Autokross: Mūsa atklās šā gada Eiropas čempionātu!

Viesturs Saukāns  09.01.2013 12:06 8

  Autokross, Ziņas

Lai arī oficiālajā FIA Eiropas autokrosa čempionāta kalendārā pirmais posms bija paredzēts Francijā, zināms, ka kalendārs tiks mainīts un šā gada čempionātu atklās Latvijas sacīkste.

Pirmā posma Francijā rīkotāji nav laikus veikuši nepieciešamos maksājumus, kā rezultātā Senmartēnas sacīkste maija sākumā ir atcelta, bet par pirmo posmu kļūst Mūsas sacīkste, kas notiks maija beigās. Latvijas posms pirmo reizi EČ vēsturē atklās čempionātu.

Tomēr Francija bez savas sacīkstes nepaliks – citā trasē posms tiks aizvadīts jūlija otrajā pusē. Čempionātā debitēs Senžoržas de Montegū trase.

Vai Latvijas posma nonākšana pirmajā kalendāra ailītē ir laba, vai slikta – diskutējami, ja ir runa par dalībnieku skaitu. Tomēr pēdējos gados sportistiem, kuri cīnās par vadošajām vietām, apzināti neapmeklēt kādu no sacīkstēm vairs nav izdevīgi, līdz ar to līderiem uz starta noteikti jābūt. Iespējams, tas ir izdevīgi Latvijas sportistiem. Līdz šim mūsu braucējiem bija treniņu iespēju trūkums, salīdzinot ar Centrāleiropu vai Eiropas dienvidu daļu, jo, kamēr mums vēl kūst sniegs, siltākās zemēs dzīvojošie sportisti jau aizvadījuši daudzus izmēģinājuma apļus. Šogad, tā kā Eiropas čempionāts sāksies tikai maija beigās, parādās vairākas treniņiem izmantojamas nedēļas.