Autokross: Open 4500 gatavojas Baltijas kausam!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
12.03.2019
13:36

Autokrosa klase, kuru Latvijā pazīstam kā Open 4500, šogad varēs aizvadīt cīņas Baltijas kausa izcīņā. Pašlaik notiek kalendāra un noteikumu izstrāde, taču, jebkurā gadījumā, šis varētu būt labākais iespējamais risinājums ļaut “lielajām” mašīnām izskrieties pilnvērtīgās sacensībās.

Pamatideja Baltijas Open 4500 kausam būs līdzīga kā Buggy 1600 vai B6000 klasei – kategorija aizvadīs atsevišķus posmus kopā ar nacionālo čempionātu sacensībām, veidojot savu ieskaiti. Šobrīd tiek gatavots gala kalendārs, taču paredzēts, ka Open 4500 kausā divi posmi varētu notikt Lietuvā, divi Latvijā (provizoriski – vasarā Smiltenē un Bauskā), un viens Igaunijā (trase vēl tiek plānota). Taču posmu skaits var mainīties, sacīkšu var būt pat vairāk.

Open 4500 klase ir mašīnām, kuras palika aiz apmales brīdī, kad Latvijas čempionāta Open klase tika definēta kā bezturbo mašīnu kategorija ar motora darba tilpumu līdz 2500 kub. cm. Pāri palika turbomašīnas un atmosfērisko dzinēju automobiļi, kuriem ir lielāki motori par 2,5 litriem. Latvijā tipiskākais šīs klases auto ir Jāņa Veģera nu jau leģendārais zaļais Audi Quattro, tāpat ik pa brīdim uz starta stājas Nils Bernāns, Guntars Bružs, Edgars Krūmiņš un citi braucēji. Šādu mašīnu ir daudz arī Lietuvā. Problēma pēdējos gados ir tā, ka šo dalībnieku nav tik daudz, lai katrā valstī aizvadītu atsevišķu nacionālo čempionātu. Taču, saliekot valstis kopā, izveidojas labs sastāvs. To pierādīja pērnā gada rudens posms Bauskā, kad Open 4500 klasē pulcējās 12 dalībnieki, izveidojot lielisku cīņu visas dienas garumā. Klase ir skatāma, bet apvienojot Baltijas spēkus tai ir labs potenciāls sarūpēt aizraujošu reģionālo sezonu.

Foto: EVE Autosports

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv