Autokross: Mūsa publicē Eiropas sacīkstes sastāvu!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
14.05.2012
21:47

Mežonīgā ātrumā tuvojas Eiropas autokrosa čempionāta otrais posms, kas nākamnedēļ norisināsies Latvijā, Mūsas trasē. Noslēdzies oficiālais pieteikumu pieņemšanas termiņš un rīkotāji steidzas informēt par dalībniekiem, kuri dīrās Mūsas apļa segumu.

Par mūsējiem: šobrīd seši, visi bagijos. SuperBuggy cīņām gatavojas Jānis Boks un Juris Kuļikovskis – abu komandām vēl daudz darāmā. Jāatgādina, ka Boks un komanda atkopjas pēc Smiltenē piedzīvotā ugunsgrēka. Buggy 1600 klasē četri mūsējie, visi tādi, kuri visi uzskatāmi par labu rezultātu iespējamiem nesējiem – Māris Līcis, Ervīns Grencis, Andris Kuļikovskis un Dāvis Aupe. Līcim un Grencim būs par ko revanšēties pēc neveiksmīgā Francijas posma, Aupe formāli šobrīd ir Baltijas ātrākais bagiju braucējs pēc uzvaras Smiltenē, bet Kuļikovskim būs sevi jāpierāda pirmajā sacīkstē kopš pagājušās sezonas.

Salonautomašīnu Touring Autocross klasē var notikt unikāls gadījums – Mūsas posmā pirmo reizi var nebūt neviena Latvijas braucēja. Pieteikumos nav ne Alda Zēberga, ne Jāņa Bogdanoviča, kuri pēdējos gados bija „neveiksmīgas vienīgās cerības”, lai gan pārliecinošu „nē!” startam nav pateicis ne viens, ne otrs, vēl var būt pārsteigumi.

Par dalībnieku skaitu klasēs. Bezlatviešu Touring Autocross gatavi cīņai 16 dalībnieki. Sastāvam gan būs smaga cīņa, lai nonāktu līdz Latvijai, jo Francijas posms bija īsta postaža vārgās tehnikas izturības ziņā. A finālā finišu līdera aplī sasniedza tikai divi dalībnieki. Sarakstā esošie uzvārdi nepārsteidz, ar piebildi, ka sevi pierādīt centīsies igauņa Valdura Reinsalu kolektīvs ar pašu Valduru pie stūres vienai Ford Fiesta. Otru pilotēs Andri Ouns, bet pie Škoda Fabia stūres – Jarmo Vosa.

Progresējis dalībnieku skaits Junior Buggy klasē, turklāt pirmajā posmā klupiens gadījās klases bīdītājiem čehiem – uzvaru guva vācietis Kevins Munklers, kurš ir šīs klases debitants (tātad uzvarēja savā pirmajā Eiropas sacīkstē).

Visvairāk – 24 dalībnieki pieteikušies Buggy 1600 klasē, no kuriem, tātad, četri mūsējie, viens igauņu braucējs Kristijans Rajamē. Ja neskaita uz SuperBuggy pārgājušo čempionu Difūru, Bauskā ierindā solās būt visi pērnā gada braucēji no otrās līdz 13. vietai.

21 dalībnieks SuperBuggy klasē, ar pērno top-5 (Štūbe, Hinenkamps, Tureks, Bartošs, Albērss) ierindā. Būs interesanti vērot Buggy 1600 klases nesenā čempiona Ladislava Hanāka startu! Arī krosa vectēvs Jaroslavs Hošeks joprojām kaujā.

Nacionālajai klasei šobrīd pieteikušies 15 dalībnieki. Lai arī bija cerības uz vēl trim lietuviešiem (skatīt pieteikumu sarakstu), viņu, šķiet, nebūs, jo no Lietuvas nav saņemts apstiprinājums šiem pieteikumiem. Bet, pat, ja vairāk neviens nebūs, tāpat būs interesanti, sevišķi, ja A finālā paredzēts pulcēt uz starta visus līdz finālam tikušos (tātad teorētiski arī 15).

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv