Autokross: LIVE: (Sv,18:50) Boks – piektais, Kuļikovskis – desmitais!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
25.05.2012
12:23

Nedēļas nogalē sporta kompleksā Mūsa notiek Eiropas autokrosa čempionāta otrais posms. Uz starta seši Latvijas sportisti: Jānis Boks un Juris Kuļikovskis SuperBuggy, Māris Līcis, Ervīns Grencis, Dāvis Aupe, Andris Kuļikovskis Buggy 1600 klasē. Uz starta arī Nacionālā salonauto klase un Beta bagiji.

18:50: Bez Jāņa un Andra finālus izbaudīja vēl tikai Juris Kuļikovskis, startējot SuperBuggy B finālā. Šajā posmā Juris guvis 16. vietu un pirmo punktu savā karjerā šajā klasē. SuperBuggy uzvarētājs – Petrs Bartošs, Buggy 1600 uzvarētājs – francūzis Tomass Anakleto. TouringAutocross pirmais – Tamašs Karai. Junior Buggy – Jakubs Kubičeks. Nacionālajā klasē, kurā startēja visi desmit finālisti, bet finišēja tikai četri, uzvara Jānim Miščenko, sekoja Toms Ziedāns un lietuvietis Giedrjus Stonis. Beta bagiju cīņās līderi Špaks, Duntavs, Henilāns.

18:40: Pēc garas finālu sērijas mums ir divi labi rezultāti: Jānis Boks SuperBuggy klasē 5. vietā, Andris Kuļikovskis it kā pēdējais A finālā, tomēr visa brauciena garumā viņš cītīgi meklēja ceļu garām pērnajam vicečempionam Muzilam, ļoti respektējama pozīcija.

15:30: Noslēgusies trešā kvalifikācija. Boks savā braucienā otrais, Andris Kuļikovskis arī otrais. Kuļikovskis ir A finālā ar septīto starta vietu! Boka klase vēl tiek rēķināta. Grencis sasniedza finišu braucienā, pie veiksmes B finālā. Aupe izstājās pēc nelielas sadursmes. Viņa mašīna palika aiz pirmā tramplīna, bet apli vēlāk tajā ieskrēja brauciena līderis Ondžejs Muzils. Aupe izstājies no tālākajām cīņām. Nacionālajā klasē uzvara Diržininkam, Ločmelis otrais, Miščenko trešais. Beta bagijos uzvar Henilāns, taču laika sods par pāragru startu uzvaru atdod Špakam.

15:00: Vajadzētu būt, ka pēc 2. vietas 3. kvalifikācijā Andris Kuļikovskis ir A finālā!!!

13:25: Noslēgusies otrā kvalifikācijas sērija. Labā ziņa – Andrim Kuļikovskim vēl viena trešā vieta, kas nozīmē, ka viņam ir jau divi top-10 kvalifikācijas rezultāti. Šobrīd uz robežas ar A finālu. Dāvja Aupes cerības uzlabot sniegumu joprojām nepiepildās – atkal pēdējais braucienā, sīvā cīņā ar Rajamē. Viss slikti Grencim – pēc starta viņa priekšā sagriezās Zemans un ar purngalu iedūrās pirmā līkuma iekšmalas apmalē. Tas viss notika tieši Grenča priekšā un Ervīns ietriecās čeha mašīnā, nolaužot piekari. SuperBuggy klasē Boks veiksmīgi sasniedz finišu piektajā vietā. Juris Kuļikovskis brauca piektais, taču palaida priekšā pāris dalībniekus pēdējā aplī, šķiet, vai nu dzesēšanas problēmu, vai jau motora defekta dēļ. Nacionālajā klasē otrā uzvara Ločmelim, Beta bagijos pirmais Špaks.

Sv., 10:00: Labrīt izšķirošajā Mūsas sacīkstes dienā! Saulains laiks, labs noskaņojums. Jāņa Boka komanda atjaunojusi pirmo salūzušo ātrumkārbu un ir gatava startam. Arī pārējie startēt gatavie ir uz strīpas. Juris Kuļikovskis nedaudz satraucies par sava bagija motoru. Vakar jau starta laukumā notrūka dzesēšanas šķidruma viena no caurulēm, kā rezultātā brauciena laikā tika sakarsēts motors. Problēmas ar dzesēšanu ar Andrim Kuļikovskim, kura bagijam vakar visai strauji kāpa temperatūra visos braucienos. Pa nakti šī situācija tika risināta, rezultātu rādīs šīs dienas braucieni. Interesanti, ka Nacionālajā klasē motora defektu novērsusi arī Jura Spīķa komanda, ar Latvijas čempionāta braucēja Mareka Tauriņa palīdzību (aizdeva priekšējo stiklu) uz starta būs arī kūleņotājs Janno Ligurs.

Se., 19:10: Sestdienas cīņas noslēgušās, gan ar labām, gan sliktām ziņām. Labāko rezultātu no Latvijas braucējiem uzrādīja Andris Kuļikovskis, savā grupā sasniedzot trešo vietu, kas nozīmē vietu top-9 pēc pirmās dienas. Dāvis Aupe šajā pašā braucienā finišēja pēdējais, par iemeslu minot nelielus eksperimentus ar ass zobratu – pēc šāda brauciena, kad viņu apdzina arī Baltijas kausa ne spilgtākais braucējs Kristijans Rajamē, Dāvis atgriezīsies pie Smiltenē izmantotās bagija versijas. Ervins Grencis sasniedza finišu ar salauztu priekšējo balstiekārtu, tomēr komanda ir gatava situāciju labot un Ervinam vajadzētu rīt būt uz starta. Māris Līcis, diemžēl, šajā sacīkstē izstājies motora defekta dēļ. Motors tiks demonstēts un sūtīts uz Nīderlandi pārbūvei – motors izturējis faktiski tikai vienu pilnu braucienu Francijā un vairākus abu posmu treniņu apļus – krietni par maz. Jāņa Boka kaujinieciskais sniegums noslēdzās ar ātrumkārbas palikšanu vienā pārnesumā. Šobrīd kārba tiek jaukta ar cerību turpināt cīņu. Kārba aizlienēta no čehu sportista un, pat, ja tā spēs darboties, gadījumā, ja Hanākam viņu savajadzēsies savām vajadzībām, Jānim būs agregāts jāatdod. No abām izmantotajām ātrumkārbām vienu sagatavot nav iespējams, jo tās ir dažādas. Smaga diena mūsējiem. Nacionālās klases pirmajā braucienā uzvara Mārim Ločmelim, sekoja Jānis Miščenko un lietuvietis Giedrjus Stonis. Pirmajā līkumā pēc starta kūleni apmeta Janno Ligurs. Juris Spīķis pēc sitiena pa motora apakšu palicis bez eļļas, kas noslēdzās ar iznīcinātu motoru. Beta bagijos Daniels Špaks pirmais, Everts Henilāns otrais, Alberts Duntavs trešais. Jauks, silts laiks.

Se., 16:30: Noslēgusies laika kontrole. Līcis un Boks pagaidām nav startētāju pulkā. Andris Kuļikovskis sasniedzis devīto vietu, Grencis pakāpies uz 15. vietu, Aupe – 18. pozīcijā. Juris Kuļikovskis SuperBuggy klasē 14. vietā. Šovakar pirmais kvalifikācijas brauciens sāksies 17:00.

Se.,15:35: Norisinās laika kontroles otrā daļa. Pirmajā daļā sliktas ziņas: Bokam ātrumkārbas defekts, Līcim – motora defekts. Tomēr Boka mašīnais ātrumkārbas nomaiņa jau finiša taisnē, par Līča izredzēm arī, cik noprotams, ir zināms optimisms. Labs rezultāts Andrim Kuļikovskim – 6. vieta. Pārējie piezemētāki: Aupe 17. vietā, Grencis 20. pozīcijā, bet Līcis bez rezultāta, lai gan formāli laika kontrole ir sākta. Juris Kuļikovskis lielajā klasē 15. no 17 sportistiem, Boks formāli startējis, bet pēdējais. Dalībnieku skaits klasēs – Buggy 1600 – 24, SuperBuggy – 17, TouringAutocross – 15, Junior Buggy – 11, Nacionālā klase – 11, Beta bagiji – 7. Laiks nedaudz apmācies, bet silts. Ik pa brīdim uzglūn lietus mākoņi, taču pašlaik spējuši nodemonstrēt tikai nelielu mitrumu rīta pusē.

Pk.,19:15: Protams, Mūsā viss notiek – sportistu rinda pie sekretariāta un uz tehnisko komisiju. Daudz labas tehnikas, Guntis Kļaviņš, bagiju pazinējs, atzīst, ka čempionāts tehniski atkal pa gadu paaudzies. No mūsējiem šovakar manīti Dāvis Aupe un Ervīns Grencis.

Pk.,13:20: Autocross.lv no 17:00 plāno būt Mūsā un vērot notiekošo. Šovakar sākas sportistu reģistrācija un tehniskā komisija. Šī būs gara nedēļas nogale! Latvijas līdzjutējiem aicinājums – paņemiet līdzi kaut ko sarkanbaltsarkanu un labi redzamu, citādi tas leišu karogs ik gadu ir pārāk dominējošs! Un, protams, skaļās balsis mūsējo atbalstam!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv