Autokross: Pieteikumu termiņš noslēdzas ar pārsteigumiem un iztrūkumiem

Viesturs Saukāns  25.07.2015 09:17 33

Piektdien noslēdzies pieteikumu termiņš Latvijas autokrosa čempionāta priekšpēdējam posmam, kas pēc nedēļas norisināsies Vecpilī. Sarakstos ir pāris pārsteigumi, kā arī iztrūkumi sastāvos, kas atsevišķos gadījumos saasina cīņu pat par medaļām.

Pirmkārt patīkami, ka spītīgi ceļu atpakaļ uz starta šajā mēnesī meklē 2000 Super klases viens no stipriniekiem Ritvars Zobens – jau nedēļu pēc smagās avārijas iepriekšējā posmā parādījās ziņas, ka strauji tiek būvēts VW Golf IV automobilis. Nu jau šī mašīna ar visu Ritvaru ir dalībnieku sarakstā.

Vēl viens īpašs notikums ir Reiņa Lilienšteina atgriešanās čempionātā 1600 klasē. Divkārtējais čempions čempionātā nebija startējis kopš 2012. gada, kad tika sasniegts otrais no diviem tituliem. Reinis atgriešanās sacīksti veica pirms pāris nedēļām Lietuvā, NEZ rallijkrosa posmā.

Pārējie pārsteigumi vairāk saistīti ar sportistu nepieteikšanos, nevis pieteikšanos. Vispirms jāpiemin Mini klase, kurā pieteikti tikai divi dalībnieki – balstoties uz to, ka bērnu klasei tiks piedots, komandu disciplīna sāk atgādināt anarhiju un nerēķināšanos ar rīkotājiem.

Pašlaik interesantākais pārsteigums ir B600 klases līderes Beates Klipas neesošais pieteikums – ja viņa tomēr pieteiks dalību, B600 klase vismaz sākotnēji būs interesanta, Klipai cīnoties no pēdējām vietām. Tāpat pārsteidz iepriekšējā Vecpilī spēcīgā Edija Oša neatrašanās 2000 Super sarakstos. Open klasē nav abi lietuvieši, kuri pretendē uz labām vietām kopvērtējumā – Daljuss Valjuks un Dovids Vaitkevičs. Tomēr nav zināms, vai viņi plāno pilnībā realizēt savu Latvijas čempionāta programmu – Lietuvas un Baltijas cīņas var ņemt virsroku, kas būtu arī saprotami. Interesantāk gan būtu, ja viņi startētu Vecpilī.

Jebkurā gadījumā, klašu sastāvi ir aizraujoši, Vecpils gatavo kārtējo izrādi. Starp citu, tiek plānota arī LMT Straume tiešraide, kuras sākums vēl tiek aprēķināts, ņemot vērā dalībnieku sastāvu un laika prognozi (vēl viens no iemesliem, kāpēc ir svarīgi ievērot pieteikumu termiņu).

 • Hanī

  Nē, nu man patīk.

 • Fans Visiem.

  Kas ar H.Lehstāru?

  • Par traku apsita mašīnu Vecpilī-1, cik sapratu, tā baigi nesteidzas ar rebuildu.

 • Antons

  Kā šo saprast…man liekas ,ka pa savu naudu gribu braucu,negribu nebraucu…izskatās ka grib uzspiest obligāto piedalīšanos…vai kā ????

  Mini klase, kurā pieteikti tikai divi dalībnieki – balstoties uz to, ka bērnu klasei tiks piedots, komandu disciplīna sāk atgādināt anarhiju un nerēķināšanos ar rīkotājiem.

  • Neviens neko obligāti neuzspiež. Tas vairāk ir domāts tā, ka, visi zina, ka klasē būs tādi un šitādi dalībnieki, taču viņi netiek pieteikti laikā, jo bērnu klasei allažiņ viss tiek piedots, jo “tie taču bērni, nu kā mēs viņiem darīsim pāri!” Bet patiesībā vecāki/komandas uz to brauc cauri, neiespringstot uz nolikuma ievērošanu. Nav problēma, ja dalībnieks netiek/negrib piedalīties – tieši tā, viņa paša izvēle. Bet, ja ir vēlme piedalīties, tad būtu korekti ievērot papīru nosacījumus, palīdzot kopīgai štellei – rīkotājiem, medijiem, utt.
   Teorētiski pēc piektdienas diviem pieteikumiem KrKom, rīkotājs un GT varēja pieņemt lēmumu klasei posmu atcelt, ar domu, ka nav sportistu. Tas tik gan būtu spiedziens pēc tam!

 • Robis

  Soreiz pieteikumus neatrada, dazreiz jau jums pieteikumi medz but pazaudeti un atrodas, nebija manits, ka kads kadreiz no beigam startetu, kas nez soreiz par iemeslu :D

  • Nu vispār katrā posmā ir kāds/kādi, kas startē no beigām, piedots kavējums netiek, ja neskaita to pašu Mini klasi. Jāpapēta rezultāti cītīgāk. Tas, ka mašīna izbrauc fiziski trasē laika kontrolē, ir drošības pēc, lai sportists iepazīst trasi. Taču viņa rezultāts netiek ieskaitīts un startē no beigām.
   Un pieteikumi mēdz atrasties, arī tiesa, jo pieteikumu procesā iesaistītajiem dienā atnāk visai pamatīga meilu čupa, lai kādam kaut kur, kaut kas pazustu, iekristu spamā, aizmirstos ielikt, pārsūtīt, utt. Kad braucējs pēkšņi saka, ka ir sūtījis, tad ceļam vēstules augšā, meklējam un atrodam pazudušo pieteikumu, ja tāds tiešām laikā ir sūtīts. Šī pieteikuma termiņa uzdevums nav izčakarēt par katru cenu sportistus, bet gan laicīgi būt kursā par to, kas un kā notiks sacensību dienā. Līdz sacensību sākumam rīkotāji, tiesneši un KrKom patiesībā veic visai pamatīgu darbu, lai posms sanāktu pēc iespējas veiksmīgāks un aprēķinātāks. Tāpēc laicīgi pieteikumi ir nepieciešami, bet visi pieteikumi, kas ir ārpus termiņa, traucē strādāt.

   • mha

    tikai neirs, n-ah :D! v( Tas ta, lai ir tev saprotama valodaa!) , jo ir zinami gadijumi, kad ir piedots…

    • Piemērus, lūdzu?

     • mha

      zem 4 acīm parunāsim par šito…

     • Ja uzbrauci Viesturam publiski, tad jau pasaki sākāmo līdz galam.. :) Mēs arī gribam zināt…

 • ilze

  Izskatās, ka Viesturs ir priecīgs un/vai ieinteresēts! Ja esat organizatori, tad būtu jauki, ja mājas lapa arī atgādinātu sportistiem par pieteikuma termiņiem, kā tas bija 19.06.2015, nevis steigtos 9:17 priecāties par tiem, kuri nav paspējuši un pasniegt to kā sensāciju. Skumji!!!

  • …eee… Tiešām!? Es tiešām lasu to, ko es lasu? :D Vispār sportistiem ir jāzina nolikuma katrs burts, nevis jāgaida speciāls uzaicinājums un atgādinājums kaut kur internetā. Un darīt nav ko citu, kā sēdēt piektdienas vakarā internetā un rūpēties par tiem īpašajiem, kuriem bez atgādinājuma aizmirstas, ka tuvojas LČ posms. Labi, ka mums nav 20 posmu sezonā kā F-1, to vien būtu jāpublicē, kā atgādinājumus par pieteikšanos.
   Starp citu, kā tīri labs atgādinājums kalpoja ziņa 15.07.2015. pl.14:44, ka pieteikšanās “noris pilnā sparā”, tas deva iespēju 15.07.2015. pl.14:49 jau izsūtīt glīti aizpildītu pieteikumu. Daži to paveica vēl pirms šīs ziņas publicēšanas, jo sekoja līdzi, attiecīgi, gada nolikumam, kur ir rakstīts, kad tiek publicēts katra posma nolikums un dokumenti.

   * Priecīgs – o jā, ar smaidu pa dzīvi!
   * Ieinteresēts – o jā, ieinteresēts, lai sportisti neuztver LČ kā kaut kādu cirka izrādi, kurā, “kā gribu, tā atpūšos” – seriālam ir nacionālais statuss un, lai kāds tas būtu, tā dalībniekiem ir visa veida sportiskā un morālā atbildība līdzjutēju un citu priekšā. Ieinteresēts, lai sportisti būtu tik pat precīzi, cik precīziem viņi liek būt tiesnešiem un rīkotājiem.
   * 9:17 – o jā, sestdien no rīta nevarēju pagulēt, tāpēc tā laicīgāk piecēlos, ar sms uzmodināju arī Kr.Kom vadītāju ar jautājumu, vai tiešām nav vairāk pieteikumu, jo tik daudzi, tajā skaitā titulēti, vēl trūkst. Tipa satraucos. Par laimi, bija vairāki pieteikumi termiņu ietvaros. Nomierinājos, pagulēju pusdienlaiku. Un – priecīgs!

   Ilze? Tieši kāpēc skumji? Neskumsti…

   • mha

    Pilnīgs pajoliņš :D

    • Arī par šo zem 4 acīm varam parunāt, aiz anonimitātes slēpjošais supervaroni.

 • NELAFa braucējs

  Jocīgi cilvēki. Kā dēļ citi paši var pieteikties laicīgi, bet citiem katru reizi jāatgādina? Biezpiens jāēd vairāk, atmiņu uzlabojot. Varbūt Viesturam drīz vajadzēs pirms katra posma apzvanīt katru iespējamo dalībnieku? Parādās afiša un pieteikumu tabula, katrs sāk sūtīt savu pieteikumu.
  Es startēju citur un sešu gadu laikā atceros tikai vienu reizi, kad pāris dienas pirms gonkas man uzjautāja, vai piedalīšos. Pārējās visas reizes kaut kā pats atcerējos aizsūtīt pieteikumu, tā kā nav tajā procesā nekā tik sarežģīta.

  • Par ko arī runa. Starp citu, tiešām arī bieži tiek apzvanīti nepieteiktie braucēji (Inta to dara), bet vispār tas ir kaut kā pazemojoši. Iedomājieties, Eklstons uzzvanītu Fetelam – “Eu, Seb, neesi pieteikumu atsūtījis. Nu moška atsūti, ko? Nu, ja nav grūti…”
   Par ko vispār mēs šobrīd runājam…

  • +1 no Daiņu puses! :)

 • oto

  Jautājums-vai LATVIJAS ČEMPIONĀTĀ IR NOTEIKTS BALFU FONDS, ja nav- kapēc, ja ir vai to nodrošina organizators pēc iespējām vai to nodrošina LAF.

  • Ja tu par naudas balvām – to sen vairs nav, ar dažiem retiem izņēmumiem. Vispār balvas nodrošina organizatori vai nu paši, vai ar savu sponsoru palīdzību…

 • oto

  Ar to gribēju teikt, ja atrastu balvu fondu un radītu imidžu krossam, piesaistītu vairāk sponsorus, tad iespējam nebūtu ši problēma par pieteikšanos un kvorumu. Kas krosā Organizators Laf Vai piemēram Vecpils trase? Varbūt Latvijā atšķirībā no citām eiropas valstīm vajadzētu izveidot vienotu menedžmentu visām sacensūbām, vienādu formātu un piesaistīt ģenerālsponsoru, veidot šovu uz kuru arī labprāt iet skatītāji un gatavi par to maksāt. Varbūt izņēmuma kārtā ar to jānodarbojas LAFAM. Citādi iznāk ieguvuši statusu rīkot Latvijas Čempi bet pretī īsti neko nedodot, bet tikai elementāras lietas protams par samaksu. Varbūt kļūdos, bet mums visiem jāmācās tirgot savu preci no gaisa vairs nekas nekrīt kā PSRS laikos kur funcionārs norīkojā kādu atbalstītāju.

 • ilze

  Vietur, es arī smaidu :)) par Tevi

 • ilze

  …. kāpēc tad ir izņēmumi? …..

 • ilze

  mazos tak piesaka vecāki? arī nepaēda biezpienu ;)

 • ilze

  …. piedalos citās sacensībās un organizatori atgādina par pietikuma laika beigām un ir ieinteresēti, lai ir lielāks dalībnieku skaits, skatītāji un t.t. Domāju, ka ir tikai normāli, ka atgādina par termiņa beigām, pat ja nolikums neparedz :)) tāda ir mana pozitīvā izpratne! Nesaku ka nav jāiesniedz laikā, bet cirku jau taisat paši ;)

  • Ilze! Par tavu smaidu prieks, vairojot skaistumu it kā, tā kā viss forši!
   Par izņēmumiem – joprojām gaidu reālus piemērus.

 • ilze

  Lietuva!!!

  • Nezinu braucēju ar šādu uzvārdu. Ja ir kaut kas konkrēts, tad vajag tā arī runāt.

 • ilze

  Vai tur Jūs paši pazaudējāt pieteikumu???

 • ilze

  Man ir ieteikums, prātīgāk ir ieviest paaugstinātu dalības maksu tiem kas nokavēja pieteikuma termiņu:) Tā būtu iespēja godīgi cīnīties par vietām visai grupai, jo kāds gandarījums, ja gadās uzlabot sniegumu ne sportiskā snieguma, bet “papīru” dēļ…. noteikti sekošu līdzi :))

  • Kur ir problēma laicīgi aizsūtīt pieteikumu, ja zini, ka ir doma startēt? Atsaukt to, ja beigās netiec var jebkurā brīdī!!! Cik var ar šo ņemties… Beigās būs jāatgādina, ka ir jāatgādina :D

   Ja būs līdzīga sistēma kā ir Lietuvas čempionātā – jo vēlāk piesakies, jo vairāk maksā – būs vēl trakāk un orgiem, medijiem etc būs vēl grūtāk prognozēt dalībnieku skaitu. Lietuvas dalībnieku sarakstā parasti ir tik, bet reāli atbrauc tik.

   • Precīzi. Ņemšanās par šo ir bērnišķīga. Nolikuma punkts par pieteikuma termiņu ir tieši tāds pats, kā nolikuma punkts par to, ka finālā ir 7 apļi. Ja mēs tagad diskutējam, vai šo punktu kaut kā nevar apčakarēt, tad nākamreiz mēs diskutēsim par pāris apļu neskaitīšanu, ja “ilze” no līderpozīcijas izstāsies 6. aplī?
    Un nevajag provocēt visus pārkāpumus/aizmāršības pārvērst naudas sodos, Kr.Kom šajā ziņā LAF iekšienē ir vairāk nekā piezemēta. Šoseja, rallijs, kartings, u.c. nekautrējas par mazākajiem pārkāpumiem bliezt iekšā konkrētas summas. Tikko arī vienam par pārkāpumu šosejā ieslēdza 1000 eiro tā kā grab. Vai tiešām stratēģija “pa cilvēcisko” nespēj izdzīvot mūsdienās?

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Spānija, Barselona, 14.04.2018.

Pasaules rallijkrosa čempionāta 1. posms

Eiropas rallijkrosa čempionāta Supercar 1. posms

Eiropas rallijkrosa čempionāta Super 1600 1. posms

Latvijas sportisti:

 

 

x