai statistikai, šķiet, vajadzētu noslēgt jebkādu diskusiju par šīs klases uzturēšanu Latvijas sacensību seriālos – ja nav, tad nav.

Buggy 1600 klasē lieliskā desmit braucēju konkurencē uzvaru guva Tomass Zavarskis, aiz sevis atstājot igauni Janaru Kadaku un citu lietuvieti Andriusu Lugausku. Dienas gaitā favorīta lomā bija Tautvids Urba, taču finālbraucienā viņš izstājās, gūstot devīto vietu.

Open 4500 klasē uzvaru sasniedza Darijuss Tamašausks, aiz sevis atstājot Steponu Jančauski un Pauļu Šniuku.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv