Autokross: Krosa komisijas kausa līderiem smaga sacīkste

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
07.06.2013
11:37

Pirmo reizi LAF Krosa komisijas autokrosa kausa līderi Andis Kļava un Jānis Dreimanis palika bez pjedestāla pozīcijām: Andis guva ceturto vietu, bet Jānis – piekto. Kā noprotams, abu rezultāts lielākoties veidojās tehnikas problēmu dēļ. Tikmēr Inta Jeršova uzvara ievedusi ātro pilotu trijniekā un šķiet, ka tieši šie dalībnieki atlikušajos trīs posmos sadalīs Krosa komisijas kausa vadošās pozīcijas.

Pēc Anda Kļavas, Jāņa Kozlovska un Edvīna Strēļa uzvarām pirmajos ziemas posmos sekoja trīs Jeršova panākumi, kā rezultātā Ints strauji pakāpies kopvērtējumā.

Tomēr kopumā LAF Krosa komisijas kauss pilda savu pamata funkciju – atbraukt uz trasi, atpūsties, par salīdzinoši zemām izmaksām gūstot iespēju izbraukties pēc sirds patikas. Interesanti, ka krosa kauss šādā režīmā līdz šim sarūpējis minimālas problēmas sportistu braukšanas kultūras ziņā – cīņas ir principiālas, taču nepārkāpj korektuma robežas. Ir sajūta, ka vīri tik tiešām pulcējas atpūtai.

Brenguļos bez minētajiem kopvērtējuma līderiem jāatzīmē gan Eduarda Iesalnieka cīņasspars, gan Nila Bernāna progress, gan Andra Ozoliņa lieliskā turēšana līdzi šķietami nopietnākai tehnikai.

Bernāns, kurš joprojām atzīst, ka tikai mācās krosa braukšanu, Brenguļu dienā „izauga” dažu stundu laikā un pirmā brauciena rezultāti nebija salīdzināmi ar pēdējiem startiem – ātrums auga acīmredzami. Savukārt Ozoliņš, kurš sacīksti izmantoja kā treniņu, nebija „kaut kāds čalis ar žiguli”, viņš bija nopietns spēlētājs, kurš attiecīgā situācijā varēja izmantot iespēju. Situācija neizveidojās un Andris finišā sestais, taču šoreiz rezultāts noniecina sniegumu.

LAF Krosa komisijas kauss turpina tālāk! Būs interesanta nedēļas nogale Vecpilī – sestdien Latvijas čempionāta cīņas, bet nākamajā dienā spēkosies kausa izcīņas dalībnieki. Nebaidieties no divu dienu cīņas, būs interesanti!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv