Autokross: Online (19:35): LČ starts 29. aprīlī!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
28.04.2012
10:09

2012. gada Latvijas autokrosa čempionāta pirmais posms – 29. aprīlī Smiltenē, Tepera trasē! Deviņas klases. LČ ieskaite: 1600, 2000 Super, Open, B600, D12, CK125, Beta. Latvijas kauss: VAZ Klasika. Baltijas kauss: Buggy1600. Sacensību sākums: 11:30. Šīs lapas apakšpusē provizorisko rezultātu tabulas.

19:35: Tā kā Smiltenē sāk iestāties sasalums, turpmākā informācija vēlāk! :)

19:25: Rezultāti zemāk tabulās! B1600 klasē pārliecinoši pirmais Aupe, bet Grencis skaistā cīņā izrāva otro vietu. Uz pjedestālu pretendēja arī Kurs, taču izstājās un pozīciju atdeva Nūteram. Kuriozs kroskartos – startēja visi četri dalībnieki, no kuriem ar tehnikas problēmām cīnījās Kalniņš, braukdams ievērojami lēnāk. Taču Sproģe taranēja līderi Beļakovu, kā rezultātā pati apmeta kūleni un abi izstājās. Mirkli vēlāk tehnikas problēmas sāka vajāt arī Misiņu un Kalniņš lēnām aizbrauca viņam garām, gūstot uzvaru! Beta bagijos aiz Špaka nākamās pozīcijas Duntavam un Henilānam.

17:20: Sākas A fināli. Špaks uzvar Beta bagijos.

17:10: (papildināts viss teksts) Noslēgusies trešā sērija, lielākā daļa rezultātu zemāk tabulās. Trešās kvalifikācijas braucieni ar drāmu neizcēlās un posmu sāk ievērojami ietekmēt tehnikas defekti un sportistu atbirums. Interesants moments 2000 Super klasē – valdījušie Smilga un Spīķis piedzīvo tehnikas defektus – Smilgam nedarbojas motors, Spīķim, lai arī finišēts otrajā vietā, neliels ugunsgrēks pēc finiša. Abi gan plāno turpināt cīņu. Ziedānam pirmajā aplī nokrīt ritenis, kas nozīmē, ka viņš nekvalificējas A finālam. 1600 klasē Šteinbergam anulē rezultātu, jo mašīna izrādījusies par vieglu. Kļavam, šķiet, ātrumkārbas defekts. Open klasē Kozlovskis neizgāja uz starta, bet dara visu, lai tiktu uz A finālu.B1600 klasē Aupe skaistā cīņā apdzen lielisko igauņu debitantu Nūteru. Igaunis gan zaudē pozīcijas falšstarta soda dēļ. Grencis turpina mocīties ar tehnikas defektiem. Turpinājums gan jaunumiem, gan rezultātiem tuvākajās minūtēs.

15:40: Beigusies otrā kvalifikācija. 1600 klasē atkal pa uzvarai Sileniekam un Lilienšteinam, kopsummā Reinis ir pirmais, Kaspars otrais. Braucienos aiz Lilienšteina Lideris, Šteinbergs, bet aiz Silenieka – Kļava un Skolmeistars. D12 klasē Pindiss izmantoja Leimaņa un Eglīša kontaktus startā un guva uzvaru. Leimanis otrais, Eglītis trešais. 2000 Super klasē Smilga bija vadībā pēc starta, bet viņu apdzina Spīķis un guva savu pirmo brauciena uzvaru. Miščenko trešais, Ziedāns nestartēja. Open klasē atkal startu uzvarēja Jeršovs, taču Kozlovskis un Jerāns atrada veidu, kā tikt līderim garām. Intam jābrauc ar plašākām trajektorijām, līdz ar to paliek brīvas iekšmalas. Kozlovskis izstājās ar pusass defektu.Aiz Jerāna un Jeršova trešais Iesalnieks. Ar nolūzušu balstiekārtu izstājās arī Rusmanis. VAZ klasē līderu posts – Rakuzovs brauca bez ātrumu slēgšanas, bet Kolomenskis izstājās. Uzvara Zimzam, otrais – Maševskis, trešais – Ozoliņš. B1600 klasē uzvara Kuram pēc reālā uzvarētāja Aupes 15 sekunžu soda par pāragru startu. Aiz Kura Nūters un Ščerbickis. Grencis pēc Rajamē iespiešanas apmalē pats izstājās nolūzuša riteņa dēļ. Aupe noslīdējis uz ceturto vietu. B600 klasē Bumbiers pirmais, Baumanis otrais, Zīverts trešais. CK 125 klasē Beļakovs pirmais, Sproģe – otrā, Kalniņš trešais, Misiņš izstājās. Beta bagijos Špaks pirmais, Duntavs otrais, Henilāns – trešais.

14:05: Noslēgusies pirmā kvalifikācijas sērija. Par dienas naglu šobrīd kļuvusi Open klase, kurā Jerāns, Kozlovskis un Jeršovs šobrīd sarūpē izcilu izrādi. Startu izcēla Jeršovs, tomēr Jerāns drīz viņu apdzina. Jeršovs atgrieza pozīciju, bet Jerānu apdzina arī Kozlovskis. Jānis atrada ceļu garām Intam, nonākot vadībā. Raimonds mēģināja atgūt otro vietu, tomēr, lai neietriektos Jeršovam sānos, pārbremzējās un sagriezās, paliekot ceturtais vēl aiz Iesalnieka. Finišā Kozlovskis, Jeršovs, Iesalnieks, Jerāns, Rusmanis un izstājušies – Ansons (pusass, logs), Lajevskis (iespējams, kārba), Sproģis (nestartēja). 2000 Super arī līmenī: Smilga uzņēmās līderpozīciju un sīvā cīņā noturēja to līdz finišam. Pēc zaudēta starta uz otro vietu pacēlās Spīķis, trešais – Miščenko. Ziedāns no cīņas par trešo vietu izstājās pēdējā aplī. Beta bagijos uzvara Špakam, sekoja Henilāns, Duntavs. B600 klasē uzvaru guva Baumanis, tomēr 15 sekunžu sods par pāragru startu atbīdīja Jāni uz ceturto vietu. Uzvara Bumbieram, seko Zīverts, Kabanovs. CK125 trīs startētāji. Uzvara Beļakovam, bet Kalniņš noturēja aiz sevis Misiņu. Sproģe, gluži kā tēvs, izstājušies. Lieliskas cīņas arī B1600. Uzvara Aupem, sekoja Rajamē un Kurs. Vājš sniegums joprojām no Grenča – bagijam trūkst jaudas taisnēs. Centieni to kompensēt ar vēlu bremzēšanu beidzās ar sadursmi ar Ščerbicki. Pēc finiša Rajamē nepaklausīja tiesnešu ieteikumu un uzreiz mēģināja iegriezt dalībnieku parkā. Tajā brīdī viņam virsū uztriecās Eglītis. Tehnika nedaudz bojāta. D12 lieliska izrāde – Grantiņš nonāca vadībā, taču viņu apdzina gan Eglītis, gan Leimanis, gan Pindiss. Leimanis apdzina Eglīti, nonākot vadībā un uzvarot. 1600 vienā grupā uzvara Lilienšteinam, sekoja Kļava un Tauriņš. Skolmeistars pēdējā apļa pēdējā pagriezienā apmeta kūleni. Otrā grupā laba Silenieka un Zobena cīņa – Kaspars pirmais, Ritvars otrais. Lideris trešais. Kopsummā secība – Lilienšteins, Silenieks, Zobens. VAZ klasē uzvara Kolomenskim, sekoja Zimza un Rakuzovs – jaunie braucēji sākotnēji pretojās, tomēr līdzšinējie līderi tika ar “problēmu”galā.

11:50: 2000 Super klasē labākais laiks debijas sacīkstē Jurim Spīķim, pāris desmitdaļas zaudē Ziedāns, seko Smilga, Miščenko, Mūrnieks, Astrauskis, Andersons, Kenigsbergs, Brikmanis.

11:40: Neliela sensācija 1600 klasē – labākais rezultāts Zobenam, 0,2 sekundes piekāpies čempions Lilienšteins, seko pārējie favorīti Silenieks, Kļava, Grīnvalds, Skolmeistars, Lideris, Tauriņš, Balodis, Pūga, Dainis, Nikels un Šteinbergs. Top-12 atrodas 5 sekunžu robežās, vienīgi Šteinbergs zaudē līderim 7 sekundes. Nikelam un Šteinbergam ir motora problēmas.

11:25: Turpinās laika kontroles braucieni. Beta bagijos vadībā Špaks, seko Henilāns, Duntavs, Pūga, Rihters, Aploks. CK125 startēt varēja tikai Beļakovs un Misiņš. Par pusotru sekundi ātrāks Beļakovs. Sproģe un Kalniņš piedzīvo tehnikas problēmas. B600 klasē secība – Baumanis, Bumbiers, Zīverts, Kabanovs, Koivs. B1600: Aupe, Rajamē, Kurs, Nūters, Eglītis, Ščerbickis un Grencis, kuram pirmajā aplī nefunkcionēja dzinējs, bet nākamajos apļos rezultātu neizdevās uzrādīt. Boks šodien tomēr kapitulējis. VAZ Klasika secība: Kolomenskis, Maševskis, Zimza, Ozoliņš, Rakuzovs, Bērziņš, Odiņš, Seņkāns. Nav rezultāta Palēvicam. Open: Jerāns, Jeršovs (starpība 0,4 sekundes), Kozlovskis (2,2 sekundes), Rusmanis, Iesalnieks, Lajevskis, Sproģis. Nav rezultāta Ansonam, tomēr cīņu turpināšot. Pārējo klašu rezultāti vēl procesā.

10:10: Zemāk esošās rezultātu tabulas ataino reālo dalībnieku sastāvu šīs dienas sacīkstē. No sākotnēji pieteiktajiem nav ieradies vienīgi pēdējā brīdī pieteiktais igaunis Jurgensons, pārējie visi. Pēc brīvajiem treniņiem izstājušies Liškovskis (B600) un Rehepaps (B1600). Boks, tātad, vēl nav pateicis “nē” šodienai.

10:05: Dienas notikums līdz šim – Jānis Boks paliek bez bagija, jo tas ar pamatīgu liesmu aizdegās. Pagaidām sākotnējā versija, ka izpūtējs izkausējis virsbūvi un šķiedra aizdegusies. Komanda pēta iespējas šodien tomēr vēl tikt uz starta un izmēģināt tehniku pirms Francijas cīņas.

9:40: Pilnā sparā norisinās brīvie treniņi. Sliktās ziņas: minētais igaunis Rehepaps jau izstājies motora defekta dēļ. B600 klasē ar motora defektu izstājies Aigars Liškovskis. Izbīlis Jānim Bokam – piekares defekta dēļ viņa bagijs aizbrauca taisni uzreiz pēc tramplīna. Lai gan parasti, sevišķi tik jaudīgai tehnikai, tas nozīmē lielu avāriju, šoreiz Jānis tika cauri ar nelielu purngala ieduršanos apmalē. Liekas, ka varēs turpināt dienu.

8:35: Laba ziņa – B1600 klasē uzradies arī līdz šim sarakstos nebijušais igaunis Rehepaps (iespējams, jāprecizē uzvārds). Ir arī Boks ar SuperBuggy! Starp citu, komanda ar smaidu atzīmē, ka Eiropā jāstartē ar 13. numuru, ar kuru pērn Štūbe kļuva par čempionu.

Svētdiena, 29.04., 7:55: Labrīt no saulainās un spirgtās Smiltenes! Viss notiek, sportisti jau rindā pie reģistrācijas, visi priecīgi!

Sestdiena, 28.04., 11:40: Autocross.lv uzsāk LČ 1. posma Smiltenē apskatu. Sacīkste, tātad, svētdien. Sola ļoti labu laiku, bez nokrišņiem, kuri turpat blakus plosīšoties Igaunijā, bet Smiltenē netraucēšot. Gaisa temperatūra būšot ap 14-16 grādiem. Vējains, mākoņains – kā ierasts ap šo laiku Smiltenē! Tātad viss kārtībā. Piektdienas vakara labā ziņa: lai gan Ivo Šteinbergs sākotnēji atsauca pieteikumu motora defekta dēļ, valmierieši tomēr ķērušies pie problēmas risināšanas un skrūvē, pieteikums atjaunots.

1600

Braucējs K1 K2 K3 Kval Bonusi A fināls
 Lilienšteins  1  1  1  1  2/2/2/1  1.
 Silenieks  1  1  1  2  1/1/1  8./avārija
 Kļava  2  2  3  3  2.
 Grīnvalds  izst/tehn  6/avārija  4  10  6./tehn
 Zobens  2  ns/piekare  ns  nc  nc
 Nikels  izst/tehn  ns/motors  ns  nc  nc
 Dainis  5/fš  4 5  7  5.
 Balodis  izst/tehn  ns/kārba  ns  nc  nc
 Pūga  izst/tehn  4  2  8  4.
 Lideris  3  2 2  4  10./tehn
 Tauriņš  3  5  4  6  3.
 Skolmeistars  4/avārija  3  3  5  9./anul/avār
Šteinbergs  4  3  dq  9  7./tehn

2000 Super

Braucējs K1 K2 K3 Kval Bonusi A fināls
 Spīķis  2  1  2  1  1/2/1/1  1.
 Ziedāns 8/tehn  ns/tehn  8/ritenis  nc  nc
 Kenigsbergs  4  4  3  4  3.
 Andersons  9/tehn  8/pusass  7/pusass  7  ns
 Miščenko  3  3  1  2  0/0/2  2.
 Mūrnieks  5  5  4  5  6.
 Astrauskis  6  6  5  6  5.
 Smilga  1  2  6  3  2/1/0 4.
 Brikmanis  7  7  ns/tehn  8  7./kārba

Open

Braucējs K1 K2 K3 Kval Bonusi A fināls
 Jerāns  4  1  1  1  0/2/2/1  2.
 Kozlovskis  1  4/pusass  ns/pusass  4  2/0/0  3.
 Rusmanis  5  5/piekare  ns/piekare  7  ns
 Jeršovs  2  2  2  2  1/1/1  1.
 Ansons  6/pusass  ns/tehn  4  5  6./piekare
 Sproģis  ns/tehn  ns/tehn  ns/tehn  nc  nc
 Iesalnieks  3  3  3  3  5./kārba
 Lajevskis  7/tehn  ns/tehn  5  6  4.

B600

Braucējs K1 K2 K3 Kval Bonusi A fināls
 Baumanis  4  2  1  2  0/1/2  1.
 Bumbiers  1  1  2  1  2/2/1/1  2.
 Kabanovs  3 5  3  4  3.
 Liškovskis  ns ns ns nc 0/0/0/0 nc/motors
 Zīverts  2  3  4  3  1/0/0  4.
 Koivs  5  4  5  5  ns

VAZ Klasika

Braucējs K1 K2 K3 Kval Bonusi A fināls
 Kolomenskis  1  8/tehn  3  6  2/0/0  1.
 Rakuzovs  3  6  7/tehn  5  ns/reduktors
 Zimza  2  1  2  1  1/2/1/1  2.
 Palēvics ns/motors  9/tehn  ns/tehn  nc  nc/motors
 Odiņš  8  7/tehn  ns/tehn  nc  nc/tehn
 Maševskis  4  2  1  2  0/1/2  5./reduktors
 Ozoliņš  5  3  5  3  4.
 Bērziņš  6  4  4  4  3.
 Seņkāns  7  5  6  7  ns

Buggy 1600

Braucējs K1 K2 K3 Kval Bonusi A fināls
 Ščerbickis  7  3  4  5  6/tehnika
 Kurs  3  1  2  2  0/2/1  4.
 Aupe  1  4  1  1  2/0/2/1  1.
 Grencis  8/avārija  6/piekare  5  6  2.
 Eglītis  4  5  3  3  5.
 Salu  ns/tehnika  8/tehn  ns/tehn  nc nc
 Rajamē  2  7/avārija  ns/tehn  5  1/0/0  7/ns
 Nūters  5  2  6  4  0/1/0  3.
Rehepaps  ns/motors ns ns  nc  0/0/0/0  nc

Beta

Braucējs K1 K2 K3 Kval Bonusi A fināls
Špaks  1  1  1  1  2/2/2/1  1.
 Rihters  5  4  5  5  6./tehn.
 Henilāns  2  3  2  2  1/0/1  3.
 Duntavs  3  2  3  3  0/1/0  2.
 Pūga  4  5  4  4  5.
 Aploks 6  6  6  6  4.

CK 125

Braucējs K1 K2 K3 Kval Bonusi A fināls
 Misiņš  3  4/tehn  ns/tehn  4  2.
 Beļakovs  1  1 1  1  2/2/2/1  3./avārija
 Sproģe ns/tehn  2  3  3  0/1/0  4./anul/avārija
 Kalniņš  2  3  2  2  1/0/1  1.
 .

D12

Braucējs K1 K2 K3 Kval Bonusi A fināls
 Pindiss  3  1  1  1  0/2/2/1  1.
 Leimanis  1  2  2  2  2/1/1  6./riepa
 Grantiņš  4  4  3  4  3.
 Polis  7  6  6  5  5.
 Eglītis 2  3  4  3  1/0/0  2.
 Vīksne  6  5  7/izst  7  ns
 Staško  5  7/tehn  5  6  4.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv