Autokross: Vilkičos uzvara Ervinam Grencim

Viesturs Saukāns  05.08.2012 09:49 15

Svētdien Lietuvā, Vilkiču trasē norisinās Baltijas bagiju Buggy 1600 klases 3. posms. Uz starta septiņi dalībnieki, arī Latvijas braucēji Dāvis Aupe, Ervins Grencis un Jānis Ščerbickis.

Dienas gaitā vadošie sportisti bija Ervins Grencis, Dāvis Aupe un Kristjans Rajamē, kuru cīņa ar katru braucienu kļuva arvien saspringtāka. A finālā Grencim uzvara, Rajamē otrais, bet kopvērtējuma līdzšinējais līderis Aupe – trešais.

 • Fans

  Pēc pirmā zajezda Dāvis pirmais, Grencis otrais, Rājamē trešais.

  Super gonka, ideāla trase, organizācija super! Cepuri nost. Lietuvas Bauska.

 • Fans

  Pēc otrā zajezda mans Grencis beidzot pirmais, Rājamē otrais, Dāvis trešais.

 • Kristaps VAZ #8

  Kā Ščerbickim?

 • Fans

  Trešajā zajezdā Grencis pirmais, Kurs otrais, Rājamē trešais. Dāvim tehnikas problēma, zajezds malā. Nelielas intrigas par it kā Grenča falšstartu, ai, sīkumi.
  :-D

 • Fans

  Neko. Normāli. Finālā Grencis pirmais, Rājamē otrais, Dāvis trešais. Grencis smuki visu sakārtoja, malacis!

  Gonka super, trase Eiropas čempionāta cienīga.

 • lielais

  ļ.c un a.g. Fana kungs.necenties tik traki,tāpat nevienam stipri Grencis neintresē, un ja vēl nevari būt objektivs tad labak neko neraksti. Ne par falšstartu ne par to kā Dāvi izsita malā. Laikam jau uz Mūsu bagisti savāksies un tomēr lems vai Grencis viens skaisti ,ātri un bez rupjībām riņķos vai visi pārējie brauks bez viņa kamēr iemācisies korekti braukt. :-))

  • Fans

   Sveiks, Lielais! Lai Tev jauka un ražīga nedēļa!
   ;-)

   Nedaudz par tēmu, žāvājoties pie kamīna. Pirmkārt, trasē bija sūdīgs interneta pārklājums, tāpēc tikai konstatēju plikus faktus. Otrkārt, ja Tev atkal ir kāda sāpe, droši padalies, šeit ir tā iespēja.
   :-D

   Par falšstartu. Cik zinu, neviens falšstarts netika konstatēts, līdz ar to tēma slēgta. Vai Tu tomēr vēlies apšaubīt trases iekārtu tehnisko nodrošinājumu?
   :-D

   Un kurš Tavu Dāvi izsita malā? Vienā zajezdā starta taisnē Grencis nedaudz pieskārās Dāvim, Davis palika malā? Jūs uz ralliju atbraucāt vai uz autokrosu?
   :chic:

   Es saprotu, ka Tev grūti pieņemt, ka Tavs Dāvis nepaņēma Lietuvas gonku, un Grencis smuki sakārtoja gonku, bet centies būt objektīvs, ja Dāvis kādreiz nav pirmais, tad vaina vienmēr nav jāmeklē priekšā braucošajos draiveros.
   ;-)

   Starp citu, ja jau Tev tik lielas un pamatotas pretenzijas, cik protestus par Grenci iesniedzi?

   Trenniņš, zēni, un pieredze. + taktika. Tā nāks ar laiku. Nevar jau ielēkt autokrosā, pabraukt pāris gadus, un gribēt apbraukt titulēto Grenci. Varu Tev nosūtīt Grenča titulu sarakstu, varbūt tad beidzot sapratīsi, ka pieredze ir neatņemama sastāvdaļa krosā. Bet tā, attā!
   ;)

   • Kostiks

    Lielais gonkā nebija, bet sāpe tāpat, droš` ka ir… domāju ka viņš domāja to kontaktu uzreiz līdz kādi 10m pēc starta līnijas otraja braucienā, kad Ervīns sita Dāvi bortā. Arī man tas napika, ja jau izcēli startu nafig vēl jaklapē, mūc prom un rādi meistarību, kuras viennozīmīgi viņam netrūkst… žēl, bet pa visu sezonu naidnieku Ervīns ir ieguvis daudz( lietuvā vēl vietējo vienu – kad finalā arī izdarīja to pašu ko priekšbraucienos ar dāvi) un man ir pamatotas aizdomas, ka pēdējā posma būs daudz gribētaju atriebties, kas nav īsti sportiski, bet par tādām nevar nosaukt arī vairākas epizodes, kuras jau ir skaļi izskanējušas iepriekš… sajūta braucēju vidū tāda, ja nevar tiesneši, tad izdarīs paši.
    Par falšsatru – tiesnesis redzēja, redzēja arī līnijtiesnesis(viens no tiekm, kuri stāv katrs pie savas līnijas starta laukumā), bet tā kā aparatūra nenostrādāja, tie nepieņema lēmumu apturēt braucienu, kaut gan , baltijā vienkāršak vis notiek +15sek un viss – tas nebija saprotams, nu nekādi, kāpēc tik krasu pārkapumu atstāja novārtā.

    Pārējais gan bija foršī- laiciņš, trase vis bija OK!

    P.S. Un kurš ir zinoš jautājumā, lai pakomentē, varbūt titulētais un pieredzējušais Ervīns(viņam tas labi jāzin- tik gadi nobraukti) pats, lai pastāsta- kā īsti ir ar to startēšanu un to trajektorijas apzinātu mainišanu, cik metri(ja vispār tādi ir) pēc stratēšanas var krasi mainīt trajektoriju?

    p.s.s. Jāatdzīst ka šītik lēnu braucot un turot visu vilcieniņu aiz sevis, ir jamāk tā uzvarēt, tur noteikti pieredze vajadzīga :D
    Probabl lēnakais šī gada uzvarētājis Baltic CUPā.

    • Fans

     Kostik, Tu esi reāli sakarīgs čalis, bet ir pāris lietas.

     Kāpēc Jums vienmēr jāatrod kāds vainīgais? Kā jau minēju iepriekš, šis ir autokross, kur vienā trasē vienlaicīgi dodas vairāki sportisti. Kā Jūs esat iedomājušies Dāvi kādreiz palaist Eiropā, tur šādas sīkas pieskaršanās pēc starta vai pirmajā līkumā ir katrā braucienā, standarts. + runas par kaut kādu mistisko falšstartu vispār neiztur nekādu kritiku. Tas, ka Grencis pirmais atlaiž sajūga pedāli un spolē uz vietas, kamēr vēl nav iededzies luksafors, nav falšstarts, zēni. Tā arī tā pieredze, par kuru es runāju. Jums ir lieliska iespēja skatīties un mācīties, turklāt, bez maksas.
     :-D

     Jums pašiem neapnīk činkstēt pēc katras gonkas? Ir jābrauc!
     ;-)

     p.s. šitik lēnu braukt vilcieniņā aiz Grenča arī ir jāmāk. Kā skolas solā, visi paklausīgi un rindiņā. Smuki, man patika.
     :-D

     • Kostiks

      Ir jau ok, nav jau čīkstēšana pēc katras gonkas :). Eiropas stratā uzreiz ta neraujās virsū, pirms pirmā līkuma gan, jo tad to drīkst darīt. bet par to spolēšanu spolēšanu pirms starta… nu nezinu -> es runāju ar starta tiesnesi(vai vienu no viņiem, kas tur pēc pakāpes viņš bija nezinu)- čalītis, kas agrāk brauca ar sarkano bagi, kas tagad Remeikim- viņš teica ka bija, citi arī teica ka bija, bet viņi nezinaja, ka +15 sek. vienkāršī jāpieliek pie laika, viņi nodomaja, ka pārak ilgi vilcinajās un laicīgi neapturēja braucienu, kā tas ir pēc viņu noteikumiem. :) veiksmīga sagadīšanās paglāba… (uzdāvinati 2 punkti +1 par vinnētu kvalifikāciju)… ai, da labi…

      Bauskā būs superīga gonka, solās sabraukt daudzi, cerams, ka mūsējie eiropieši arī papildinās starta laukumu!!!

     • Pēteris

      “Kā Jūs esat iedomājušies Dāvi kādreiz palaist Eiropā”

      Dāvis Eiropā, manuprāt, jau ir pabraucis vairāk nekā Ervins. Un neņemšos vienbalsīgi spriest, bet sanāca viņam tur arī labāk nekā Ervinam.

    • Fans

     p.p.s. Kostik, ja jau Grencis bija tik lēns, ko tad Jūsējais Dāvis nemēģināja viņu apdzīt?
     :-D

     • Kostiks

      pačukstēšu- visu dienu bremži bija tikai pirmo pusapli, pēc tam vispār nebija- beigās(finalā) vēl gāze iesprūda(nejau pilna, bet pārslēgties problemātiskāk) :) … bez bremzhu un sudīgi slēzoties grūti krustot trajektorijas :(
      da ir ok… savedīs sapucēs un septembrī uz skolu (lasīt Bausku)

    • Kostiks

     atradu atbildi uz savu jautajumu, un īstenība soda mērs diezgan skarbs iespējams 16.2.5 Ja startā kāds no sportistiem tīši izraisa incidentu vai nobloķē trasi, un tāpēc brauciens ir jāaptur un jāatkārto, tad komisāri ir tiesīgi lemt par sportista izslēgšanu no brauciena.

 • ropazi

  uzvareetaajus skataas finshaa,Grencis malacis,tas ir kross un kontaktu ciinas ir un buus,ja nepatiik jaabrauc rallijs,tiesi taa kaa es to daru!!!krosaa uzvareetaaju nosaka to kas pirmais finishaa,kaa tas tiek izdariits tas jau ir katra pasa zinaa,niideek ka grencis izstumj no trases un ka vins ir pirmais,to visi maaks,bet pasi nemaak stumdiities taapeec jaameklee vaina citos!!!!jaabrauc tikai un viss

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Spānija, Barselona, 14.04.2018.

Pasaules rallijkrosa čempionāta 1. posms

Eiropas rallijkrosa čempionāta Supercar 1. posms

Eiropas rallijkrosa čempionāta Super 1600 1. posms

Latvijas sportisti:

 

 

x