Autokross: Pieteikumu termiņš noslēdzas ar pārsteigumiem un iztrūkumiem

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
25.07.2015
09:17

Piektdien noslēdzies pieteikumu termiņš Latvijas autokrosa čempionāta priekšpēdējam posmam, kas pēc nedēļas norisināsies Vecpilī. Sarakstos ir pāris pārsteigumi, kā arī iztrūkumi sastāvos, kas atsevišķos gadījumos saasina cīņu pat par medaļām.

Pirmkārt patīkami, ka spītīgi ceļu atpakaļ uz starta šajā mēnesī meklē 2000 Super klases viens no stipriniekiem Ritvars Zobens – jau nedēļu pēc smagās avārijas iepriekšējā posmā parādījās ziņas, ka strauji tiek būvēts VW Golf IV automobilis. Nu jau šī mašīna ar visu Ritvaru ir dalībnieku sarakstā.

Vēl viens īpašs notikums ir Reiņa Lilienšteina atgriešanās čempionātā 1600 klasē. Divkārtējais čempions čempionātā nebija startējis kopš 2012. gada, kad tika sasniegts otrais no diviem tituliem. Reinis atgriešanās sacīksti veica pirms pāris nedēļām Lietuvā, NEZ rallijkrosa posmā.

Pārējie pārsteigumi vairāk saistīti ar sportistu nepieteikšanos, nevis pieteikšanos. Vispirms jāpiemin Mini klase, kurā pieteikti tikai divi dalībnieki – balstoties uz to, ka bērnu klasei tiks piedots, komandu disciplīna sāk atgādināt anarhiju un nerēķināšanos ar rīkotājiem.

Pašlaik interesantākais pārsteigums ir B600 klases līderes Beates Klipas neesošais pieteikums – ja viņa tomēr pieteiks dalību, B600 klase vismaz sākotnēji būs interesanta, Klipai cīnoties no pēdējām vietām. Tāpat pārsteidz iepriekšējā Vecpilī spēcīgā Edija Oša neatrašanās 2000 Super sarakstos. Open klasē nav abi lietuvieši, kuri pretendē uz labām vietām kopvērtējumā – Daljuss Valjuks un Dovids Vaitkevičs. Tomēr nav zināms, vai viņi plāno pilnībā realizēt savu Latvijas čempionāta programmu – Lietuvas un Baltijas cīņas var ņemt virsroku, kas būtu arī saprotami. Interesantāk gan būtu, ja viņi startētu Vecpilī.

Jebkurā gadījumā, klašu sastāvi ir aizraujoši, Vecpils gatavo kārtējo izrādi. Starp citu, tiek plānota arī LMT Straume tiešraide, kuras sākums vēl tiek aprēķināts, ņemot vērā dalībnieku sastāvu un laika prognozi (vēl viens no iemesliem, kāpēc ir svarīgi ievērot pieteikumu termiņu).

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv